Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askeri Helikopter Düştü - 17 Şehit

Theridone

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

ırk ne la? hepimiz bir fidanın güller açan dalıyız...beyaz ırk, siyah ırk, sarı ırk...daha başka ne ırkı yahu? halk diyin, yanlış konuşmayın...millet olamadı hala Kürtler, millet olmak yolunda hem dışarıda ve hem içeride faaliyetler tam gaz devam ediyor...o ayrı.

CcC kart kurt reyiz
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

toggie said:

açık ara dünyanın en kötü ordusuna sahibiz.

hadi oradan...

KuddusiMavra said:

ırk ne la? hepimiz bir fidanın güller açan dalıyız...beyaz ırk, siyah ırk, sarı ırk...daha başka ne ırkı yahu? halk diyin, yanlış konuşmayın...millet olamadı hala Kürtler, millet olmak yolunda hem dışarıda ve hem içeride faaliyetler tam gaz devam ediyor...o ayrı.

Hayir yazmayayim yazmayayim diyorum ama arkadas beyin bu, kullanmak lazim, vergisi halen ayni. sifir.

turkiye cumhuriyeti kuruldugundan beri hani, nerede basarisi var? hicbir basarisi olmayan bir ordu, buna ragmen bu kadar arkasinda olan bir halk.

kibris baris harekati denilen isgal bile ele yuze bulasti. becerilemedi bir nevi. o kadar asker oldu. halen haksiz goruluyoruz kibris meselesinde.

neyse, kurtler millet olamadi demissin. daha millet kelimesinin tanimini bile bilmiyorsun. menopoz teyzeler gibi saga sola saldiriyorsun. su forumda kimle ne derdin var senin? mutuz musun abi? git kendine bi hobi bul. ne bileyim sagda solda sozcu gazetesi dagit, olen foklara agit yak.

ben bir Kurt vatandasim ama Allahtan Ataturk'u de, baska degerleri de senin gibi insanlardan ogrenmedim. yoksa yemin ederim nefret edecektim tum sevenlerinden.

cok zoruna gidecek ama, Kurtler bir millet dostum (burda senin o purolu smileyinden var) ve ne kadar inkar, imha etseniz de varlar. sen gonlunu ferah tut emi.

su saatte bir ton isim var kalktim sana cevap veriyorum. ustelik telefondan yaziyorum.

eskilerin de dedigi gibi, en cok sesi bos teneke cikarir.

ek olarak, okuyalim ogrenelim;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Millet
Sosyal ağlarda paylaş

bak sen şu işe ki, kaç gündür şehit veya çatışma haberi yok, helikopter düşüyor 17 şehit veriyoruz, hemen arkasından verilen haber 47 pkk'lı öldürüldü. yine 2 katının biraz fazlası. bi yamukluk var abi bu işte, basın ve ordu arasında nasıl bi ilişki varsa artık, şehit veriyorsak -nasıl verdiğimizin bir önemi yok- hemencecik 2x + 10 küsür oranda pkk'lı öldürülmüş oluyor. hiç şaşmadı henüz.
Sosyal ağlarda paylaş

Theridone said:

Hayir yazmayayim yazmayayim diyorum ama arkadas beyin bu, kullanmak lazim, vergisi halen ayni. sifir.

turkiye cumhuriyeti kuruldugundan beri hani, nerede basarisi var? hicbir basarisi olmayan bir ordu, buna ragmen bu kadar arkasinda olan bir halk.

kibris baris harekati denilen isgal bile ele yuze bulasti. becerilemedi bir nevi. o kadar asker oldu. halen haksiz goruluyoruz kibris meselesinde.

neyse, kurtler millet olamadi demissin. daha millet kelimesinin tanimini bile bilmiyorsun. menopoz teyzeler gibi saga sola saldiriyorsun. su forumda kimle ne derdin var senin? mutuz musun abi? git kendine bi hobi bul. ne bileyim sagda solda sozcu gazetesi dagit, olen foklara agit yak.

ben bir Kurt vatandasim ama Allahtan Ataturk'u de, baska degerleri de senin gibi insanlardan ogrenmedim. yoksa yemin ederim nefret edecektim tum sevenlerinden.

cok zoruna gidecek ama, Kurtler bir millet dostum (burda senin o purolu smileyinden var) ve ne kadar inkar, imha etseniz de varlar. sen gonlunu ferah tut emi.

su saatte bir ton isim var kalktim sana cevap veriyorum. ustelik telefondan yaziyorum.

eskilerin de dedigi gibi, en cok sesi bos teneke cikarir.

ek olarak, okuyalim ogrenelim;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Millet

senin gibi adamlardan ne kadar çok var pati'de? yaza yaza bitiremiyorum bu yüzden.

1.Türk ordusu güçlü bir ordudur, en güçlü ordulardan biridir, bu nedenle adına ergenekon denen tertip ile başta deniz kuvvetleri olmak üzere ordunun en tepesindeki general ve amiraller, tecrübeli üst rütbeli subaylar vazifeden el çektirilmişlerdir. benden zeki olduğun iddiasındasın(ki olabilir),suriye ile ilişkilerin ne zaman gerildiğini, aradaki ilişkilerin geldiği boyutu, ırak merkezi hükümeti ile aramızın ne hale geldiğini, iran ile aramızdaki ilişkilerin geldiği boyutu bir arada düşündüğünde ve neticede bütün bunları analiz ettiğinde sebep bellidir. ama analiz ettin mi ya da zekanı kullanmayı ne kadar bilirsin-biliyorsun?bilemem...
2. Kıbrıs Barış Harekatı denen işgal ne demek? nasıl bir insansın? sen yoksa güneydoğuda terörle mücadele eden askerlerimize de işgalci diyen adamlardan mısın? açık açık söyle de her yazına böyle uzun uzun cevaplar yazmayayım.
3.eline yüzüne bulaştıran bir ordu?!?! 1 hafta gibi kısa bir sürede bu çapta bir harekatı yapacak 3 ordu var dünyada.birisi Türk ordusu, bu konuda seninle tartışacak değilim. bariz buranın deyimiyle FAIL olmuşsun.
4.Kıbrıs harekatında bizi yabancıların hala suçlu görmesi bizim haksız olduğumuzu mu gösteriyor? Senin mücadeleden, haktan,hukuktan ne kadar anladığın şu ifade ile zaten belli. Demek ki senin kafada adamlar bu ülkede çoğunluk olduğunda biz uluslararası konularda haklılık ya da haksızlığımızı Birleşmiş Milletler'e soracağız veya AB'nin karar organlarına danışacağız veya en kolayı Amerikan Hükümeti'ne soracağız.
5.Millet kavramını da, halk kavramını da gayet iyi biliyorum. Şu an Kürtler Halktır ve hızlı bir şekilde millet olmak yolunda ilerliyorlar. Bu konudaki düşüncem sen bana bir ton daha sallasan da değişmeyecek.

wikipedia ne la? ezik misin olm sen?

Al bak ATatürk'ün zamanında kim bilir neleri öngörerek kurdurduğu Türk Dil Kurumu'ndan Millet ve Halk kavramlarının tanımları. Umarım aradaki farkı anlarsın (ki anlaman lazım, benden daha zeki bir adamsın neticede).

Millet: a. 1. Çoğunlukla aynı topraklar üzerinde yaşayan, aralarında dil, tarih, duygu, ülkü, gelenek ve görenek birliği olan insan topluluğu, ulus: “Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklal fikrinin layemut abidesidir.” -Atatürk. 2. Bir yerde bulunan kimselerin bütünü, herkes: “Millet tütün paralarını alınca borcunu öder.” -N. Cumalı. 3. hlk. Benzer özellikleri olan topluluk: “Şu kadın milletinin kıskançlığının hiç sonu yok.” -A. Midhat.

[b]Halk:
Belli bir ülkede yaşayan, kan birliği taşıyan, aynı dili konuşan, benzer yaşama alışkanlıklarını sürdüren, ortak bir tarihi olan insanların oluşturdukları büyük birlik (Halk terimi aynı zamanda; birbirlerinden dil ve köken bakımından ayrı olan, ama ortak bir devlet yönetimiyle birleşmiş bulunan ahali için de kullanılır. Daha geniş anlamda, bir ulusun belli bir çevresi içinde yaşayan bölümü de bu terimle karşılanır: Anadolu halkı gibi).
Sosyal ağlarda paylaş

Kudsi kusura bakma da dil birliği diyorsan 100 milyon kurt aynı dili konuşuyor.bide atatürkçü kurduğu kurumun tanimi beni ilgilendirmiyor.evrensel tanımlarını bir bak önce sen. Çatlayan da patlayan da bu ülkedeki kurt realitesini kabul edeceksin haa kurtmuyum? Degilim.ama senin gibilerden daha samimi bir ton arkadaşım var kurt.eğer adamlar ayri birmilletiz suuruna ulaşmışlarsa siz dağ türkünden bir boysunuz hey tarzı ozan arif cümleleriyle asimile edemezsiniz.ermenileri sildiniz, rumlara iftiRa attınız ama kürtlere bunları yapamazsınız ışte.boyledalga malZEMESI Olursunuz lan o çok güçlü ordumuzu şemdin sakık yargılıyor ahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

kafanız karışık çocuklar.
ben kürt yok demiyorum ki, kürtler millet değil, halk diyorum. ama hızla millet omak yolunda ilerlediklerini de söylüyorum. çünkü senin söylediğinin aksine kürtler(ulan ne zaman 100 milyon oldular bu arada)birbirleri ile aynı dili konuşmuyorlar. fakat dil birliği sağlama çalışmaları içeride ve dışarıda tam gaz devam ettiği için(ki başarılı bir şekilde yürütüyorlar bu çalışmayı) zaten bu yüzden millet olmak yolunda hızla ilerliyorlar diyorum.

edit: son cümlene takıldım. bu acı durumun nedeni güçlü ordumuz değil, sultanımız ve pensilvanyalı feto. bunu tartışmaya gerek yok sanırım. Atatürk'ün kurduğu kurumlar bu ülkenin en sağlam en güvenilir kurumları olarak kalmaya devam edeceklerdir. bu kadar saldırının nedeni de yine budur zaten. evrensel tanım ne ise tdk'nin tanımı da odur.
Sosyal ağlarda paylaş

Tartışma açmak değil amacım en güçlü ordu tanimi 500 sene öncesinde kaldi .nedir en güçlü olmanın tanimi? Hiçbir şeye muhtaç olmayacaksınız .ne alman mali g3 lere ne amerikan mali f16 lara ne cobra denilen aracın taretindeki israil mali silah ve hedef sistemlerine ne de istisnasız bütün kurmay subaylarınizin euro ve amerikada aldığı uyumluluk eğitimlerine...sen mg dersinde öğrendiklerini tekrar ediyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

kürte millet değil halk dersin adamın teki de gelir atatürke isyancı, terörist falan der birbirinize gram katkınız olmadan tartışmaya devam edersiniz (bi anlamda öyle yalnız asdlfşkasdf).

herhangi bir milletin hangi tanımlamaya girdiklerini öğrenmek için tdk'yı kullanmayı tercih edeceğini de sanmıyorum. böylesi hassas bir konuda kendimizi otorite kabul etmemiz de yanlış.

edit: başarılı olduysa arada girip tartışmaları hizaya çekeyim. asdf
Sosyal ağlarda paylaş

herkesin doğruları var güzeller. sabah sabah kafalarınız ne güzel maşallah. Türk Dil Kurumu'na sormayacağım da bu ülkede kime soracağım? saatli maarif takvimine mi yoksa yukarıdaki kardeşimizin yaptığı gibi vikipedyaya mı? sizin için bildiğimi inkar etmemi istiyorsanız yanlış bir beklenti bu. benim için bildiğinizden vazgeçin demiyorum. belli ki sizin doğrularınız var, benim de doğrularım var. bu nedenle tartışıyoruz zaten.
konuyu uzatmak niyetinde değilim. hele hele mevzunun 17 şehit mevzusu olduğunu bile bile buradan başka yerlere çekmek niyetinde hiç değilim. huyum kurusun, insanların görüşlerini anlatmaları başka bir şey,görüşlerini dayatmaları başka bir şey, Türk ordusu işgalcidir demek bambaşka bir şey.
sakin kalmak önemli...
Sosyal ağlarda paylaş

akito, şimdi göz göre göre kürt milleti kullanımı doğrudur mu diyeyim? çerkez milleti, çeçen milleti, abhaz milleti, pomak milleti, kabartay milleti kulağa nasıl geliyor? bunlar halk. kürtler de halk ama işte hepimizin bildiği nedenlerden diğer halkların önündeler şu an. yakın gelecekte millet oldular diyebileceğiz.heeee, bazı arkadaşlar çok heyecanlı,çok ateşli ya da dünden zaten bu duruma istekli tipler, o ayrı, onlar şimdiden millet desinler, ne gam-ne tasa benim için. fakat onlar kürt milleti diyorlar diye bunu kabul etmek zorunda değilim. daha bir durun bakalım, hele şu barzani devletini ilan etsin, hele bir başımızdakiler o devleti tanısın, hele bir iran'ın, ırak'ın, suriye'nin bu konu ile ilgili tavırlarını görelim? ondan sonra bir bakalım içeride ki <> kürt hareketinin tavrı ne olacak?
millet olmak öyle kolay bir şey değil yiğitler?
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

senin gibi adamlardan ne kadar çok var pati'de? yaza yaza bitiremiyorum bu yüzden.

1.Türk ordusu güçlü bir ordudur, en güçlü ordulardan biridir, bu nedenle adına ergenekon denen tertip ile başta deniz kuvvetleri olmak üzere ordunun en tepesindeki general ve amiraller, tecrübeli üst rütbeli subaylar vazifeden el çektirilmişlerdir. benden zeki olduğun iddiasındasın(ki olabilir),suriye ile ilişkilerin ne zaman gerildiğini, aradaki ilişkilerin geldiği boyutu, ırak merkezi hükümeti ile aramızın ne hale geldiğini, iran ile aramızdaki ilişkilerin geldiği boyutu bir arada düşündüğünde ve neticede bütün bunları analiz ettiğinde sebep bellidir. ama analiz ettin mi ya da zekanı kullanmayı ne kadar bilirsin-biliyorsun?bilemem...
2. Kıbrıs Barış Harekatı denen işgal ne demek? nasıl bir insansın? sen yoksa güneydoğuda terörle mücadele eden askerlerimize de işgalci diyen adamlardan mısın? açık açık söyle de her yazına böyle uzun uzun cevaplar yazmayayım.
3.eline yüzüne bulaştıran bir ordu?!?! 1 hafta gibi kısa bir sürede bu çapta bir harekatı yapacak 3 ordu var dünyada.birisi Türk ordusu, bu konuda seninle tartışacak değilim. bariz buranın deyimiyle FAIL olmuşsun.
4.Kıbrıs harekatında bizi yabancıların hala suçlu görmesi bizim haksız olduğumuzu mu gösteriyor? Senin mücadeleden, haktan,hukuktan ne kadar anladığın şu ifade ile zaten belli. Demek ki senin kafada adamlar bu ülkede çoğunluk olduğunda biz uluslararası konularda haklılık ya da haksızlığımızı Birleşmiş Milletler'e soracağız veya AB'nin karar organlarına danışacağız veya en kolayı Amerikan Hükümeti'ne soracağız.
5.Millet kavramını da, halk kavramını da gayet iyi biliyorum. Şu an Kürtler Halktır ve hızlı bir şekilde millet olmak yolunda ilerliyorlar. Bu konudaki düşüncem sen bana bir ton daha sallasan da değişmeyecek.

wikipedia ne la? ezik misin olm sen?

Al bak ATatürk'ün zamanında kim bilir neleri öngörerek kurdurduğu Türk Dil Kurumu'ndan Millet ve Halk kavramlarının tanımları. Umarım aradaki farkı anlarsın (ki anlaman lazım, benden daha zeki bir adamsın neticede).

Millet: a. 1. Çoğunlukla aynı topraklar üzerinde yaşayan, aralarında dil, tarih, duygu, ülkü, gelenek ve görenek birliği olan insan topluluğu, ulus: “Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklal fikrinin layemut abidesidir.” -Atatürk. 2. Bir yerde bulunan kimselerin bütünü, herkes: “Millet tütün paralarını alınca borcunu öder.” -N. Cumalı. 3. hlk. Benzer özellikleri olan topluluk: “Şu kadın milletinin kıskançlığının hiç sonu yok.” -A. Midhat.

[b]Halk:
Belli bir ülkede yaşayan, kan birliği taşıyan, aynı dili konuşan, benzer yaşama alışkanlıklarını sürdüren, ortak bir tarihi olan insanların oluşturdukları büyük birlik (Halk terimi aynı zamanda; birbirlerinden dil ve köken bakımından ayrı olan, ama ortak bir devlet yönetimiyle birleşmiş bulunan ahali için de kullanılır. Daha geniş anlamda, bir ulusun belli bir çevresi içinde yaşayan bölümü de bu terimle karşılanır: Anadolu halkı gibi).

Evet ya, ne çok var benim gibi insanlardan pati'de. 1-2 şehit gelse de nemalansak diye diş biliyoruz sürekli. Hatta gizli forumumuz var, çeto başkan bişey yazarsa diye birbirimizi haberdar ediyoruz.

Şimdi, suriye falan demişsin de, neyi nereye bağlamışsın o bile belli değil önce. Ama madem söyledin; evet suriyeye girmeye can atıyor bizim boşbakan ve tayfası.

Şu dünyadaki en güçlü ordu balonunu da bırakın bir zahmet lütfen. hepimiz biliyoruz durumu. Şurda biz bizeyiz çtocuğum. O senin el emeği göz nuru paşaların golf oynarken bazı askerler (bunlar genelde isimsiz olurlar. rakamlarla ifade edilirler -4 erimiz şehit düştü gibi-) Aktütün'de, Dağlıca'da öldüler. Karakolların halini görmüşsündür.

Güçlü ordu evet... Golf sahası ve rütbeli gazinosu yapmak için seferberlik ilan eden ama bir türlü düzgün karakol yapamayan ordu. Kendi silahını adamakıllı üretemeyen ordu. Modernizeyi başka ülkelere yaptıran ordu.

Neyse.

Ben güneydoğu'daki askerlerin tamamına askerimiz diyen biriyim. Ailemdeki bir çok insan askerliğini oralarda yaptılar muhtelif görevlerle. Bana da orası çıkarsa ben de güzel güzel yapacağım. İşgalci falan dediğim de yok korkma, DÖVLÖT BÖZÖ BOKMİR ci değilim.

4. Şu kafaya da hastayım. Benim hakkımda bilgi sahibi olmadan nasıl da güzel atıp tutuyorsun.

Şu kafayı biraz bırakın yahu. İnsanları gruplamayın artık. Valla çok 90'lar artık bu akıllar. Senin düşüncendeki insanlar bir dönem Dincileri sınıflandırıp fişlediler, şimdi de onlar karşı grubu fişliyor. Pennsylvania kafası da aynı kafa. Al birini vur ötekine.

1. maddede söylediğin, ya da yapıştırmaya çalıştığın gibi biri değilim gördüğün üzere.

Başka başka şeylere atlaya atlaya tarışmaya ne gerek var şu güzel pazar günü?

http://inciswf.com/helehelehele.swf

edit: bu konuya yazacağım son meşaz budur. Çok dilersen özelden devam edebiliriz. Ben insanların rahatsız olduklarını düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...