Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Savaş çıkıyor galba (İsrail - Filistin)

Joker

Öne çıkan mesajlar

Tel Aviv'de patlama - İsrail'in başkentinde siren sesleri

İsrail'in Gazze'ye yönelik operasyonunun üçüncü gününde başkent Tel Aviv, Filistin roketlerinin hedefi oldu. Öğle saatlerinde büyük bir patlama sesi ve ardından sirenler duyuldu.

Hamas, saldırıyı üstlendi. Hamas Hareketi'nin askeri kanadı İzzeddin el- Kassam Tugayları, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına karşılık, Kudüs Parlamentosu Knesset'e uzun menzilli füze fırlattığını açıkladı.

ÖLÜ YA DA YARALI YOK
Polis sözcüsü Micky Rosenfeld, kendilerine henüz ölü ya da yaralı bilgisi gelmediğini söyleyerek, roketin denize düştüğünün tahmin edildiğini belirtti.

Dün gece de Tel Aviv'de siren sesleri duyulmuştu. Bu, 1991'deki ilk Körfez Savaşı'ndan sonra İsrail başkentinde duyulan ilk siren sesi olarak kayıtlara geçmişti.
Sosyal ağlarda paylaş

Onu bunu bilmiyorum da IDF inanılmaz bir propaganda yürütüyor Twitter ve sosyal medyanın her türlü örneği üzerinden. (Buna herhangi bir blogun comment kısmından pinterest'e kadar sosyal medya siteleri de dahil) O kadar ibretlik, o kadar abartı, o kadar taraflı şeyler paylaşıyorlar ki boşta kaldıkça ben de anonim hesap açıp sallıyorum, tavsiye ederim.

Filistinli ve arapları günahım kadar sevmem, Osmanlı zamanı bizi arkadan vurmalarından, seksen devlet birleşip bi boku becerememelerine, dünyaya petrol dışında hiç bir katkıları olmamasına kadar hoşlanmıyorum adamlardan, ama harbiden de değil interneti, elektriği suyu olmayan adamların bu derece cani gösterilmesini de hayretler içerisinde izlemektense oyuna girmeyi tercih ediyorum.

İşin güzel tarafı da, IDF propagandasının ne boyutlarda olduğunun herkes farkında sanırım öncenin aksine, dolayısıyla 5-10 propaganda commentine karşılık dünyanın abartısız her yerinden 200-250 mesajlık 'abarttınız lan artık' modunda anti IDF flame'i geliyor, bu sevindirici.

Her neyse. Quora'da falan rastlarsanız Filistin sorununda anonim cevaplara o benim :)
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

abi filistin mahallenin osmanı, her mahallede vardır, ezik bi tiptir ama gıcıktır da, arada dangalakça laflar eder önüne gelenden dayak yer, ağzını tutamaz yine dayak yer antipatik kimse sevmez.

israil de orta-yüksek halli bir ailenin çocuğu, besili falan hafif iri böyle, canı sıkıldıkça tokatlıyor osmanı.

ismi osman olan varsa üstüne alınmasın isim random

ahahaahahah
çok güldüm.

(tu) güzel tasvir.
yalnız israil bana daha çok köyün sahibi/agası gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

İslami Cihad 5 bin İsrail askerine SMS attı
İsrail'in Gazze'ye operasyonu dördüncü gününde. 75 bin yedek askeri göreve çağıran İsrail kara harekatına hazırlanıyor. Filistinli militanlar ise, İsrailli askerlerin cep telefonlarına İbranice, "Gazze mezarınız olacak" mesajı gönderdi.

TEL AVİV'E 'DEMİR KUBBE'
İsrail, Hamas'ın füzelerine hedef olan Tel Aviv'e, Demir Kubbe Savunma Sistemi roket bataryasından bir tane daha yerleştirdi.

Gazze'den Tel Aviv'e atılan bazı füzelerin imha edilememesi üzerine, İsrail, mevcut savunma sisteminde kullanılan ''Demir Kubbe'' adını verdikleri savunma bataryalarına takviye yapıldı.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Demir Kubbe Savunma Sistemi'nin büyük bir başarı gösterdiği belirtilerek, hedeflerinin yüzde 90'nını yakaladığı ileri sürüldü.

Hamas tarafından atılan ''Kassam'' füzeleri, 75 kilometre menzile kadar ulaşarak Tel Aviv'i de vurmuştu.

KARA HAREKATINA ONAY
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 9 bakanın katılımıyla toplantı düzenledi. Gazze'ye yönelik saldırıların değerlendirildiği toplantıda, olası bir kara harekatının detayları görüşüldü.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, seferberlik ilanı kapsamında daha önce göreve çağrılan 30 bin yedek asker sayısının 75 bine çıkarılması kararlaştırıldı.

İsrail ordusu, 2006'da Lübnan Savaşı'nda 60 bin, Gazze'de 2008'de düzenlediği ''Dökme Kurşun'' operasyonunda ise 10 bin yedek askeri göreve çağırmıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaliko said:

Haci Iran neden sessiz?

iran,3000 yıldır uyguladığı acem oyunlarını oynamaya devam ediyor,madem müslümandı,neden hala sessiz kalıyor?

sebebi;korkudan altlarına mıçmaları,ama sıra onlara gelince bakalım onlara kim acıyacak...
edit;dasaa'nın dediği gibi seviyeli tartışacaksak eğer,

en büyük sebebi iranın mezhepsel tutumundan kaynaklanıyor,türkiye kendi içinde mezhepsel asimilasyonu kaplumbağa hızıyla yaparken,iran son 30 yılda hiç olmadığı kadar diğer mezhep&dinlere ait ibadethaneleri ve insanları yok etti.

eğer aynı olay şii nüfusunun yaşadığı diğer ülkeler de olsaydı aslan kesilirdi iran,örnek;suriye
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:

İslami Cihad 5 bin İsrail askerine SMS attı
İsrail'in Gazze'ye operasyonu dördüncü gününde. 75 bin yedek askeri göreve çağıran İsrail kara harekatına hazırlanıyor. Filistinli militanlar ise, İsrailli askerlerin cep telefonlarına İbranice, "Gazze mezarınız olacak" mesajı gönderdi.

https://pbs.twimg.com/media/AvMMGbZCQAI8813.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...