Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mısır'da şeriat gösterisi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

hamsilipilav said:

siz faşistsiniz postal yalayıcısınız diktatör sevicisiniz diyen andavallar nerede acaba şimdi biz zamanında söylerken bunları lol. hadi şakirtleri geçtim adamlar bunları zaten bilerek söylüyorlarda bu patide de bolca olan tatlı su liberallerine çok gülüyorum

demokrasinin iyi bişey olduğunu zannediyor bunlar.
kendileri hergün starbucksta adını kimsenin bilmediği kavheden yudumlayıp twitterden twit atmaktan kendilerini norveçte zannediyor.
geri kalmış ülkelere,adam akıllı,ülkeyi ileriye götürebilecek ulusal kahraman(diktatör) lazımdır.
ülkeyi imamlar yönetiyor şu an,demokrasi ülkeyi bu hale getirdi. git gide "demokratikleşme". her gün 10-15 askeri vuruyorlar,norveçte masaya oturuyorlar,"demokratik" çözüm.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Sorun şeriatın mantıklı olup olmaması degil. Muhtemelen bilmediğinizden ve etraftaki taliban Arabistan gibi örneklerden dolayı kotu bakılıyor olması normal. Bence de yeterli ve iyi bir sistem degil evet. Ama abartıldıgi kadar da saçma ve eksik bir sistem de degil. Bir cok devlet yönetilmiş bu sistemle.

Bazı toplumların, özellikle Müslüman olanların geçmesi gereken bir süreç bu. Sen coldeki bedeviye, veya zaten eğitimsiz olup el ezher mollasına tapan arap'a anlatamazsın demokrasiyi.

E tepeden inme rejimler de hiç bir zaman toplumlarda benimsenmiyor. Türkiye'de bile 80 yılda daha yeni yeni demokrasiyi öğreniyoruz.

Mısır'ın da geçeceği bir süreç var. Ne yapılırsa yapılsın engellenemez bu.

ben bir anda aydınlandım, ikna oldum
Sosyal ağlarda paylaş

Hayir mmo bölümünü takip edeyim diyorum, dayanamayıp cetintas gibi durmadan banlaniyor um.
Arkadaş kendi totaliter rejimimizi bıraktınız , elin ülkesine telkin veriyorsunuz.önce sunu bir öğrenin ; islam devlet yönetimlerine doğrudan müdahale edermi? Etmezmi? Eğer ediyorsa demekki anayasası , hukuk kuralları v.s vardır.şu anda bile hala zina tanımının oldugu bir anayasayla görebiliyorsunuz.hala 2 evli olanlar toplumda normal karsilaniyor.edebimle yazıyorum, dasaa kardeş anlama lütfen , senin gibi de düşünmek zorunda degilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mısır da zaten şeriat yok muydu? Mesele yeni anayasa da islama direkt mi yoksa dolaylı olarak mı referans verileceğinde ki insanların asıl talepleri ekmek, özgürlük ve sosyal adalet üzerine. Bir de mısır da henüz iktidar mücadelesi sonuçlanmış değil. Henüz isyan bitmedi ve dengeler de oturmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

feaverrond said:

Bir de mısır da henüz iktidar mücadelesi sonuçlanmış değil. Henüz isyan bitmedi ve dengeler de oturmadı.

yok yok bitti ve öyle bir oturdu ki...daha önce mübarek yurtdışına kuzenlerini, yeğenlerini, biraderlerini götürürdü iş anlaşmaları yapmaları için; şimdi Morsi götürüyor, o derece oturdu yani B)-

not: Mısır'a 14 senedir her ay gidiyorum ;)
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

yok yok bitti ve öyle bir oturdu ki...daha önce mübarek yurtdışına kuzenlerini, yeğenlerini, biraderlerini götürürdü iş anlaşmaları yapmaları için; şimdi Morsi götürüyor, o derece oturdu yani B)-

not: Mısır'a 14 senedir her ay gidiyorum ;)

Bu yüzden Tahrirdekiler Mursi ve Mübareki eş değer görmeye başladılar. Mübarek gitti ama hiç bir şey değişmedi diyorlar. Mursi için Mübareke benzeme, aslında ömrünün uzun olmayacağının göstergesi. Müslüman Kardeşlerin halkı sokaklardan çekilmeye ikna etmek için sistemin gerçekten değiştiğine ikna etmeleri gerekiyor. Ama hem bürokraside etkili Mübarek destekçileri tarafından sıkıştırılıyorlar hem de sahip oldukları güçten vazgeçmeye çokta niyetli değiller. Sonuç olarak Mısır da ki mücadele sonuçlanmış değil, ne mübarek rejimi gerçekten tasfiye edilebildi ne de halk sokakları bırakmaya ikna oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

maesselam said:

Hayir mmo bölümünü takip edeyim diyorum, dayanamayıp cetintas gibi durmadan banlaniyor um.
Arkadaş kendi totaliter rejimimizi bıraktınız , elin ülkesine telkin veriyorsunuz.önce sunu bir öğrenin ; islam devlet yönetimlerine doğrudan müdahale edermi? Etmezmi? Eğer ediyorsa demekki anayasası , hukuk kuralları v.s vardır.şu anda bile hala zina tanımının oldugu bir anayasayla görebiliyorsunuz.hala 2 evli olanlar toplumda normal karsilaniyor.edebimle yazıyorum, dasaa kardeş anlama lütfen , senin gibi de düşünmek zorunda degilim.

bu ne?
sen kimsin?

lan ben zaten bırakıyorum lan bu işleri. sdfsdfsdf

take care. yemeğe çıkalım biz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...