Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

başka ülkenin vatandaşlığına geçme

BramStoker

Öne çıkan mesajlar

BonePART said:

abi bu şeye hjastayım
turk vatandaslıgından cıkıcam
alın vatandaslıgınızı istemiyorum ben dicem
,

sanki dunyadaki diğer ulkelerde gel nolur benim vatandasım ol diye yalvarıyo herkese

ekşi duyuruda falan da oluyor böyle topicler. 'üniversite diplomam var, orta düzey ingilizce, bu ülkeden gitmek istiyorum nefret ediyorum artık hangi ülkeye gideyim' falan tarzı konular açılıyo. gülüyorum sdkjfllsdf
Sosyal ağlarda paylaş

ya anlamadığım adam gibi ülkelere gidip orda çalıştığında hertürlü olanaktan yararlanabiliyorsun zaten hatta çalışmasan bile yıgınla destek sağlıyorlar. niye illa vatandaşlık değiştirmeye kasıyor millet? Avrupa Birliği ayrıcalıkları cart curt olsa anlarım da gidip yeryüzündeki ülkelerin yarısını yazıyor herifler bu olur bu olur diye
Sosyal ağlarda paylaş

herkes vatan millet sakarya kafasında olacak diye bir şey yok, herkes doğduğu ülkeyi sevmek zorunda da değil...

imkanı olan neden düşünmesin eğer başka ülke vatandaşlığıyla daha yüksek bir yaşam standardına ulaşıcaksa ya da askerlik gibi dayatılan şeylerden kurtulacaksa.
Sosyal ağlarda paylaş

git bi soygun falan yap, 3m dolarlık. kaçış planı falan da tam olsun ama.
500binini kanadaya veriyosun, kalanıyla iş kuruyosun kanadada. suçlu değişim dalgası da yok, ömrünün sonuna kadar kanadada yaşarsan yakalanmazsın.

ps: yaptığın soygun interpollük bişey olmasın tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Zep said:

herkes vatan millet sakarya kafasında olacak diye bir şey yok, herkes doğduğu ülkeyi sevmek zorunda da değil...

imkanı olan neden düşünmesin eğer başka ülke vatandaşlığıyla daha yüksek bir yaşam standardına ulaşıcaksa ya da askerlik gibi dayatılan şeylerden kurtulacaksa.

daha yüksek yaşam standardını kazanmanın yolu vatandaşlıktan çıkmak mıdır? her alman,ingiliz,fransız,amerikalı daha yüksek yaşam standardına mı sahip?

bir insanın doğduğu ülkeyi sevmesi vatan-millet-sakarya kafasında olmak mıdır? insan olmanın güzelliklerindendir doğduğu vatanı sevmek, sevebilmek diye düşünüyorum.
neyse, daha fazla tartışmayacağım. ben de zaten senin deyiminle vatan-millet-sakarya kafasında olmayan adam yürüsün gitsin diyorum. düşünce özgürlüğü-ifade özgürlüğü tek taraflı değil ya?!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...