Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PvP Ana başlığı.

Aceace

Öne çıkan mesajlar

Diğer konuları bizzat kirlettiğimi farkedip ayrıetten bir PvP başlığımızın olmadığından ötürü açma gereksinimi duydum. PvP'ye malumunuz daha çök var ancak bildiklerimizi de paylaşabiliriz.

-Jay Wilson "There will be no PvP gear"
Ben de çoğumuz gibi blizzardın pvp patchiyle yeni yeni cafcaflı itemlar getireceğini ancak şu anki itemların da geçerli olacağını düşünüyorum.

Myshkin said:

Yerinde olsam şimdi satmaya çalışmazdım, pvp gelince seve seve bu itemları arayacak millet. Monk zaten muhtemelen baya iyi olacak pvpde, şu silahla öttürür

Sen DH idin dimi? En azından ben seni dh hatırlıyorum:) PvP için benim hatununun karakteriyle şöyle bir build düşündüm.

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/demon-hunter#ZdXRVh!fXT!ZbZYcZ

Mantık şu:
*Stone of cordın'dan, Mara's Kaleidoskop ve mümkünse 1 adet cloaktan -5 hatred reduction alıyoruz. 10 hatred'a %265 weapon damage veren bir skillimiz oluyor. Ha isterseniz bu rakamı legacy skullgrasp'larla daha da dusurebilirsiniz ama ben gerek olduğunu düşünmüyorum.

*Yine aynı şekilde bulabildiğimiz maksimum Max disc veren itemları topluyoruz. (Cloak, SoJ, Bi tane legendary amulet vardı neyse:), legacy Hellcat waistgard, Quiver... Neyse işte anladınız siz.) 70e yakın disiplin yapmak çok kolay. Adamın suratına suratına SS açıp impale spamlıyoruz. %265 weapon dmg+%220 dmg veren bir dot kulağa gayet güzel geliyor. Crit hitlere %100 ekstra dmg veren ründe çok güzel.

*Olur da blizzard Nat' legacy setinden ötürü pvpde ss'e cooldown falan eklerse diye Sharpshooter ekledim. Ama smoke screen'de cd olmazsa sharpshooterı kaldırırım.

En güzel görünen build bu şimdilik. Başka fikirlerim de var gerçi ama bunun kadar güzel diil:)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi aylar belki yıl var o patch gelene kadar. gene ertelendi biliyosunuz.

Kızmayın da çok az şey bildiğiniz bi konu üzerine "bence" gereksiz kafa yoruyosunuz.
Yani sen saatlerini harcayıp en iyi kombinasyonu bulursun
patch gelince
"pvpde rerer rörörö olacak" diye bir mekanik getirirler her şey alt üst olur.

Topiğe karşı değilim fakat setup item muhabbetindense , istihbarat , bluepost vs arşivlenmesi taraftırıyım :)
Sosyal ağlarda paylaş

eğer yanlış hatırlamıyorsam şuan vurduğun dmgler herhangi bir damage reduction etkisinde olmadan vuruluyor. Ama her playerda armor,all resist yada direk damage reduction statları var (ör:%10 melee dmg reduction vbz).

Glass canon olmayan vasat üstü bir karakterde yaklaşık (barbarda falan daha yüksek genelde) %70 resistlerden %70 e yakında armordan dmg reduction var. buda aldığın hasarın 0.3 x 0.3 = 0.09 yani yüzde 9 olması demek basit ve kaba bir hesapla. Yani 100k vuran skill 9k vuracak pvp de. He genede az değil tabi 40k hp le dolaşan dolu insan var.

büyük ihtimalle esktra bir pvp resist gibi bir olay gelicektir diye bekliyorum pvp token renow gibi pvpde geliştirilecek materyaller leak oldu pvp menü başlığında. bi %50-70 arası pvp ye özel dmg reduction gelir diye tahmin ediyorum buda 100k vuran skillin 3-4k vurmasını sağlar. Gerçi benim dire bat 800k critliyor ama :P
Sosyal ağlarda paylaş

kthxbye said:

eğer yanlış hatırlamıyorsam şuan vurduğun dmgler herhangi bir damage reduction etkisinde olmadan vuruluyor. Ama her playerda armor,all resist yada direk damage reduction statları var (ör:%10 melee dmg reduction vbz).

Glass canon olmayan vasat üstü bir karakterde yaklaşık (barbarda falan daha yüksek genelde) %70 resistlerden %70 e yakında armordan dmg reduction var. buda aldığın hasarın 0.3 x 0.3 = 0.09 yani yüzde 9 olması demek basit ve kaba bir hesapla. Yani 100k vuran skill 9k vuracak pvp de. He genede az değil tabi 40k hp le dolaşan dolu insan var.

büyük ihtimalle esktra bir pvp resist gibi bir olay gelicektir diye bekliyorum pvp token renow gibi pvpde geliştirilecek materyaller leak oldu pvp menü başlığında. bi %50-70 arası pvp ye özel dmg reduction gelir diye tahmin ediyorum buda 100k vuran skillin 3-4k vurmasını sağlar. Gerçi benim dire bat 800k critliyor ama :P

adam 1 milyon vuruyo %90 reduction bile yapsan 100k damage yiosun öyle bi hp yok(sırf vita kasmadıysan) öyle bi reduction yok ayrıca yukarda pvp item gelmicek denmiş oda ayrı bi efsane.
Sosyal ağlarda paylaş

shippy said:

kthxbye said:

adam 1 milyon vuruyo %90 reduction bile yapsan 100k damage yiosun öyle bi hp yok(sırf vita kasmadıysan) öyle bi reduction yok ayrıca yukarda pvp item gelmicek denmiş oda ayrı bi efsane.

okuduğunu anlayabilseydin iyi olurdu da neyse. şuanda major olarak birbirini etkiliyen 2 ayrı dmg reduction var. Yazdıklarımı azck okuda kotaracan. şuanda vasat üstü gearlı adam 100k dan 9k yiyorsa 1m den 90k ya yer ki buda yeterli değil dedim hatta bende 800k tek skille vuruyorum dedim, o yüzden bi reduction daha gelir dedim. ozamanda işte o 1m 30k vurur oda hani 1m vuran dedin var ya. bide dodge faktörüde var buarada.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya patch note falan gelmesi zaten PvP'nin gelmesi demek:D

Başlığın amacı da şu. Ben diablo 2'yi PvP için oynadım. PvP için farm yaptım. Ki diabloyu yıllar boyunca zevkli kılan da pvp idi. Low level pvpsi dahi çok zevkliydi.

Açıkçası şu anda 22m'den daha fazla ederi olan bir item düşürememiş birisi olan benim karakterimi adam edebilmek için AH ile oynamaktan başka şansım yok. Çünkü düşmüyor:) Bu nedenle hazır piyasada pvp'de işe yaraması muhtemel olan fakat komik fiyatlara satılan itemları şimdiden toparlıyorum. Ha yarar yaramaz orası ayrı. Ama "300k veripte aldığım item işe yaramadı yaa" diye üzülecek bir durumum da yok. Ki şimdiden pek çok itemım değerlendi. 3 tane Justice Lantern almıştım. 2si legacy ve critli olmak üzere. Toplamda 3m civarında bir şey vermiştim. Şimdi 70-100 aralığındalar. 12m'e çok güzel bir sledge fist aldım şimdi 80m gibi gibi...

Ben de biliyorum Blizz'in pvpyle beraber yeni yeni itemlar getireceğini. Ama eski itemları tamamen çöp haline getirecek bir patch geleceğini sanmıyorum. Ki böyle bir şey olursa yapılcak şey PvP'nin güzel olup olmamasına göre değişcek. Ya oyunu silerim ya da küfredip biraz daha AH farmlarım.

Teorycrafting'e gelince... Okula git, eve gel, yapılması gereken evle ilgili bişey varsa onu hallet, SC2 izle-oyna kısmından geriye kalan zamanda Diablo oynamak istiyorum ama şu anda zevk al(a)madığımdan bunu yerine getiremiyorum. Team Liquid'e ve benzeri sitelere falan bakarken de ister istemez insanların pvp konusundaki fikirlerini görüyorum bazen aklıma başka şeyler geliyor vs. Hepsi bu.

Ha işe yaramadı mı? Kaybım küçük. PvP'yi beğenmedim mi? Her şeyi sat>denetim masası>program ekle kaldır>diablo 3

Neyse ne yazcaktım. Hah. Stormshield bakınayım ucuza dedim. Az önce AH'de aşağıdaki item:

88m buyoutla konulmuştu. Çok ucuz lan dedim. Diablo progressten baktım. Benzeri cidden çoook az. Ah ulan 88m ne ya diyip sağdan soldan para ayarlamaya çalışırken satıldı. Küfrettim. Sonra 170 küsür m'den geri konuldu. Oha lan dedim sonra bir daha satıldı. 300m'den geri konuldu. Sonra tekrar ah'den kalktı. Son durum bu:

Ya adam piskopat sürekli ahden çekip fiyat artırıyo. Ya da çok feci derecede AH ile oynuyolar. Kısmet.

Sosyal ağlarda paylaş

patlama şansı daha düşük bir fırsat önereyim bende buarada %99 ihtimalle vita gemleri bugüne göre 10 katı fiyata çıkacaktır. PvP patchi açıklanınca yatırım yapmak isteyen deneyebilir. En azından zarar etmiyeceği %100 garanti. pvp geldikten 2 hafta sonra tahminim mor gemlerimiz 10 katına satılacak.

edit: flawless squarelar yani, diğerlerinde sabit bi craft parası olduğundan 10 kat olması mümkün değil tabi ki.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...