Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

10 dakikada 619mb indirmek? hö?

Korax

Öne çıkan mesajlar

said:
Korax, 29 Eylül 2004 10:51 tarihinde demiş ki:
10 dakka dediysek tam 10 dakka değil pati zaman alır bilirsiniz :) 15-20 dakka diyelim,vallaha bilmiyorum indirdim şuanda izliyorum.Network'te değilim.Saçma biliyorum banada saçma geliyo ama duruyo yani film izlemek isteyen varsa cdye çekiyim bişeyler yapıyım veriyim yani.Logları yok maalesef çünkü torrent kullanıyorum ve kullandığım program sadece bi exe dosyasından oluşuyo.XTorrent'miydi öyle bişey işte.

ilk msginda dc++ diodun abi sen bi yuzunu yika gel yanlis hatirlion bazi seyleri[signature][hline]ErnestRulazz..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Death, 29 Eylül 2004 13:14 tarihinde demiş ki:
said:
Korax, 29 Eylül 2004 10:51 tarihinde demiş ki:
10 dakka dediysek tam 10 dakka değil pati zaman alır bilirsiniz :) 15-20 dakka diyelim,vallaha bilmiyorum indirdim şuanda izliyorum.Network'te değilim.Saçma biliyorum banada saçma geliyo ama duruyo yani film izlemek isteyen varsa cdye çekiyim bişeyler yapıyım veriyim yani.Logları yok maalesef çünkü torrent kullanıyorum ve kullandığım program sadece bi exe dosyasından oluşuyo.XTorrent'miydi öyle bişey işte.

ilk msginda dc++ diodun abi sen bi yuzunu yika gel yanlis hatirlion bazi seyleri

agahahfafh çok ilginç..[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Görmeden inanmam.
Görsem de inanmam.

Ha ama indirdiğim bir dosya bozuk çıkınca tekrar indireyim derken yanlışlıkla aynı yere atınca "üzerine yazayım da indirdim sansın hıyar!" diyen bilgisayarım download hızını 500 kb (salladım ama 3 haneli ve gerçek olması imkansız bir sayıydı :)) göstermişti.

Görünce ona da inanmamıştım. :-P

[Bu mesaj Eraq tarafından 29 Eylül 2004 13:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hö hakkaten,
Ayrılığın şoku olsa gerek.[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Dünya ahiret bacım olsun..
Ayda görürsem affetmem.

[spo1=Paticik Halay ekibi]
_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..
Powered bY Korax & Pascal.
Pati halay ekibi kurucuları ve başları..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eraq, 29 Eylül 2004 13:52 tarihinde demiş ki:
Görmeden inanmam.
Görsem de inanmam.

Ha ama indirdiğim bir dosya bozuk çıkınca tekrar indireyim derken yanlışlıkla aynı yere atınca "üzerine yazayım da indirdim sansın hıyar!" diyen bilgisayarım download hızını 500 kb (salladım ama 3 haneli ve gerçek olması imkansız bir sayıydı :)) göstermişti.

Görünce ona da inanmamıştım. :-P

[Bu mesaj Eraq tarafından 29 Eylül 2004 13:53 tarihinde değiştirilmiştir]

Böyle olabilir okadar xtorrent,bitcomet,abc,dc++,kazaa okadar çok program varki.Film 10 ile iniyosa sinirim bozuluyo iptal ediyom,kırıntılarıda silmiyom.Şuanda Xtorrent kullanıyom,şimdi inenler zararlı avseq.dat'lardan :D[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Dünya ahiret bacım olsun..
Ayda görürsem affetmem.

[spo1=Paticik Halay ekibi]
_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..
Powered bY Korax & Pascal.
Pati halay ekibi kurucuları ve başları..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

ben sana benim rekorlarımdan bahsettimiydi :P
maxiasp ye yapılan maxifm yardımlarında alınan bir screen shot
http://www.upload.redturk.com/zipdosya/destek.jpg (dikkat sadece upload)
download da vardıda arşivde kaybolmuş 3 mbitcik birşey atıyordu sn de aos u indirirken :P
hadi baaaağlım hadi baaağlım :P[signature][hline][Ay-Ran] :P
-------------

i-run içmek istiyorum sayın seyirciler :P
Be curious about things outside your subject, don't be a goldfish, and don't let the world pass you by!

[Bu mesaj i-run tarafından 29 Eylül 2004 16:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kablonet geçen sene ilk bağlandığında 300kb ile indiriyodu. Boyle 1 hafta falan oldu. Tabi tum interneti indirdim bu arada :D Ama sonra butun buyu bozuldu ve şu anda 15 ile indirirse şükrediyorum :([signature][hline]I love you but, i love your butt.
Warning! A nuke has been launched!
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir durum var. dc++, bittorent gibi sistemler dosyayı indirmeye çalıştığınızda öncelikle dosyanın yerini sanki dosya bitmiş ve kullanmaya hazırcasına ayırır. o yüzden dosyanın dlsi bitmese bile 610 mb bilgisayarınızda kullanılmaktadır.. Filmin farklı parçaları download edildikten sonra o dosya çalıştırılarak film izlenmeye çalışılınca indirilmiş parçaları ard arda dizer ve siz filmin normal akışını bilmediğinizden hangi parça nerde anlamayabilirsiniz :) O yüzden hepsi bir yanlış anlama aslında :)[signature][hline]Aklımı kaybettim hükümsüzdür.
DeviantArt Gallery
Sosyal ağlarda paylaş

gecen gun bendede oldu tabı o kdr deil 256k adsl ile bu 115 mb lık setı 180 le fln cektım anlayamadım??? bende senın gibi ohaa fln oldum[signature][hline]Gidene kal demiceksin, Gidene kal demek zavallılara
Kalana git demek terbiyesizlere,
Dönmeyene dön demek acizlere,
Hak edene git demek asillere yakışır....
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonettede böyle şeyler oluyor bazen.
Bir ingilizden mp3 klasörünün tamamını çekmek istediğimde (300 tane fln vardı) tamamını kaç saatte çektim bilmiyorum ama dl hızı 110 un altına inmedi (64 kablo)[signature][hline]BabacumMostors, 12 Mayıs 2004 21:47 tarihinde demiş ki:
herhangi bir şeyin korkusu da insanları bir araya getirir
ben bi allahtan kokrkarım o yüzden imamlarla fln samimiyim

Paticik Fm
Sosyal ağlarda paylaş

bi sey sorucam, "hiz rekorlari kirdik", "bu da bi sey mi bak kacla indirdim", "oha costum" tarzi mesajlara bi son versek hani... yani tmm iyi guzel cekmisiniz... bu konu hadi tmm, bi terslik var, ama sirf hava atmak icin insanin suraya gelip kacla indirdigini yazmasi mantiksiz... sidik yaristiriyo gibi oluyo, yakismiyo bizlere...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Estel_Anorien, 29 Eylül 2004 20:28 tarihinde demiş ki:
Şöyle bir durum var. dc++, bittorent gibi sistemler dosyayı indirmeye çalıştığınızda öncelikle dosyanın yerini sanki dosya bitmiş ve kullanmaya hazırcasına ayırır. o yüzden dosyanın dlsi bitmese bile 610 mb bilgisayarınızda kullanılmaktadır.. Filmin farklı parçaları download edildikten sonra o dosya çalıştırılarak film izlenmeye çalışılınca indirilmiş parçaları ard arda dizer ve siz filmin normal akışını bilmediğinizden hangi parça nerde anlamayabilirsiniz :) O yüzden hepsi bir yanlış anlama aslında :)

dc++ direk ayirmiyio dosyanin boyutunu reserve connect gibi bazi modlar ayrio[signature][hline]ErnestRulazz..
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi uzun uzun yazdıracaksınız bana.

Herşeyden önce filmler mpeg olsun divx olsun zaten sıkıştırılmışlardır. Codec denilen zımbırtı bu işe yarar. Encode ve decode etmeye. O yüzden dc sıkıştırarak indirir ondan çabuk indirmişsindir gibisinden birşey mantıksız olur.

Dosya faketir olayıda olmaz çünkü öyle olsa bırakın bir parçasını seyretmeyi önizleme bile alamaz.

Dosyayı parça parça çekmiş olsa bile dc ve bir çok torrent clienti artık dosyanın tamamı kadar yer kaplamıyor. indirdiği kadar yer kaplıyor hdd de. Dolayısıyla parça parça çekmiş olsa ve bu adam film içinde ileri geri dolaşırken çok ballı olmuş olsa bile -ki bu da bana göre imkansız- boyutu o kadar olamaz. 1024k adsl ile bile!

Peki neden böyle derseniz bir kaç sebebi var bana göre :

Bir kaç velet admin şifresini kırdı ve bağlantılarla istediklerini gibi ounuyorlar. TT farkedip düzzeltene kadar öyle kalıyor. (Atma demeyin doğru olduğu konusunda bir kaç duyum aldım)

Bir ikincisi hubda sürekli konuşulan birşey haline gelen bu 10-20 dakikalık (bazen 2 günlük) hızlanmalar. yapılan bir çalışmadan ya da ağrızadan kaynaklanıyor olabilir.

Yani özetle hadi ordan o öyle değildir gibisinden birşey yok. Son 1 haftada oldukça sık duyuduğum bir durum.

Neyse böyle işte ....[signature][hline]ICQ#85889898
If you need a host, contact me.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...