Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

10 dakikada 619mb indirmek? hö?

Korax

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaşlar,bağlantım 256k ADSL.
DC++ ile arattırıp 650mb civarı bi film dosyasına tıkladım.(The day after tomorrow)10 dakikalığına Monopoly 3'ü çözeyim diye girdim biraz takıldım.Çıktım paticiğe baktım.Sonra bir baktım download yok.Sinirlendim DC++'ı kapattım ve Download's klasörüne baktığımda unfinish'te o dosyayı gördüm.Boyutuna baktım 619 MB'ytı inmişti.Yok canım fake'tir kesin falan derken açtım izlemeye başladım.İleriye doğru tıkladım baktım görüntü veriyor.Yok canım aralarda bölüktür falan diye düşündüm sonra en baştan ok ile saniye saniye sonuna kadar gittim.10 dakika içinde tam 619 mb inmiş.TTNetten bana geçici bi vahiy falan indi galiba :)[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Dünya ahiret bacım olsun..
Ayda görürsem affetmem.

[spo1=Paticik Halay ekibi]
_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..
Powered bY Korax & Pascal.
Pati halay ekibi kurucuları ve başları..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Hazirandaydı nedenki :)[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Ayda görürsem affetmem.

_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cthulhu_, 28 Eylül 2004 20:19 tarihinde demiş ki:
bu benim dial-up ile 10-12 arası dl yapmama benzemiş..

Lol :)[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Ayda görürsem affetmem.

_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

256k baglantıda teorik olarak en fazla saniyede 256/8= 32 kb cekersin. ki hiç bi zaman teorik rakamlara ulaşılmaz (kablo direncinde kayybolan bitler, mesafe, hatalar vs.) ulaşsan bile 6 saat 15 dk harcaman lazım. TT bi yanlıslık bi mucize yapıp sana 10 dk boyunca 2 mbit baglantı verse bile 40 dk sürerdi. ya bir mucize var (düşük ihtimal) ya çok sanslısın ender rastlanan bi olay oldu (dc++ sayesinde) yada şarlatansın (bi ihtimal canım kızdırmak için yazmadım :D )[signature][hline]oasisoyun.net | Mancınık'ı Yükle | Oasis Forum
Sosyal ağlarda paylaş

Şarlatan olmadığımı sen bilin nediye geyik olsun diye açayım ne biliyim ya beleşten bitti işte film :)[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Ayda görürsem affetmem.

_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer bir networkteysen ve o dosya daha önce network tarafından indirilmiş ise dosyanın kısa sürede gelmesi çok normal. Yok eğer networkde değillim diyorsan kendin daha önce farkında olmadan indirmiş olabilirsin. Yok öyle de değil diyorsan sana 2mbt değil TT tüm altyapısını sağlamış demek oluyor ki 620 MB lik bir dosyayı CD den Diske atma süresi içinde dosyanın internetten(ADSL ile) inmiş olma olasılığı benim gözümde yok.
Mutlaka farkında olmadığın bişey olduğunu düşünüyorum..[signature][hline] V ò d à n | ICQ
Sosyal ağlarda paylaş

400kbps ortalama ile 300mb'yi 7 dakikada indirdim.
senin 10 dakikada 600mb indirmen icin, ortalama 900kbps yapman gerek... TR'de 10 dakika boyunca 900kbps yapmasi 256k ADSL'le imkansiz...

telekom senin limitini kaldirdi + adsl'e sahip birisinden (ki onun da limitini kaldirdi diyelim) cart diye cektin..

log'lari yok mu bu meretin?

[Bu mesaj riglous tarafından 29 Eylül 2004 01:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

modemine bizim modemleri sürtelim belki bizimkilerin de kısmeti açılır! pardon banviti diyecektim..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

hadi sende oldu diyelim bi hata. karşıdaki adamın o kadar çıkışı olmaz imkansız. İsterse uzayda uyduların yanında otursun. teoridi 15 mb, pratikte kaşıdaki adamın çıkışı 20 olması lazım.. eğer atam bi iss sin sahibiyse ve bütün iss in hattınıda kendine yonlendirmişse anca olur bu dedğin.. Sende de 25 mb olması gerek ki anca olsun. Çünkü türkiyeden dışarı çıkıosun. Dünyanın en kötü çıkışına sahip ülkemiz. (ugandayı saymassak)[signature][hline]Turkce Rock Portalı ||| Banner Değişim Sistemi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Korax, 28 Eylül 2004 20:14 tarihinde demiş ki:
DC++ ile arattırıp 650mb civarı bi film dosyasına tıkladım.(The day after tomorrow)10 dakikalığına Monopoly 3'ü çözeyim diye girdim biraz takıldım.Çıktım paticiğe baktım.Sonra bir baktım download yok..Boyutuna baktım 619 MB'ytı inmişti.

ya arkadaş yaklaşık 8 saat monopoly3'ü çözmüş, heyecanlanacak bişey yok[signature][hline]Old loves they die hard
Old lies they die harder...

[Bu mesaj LvL_Sabo tarafından 29 Eylül 2004 06:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Korax, 28 Eylül 2004 20:14 tarihinde demiş ki:
DC++ ile arattırıp 650mb civarı bi film dosyasına tıkladım.(The day after tomorrow)10 dakikalığına Monopoly 3'ü çözeyim diye girdim biraz takıldım.Çıktım paticiğe baktım.Sonra bir baktım download yok.Sinirlendim DC++'ı kapattım ve Download's klasörüne baktığımda unfinish'te o dosyayı gördüm.Boyutuna baktım 619 MB'ytı inmişti.Yok canım fake'tir kesin falan derken açtım izlemeye başladım.İleriye doğru tıkladım baktım görüntü veriyor.Yok canım aralarda bölüktür falan diye düşündüm sonra en baştan ok ile saniye saniye sonuna kadar gittim.10 dakika içinde tam 619 mb inmiş.TTNetten bana geçici bi vahiy falan indi galiba :)

Bence sen bayıldın pc başında aradan 24saat 10 dk geçti :P[signature][hline]Eee ben varya ben
Hem Kellindil
Hem Khazid'hea
Hem de Guenhwyvar

YAaa
Sosyal ağlarda paylaş

10 dakka dediysek tam 10 dakka değil pati zaman alır bilirsiniz :) 15-20 dakka diyelim,vallaha bilmiyorum indirdim şuanda izliyorum.Network'te değilim.Saçma biliyorum banada saçma geliyo ama duruyo yani film izlemek isteyen varsa cdye çekiyim bişeyler yapıyım veriyim yani.Logları yok maalesef çünkü torrent kullanıyorum ve kullandığım program sadece bi exe dosyasından oluşuyo.XTorrent'miydi öyle bişey işte.[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Ayda görürsem affetmem.

_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..