Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

başka ülkenin vatandaşlığına geçme

BramStoker

Öne çıkan mesajlar

kusura bakma da eziklik midir nedir bilmem de problem sende var gibi gorunuyo burdan. rahatsiz etmiyosa adama neden yuru git dersin ki?

firsatim olsa ben de gider dogru duzgun bi ulkenin vatandasligina gecmek isterim yani. gayet normal ve mantikli birsey bu yani. cok sey de istemeye gerek yok. kendi vatandasina insan gibi davranan, insan haklarina oncelik veren bi yer olsa yeter.
en kotu ihtimalle dunyanin neresinde calisirsan calis, konsolosluguna gittigin zaman sana yardim etsinler, of yine is cikti diye dusunup bir de ustune azarlar gibi tavirlara girmesinler yeter.

firsattan istifade icimi doktum rahatladim. hadi eyvallah
Sosyal ağlarda paylaş

allah allah...aynı filmi yeniden mi yaşayacağız, gitmek isteyen yürüsün gitsin kardeşim, ben bunu söyleyince neden rahatsız oluyorsunuz? gitme kal,ne olursun mu diyeyim? herkes aklına geleni söylüyorsa ve bunun ifade özgürlüğü olduğunu savunuyorsa(ki harbiden de öyledir) ben de kendi ifade özgürlüğümü savunuyorum arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu sen ifade özgürlüğü ne demek bilmiyorsun, hala ifade özgürlüğü diye ağlıyorsun nasıl bi adamsın abi.

istediğini düşün, kimse düşüncene laf etmiyor senin. şu yaşta adama şunu anlatmaya çalışıyoruz ya. sıkıntı senin düşüncen değil.

karşı tarafa İFAODO ÖZGÖRLÖGÖ diye ayak yaparken, karşıdakinin bir fikrine son derece "saygısız" bir şekilde "yürü git. " yazmak.
Sosyal ağlarda paylaş

heh...klasik üste çıkmak için saçmalama anı geldi,çattı B)-

edit: argümanlar hep aynı, sıraları değişiyor.
-aslında senin ifade özgürlüğüne kimse bir şey demiyor.
-ahahahaha,vs.
-benim yaşım.

yahu delikanlı olun biraz, ya sürekli belden aşağı çalışın ya da adam gibi tartışın. işinize gelince düşüncenize saygı isteyip, işinize gelmeyince de yaşımdan, çocuğumu nasıl terbiye edeceğimden bahsetmek ayıp oluyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

çetintaş la ne tartışıonuz abi

seferberlik ilan edilse de ramboculuk oynasam hayalinde bir adam sfds

bak,sizin gibi adamlara harbiden kızıyorum çünkü aha bu yukarıdaki gibi "ulan çetin birisi ile tartışsa da ben de adama laf soksam" şeklinde kendisine bu forumda tatmin mekanizması kurmuş adamların ekmeğine yağ sürüyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

çetintaş biriyle tartışırken başkalarının çetintaşa laf sokma çabaları ve çetintaşla tartışırken yaşını söyleme olayı bitsin abi ya. 123213. defa görüyorum. kendisi de belirtmiş zaten yalnız gerçekten de hoş değil. bitsin.

edit: ilk cümledeki bi hatayı giderdm.
Sosyal ağlarda paylaş

hepsi bitarafada, meslek ne? param var derken nekadar var? bunlar buyuk etken baska biyere yerlesip kalicam diyosan.

Bide bunlarin disinda cifte vatandas olunabilen ulkeler hala var diye biliyorum. Netekim cifte vatandas olunca yada vatandasliktan cikinca askerlikten kacamiyosun yinede. ekonsoloslukta yaziyo birsuru bisi, google'dan arastir o mevzuyu.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu forumdaki insanların büyük bir kısmının.

Türkiye Cumhuriyeitni sevmek/sevmemek, Türk Milletini sevmek/sevmemek, Türkiye Coğrafyasını sevmek/sevmemek arasındaki farkı ayırt edememesini üzücü buluyorum.

Bu konuyada taa seneler önce orijinal accemde açtıgım bir konuda, bür gün yurt dışına çıkıp türkiye ile ilgili her şeye (buradaki mal-mülk üm hariç) nah çekip keyfime bakacağım o güne kadarda fazla konuşmayacagım dedigim için daha fazla yazmayacagım.

bunu nasıl anlamak veyahut yorumlamak istiyorsanız öyle yapın.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

bir insanın doğduğu ülkeyi sevmesi vatan-millet-sakarya kafasında olmak mıdır? insan olmanın güzelliklerindendir doğduğu vatanı sevmek, sevebilmek diye düşünüyorum.

ahaha ne kadar primitif bi yaklasim bu ya

yil 2013 hala tribalistik dusunceye guduluyolar

en igrendigim sey vatan, millet, bayrak, din kavramlari

bayrak nedir lan ahaha tribal banner

ben mi cok hippyim siz mi cok primitifsiniz karar veremedim
Sosyal ağlarda paylaş

Valla her insanın mutlu olmaya hakkı vardır. Bir insan bu ülkede yaşadığı için mutlu hissetmiyorsa kendini mutlu olabileceği bir yere gidecektir. Direk insanlık hakkı bu. Yani insanı kalıplara sokamazsınız dil din ırk vatan millet vs vs. Yani kimseyi ilgilendirmez bu durum. Yoksa türk cehenneminde zebaniye gerek yokmuş fıkrası gibi olur durum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...