Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rahmetli Atatürk.

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Kredinin çoğunu liderlerin alması doğal. Belki doğru belki yanlış. Ama hayat böyle. Kimsenin de Cumhuriyet kahramanlarını es geçtiğini düşünmüyorum. Ama o liderlik vasıflarını yapabilecek insanlar da 100 yıl da bir geliyor anca, sanırım herkesin kastettiği de bu...
Sosyal ağlarda paylaş

Burada Sufi'nin dedikleri şu,

Eğer Atatürk olmasaydı, zaten işgalden son derece rahatsız olan ve mücadele eden halkımız kendi başlarına bir şeyler yapıp, işgale direnirlerdi. Yani, Atatürk olmasaydı "Babanızı bilemezdiniz"cilere karşı bir argüman.

Sizin Sufi'den anladığınız ise,

Atatürk olmasa ona benzeyen biri çıkar, mücadeleyi o yapardı.

Açıkçası Sufi'de de hata var, çünkü ilk postunda "Dedetürk" filan dedi, siz de haklı olarak ona yanıt verdiniz.

Benim anladığım bu şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

aşağı yukarı roqq'un dediği gibi
atatürk olmasaydı bi başka lider ya çıkardı ya çıkmazdı, ya da mevcut lider kadrosundan bir başkası öncülük ederdi veya edemezdi. kimse bilemez. ancak "atatürk olmasaydı sen ne pis bişey olurdun biliyon mu?" gibi tamamen safsata bir söylem roqq'un da bahsettiği işgalden rahatsız ve dağınık mücadele halindeki halka en büyük hakarettir.

tuhaf olan şu: birisi gelip

"atatürk olmasa sen babanı bilemezdin"

dediğinde bu forumda alkıştan başka bişey duyulmuyor.

ancak bir başkası çıkıp şu önceki laf üzerine

"atatürk olmasa belki başka biçimde bişeyler yapardı bu millet"

deyince kıyamet kopuyor.

nolur bi dönün kendinizi sorgulayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok birader, sen bariz, "Atatürk olmasa babatürk olurdu" demişsin. Şimdi gelip burda yok ben aslında şöyle demek istemiştim diye kıvırtma. Belki melki yok yazdığın cümlede.

"atatürk çıkmasaydı bu ülkeden ya bi babatürk çıkardı ya bi dedetürk çıkardı, biri çıkmasa bi başkası çıkardı. "

Şekilde görüldüğü üzere, dediğin laf bu. He sonra insanlar bitarafıyla gülünce bu önermeye rage atma.
Sosyal ağlarda paylaş

flameoffear, kıvırtmak o lafı sarfedenlere yakışır.

makale yazar gibi 3 kere tashihleyip yazsaydım oraya "belki" ibaresini de bastıra bastıra eklerdim. yanlış anlaşıldığını gördüğüm ilk yerde ne kastettiğimi açıklamaya çalışmamış mıyım? nedir anlamıyorum bu "hayır sen şunu demek istedin inkar etme!!!" tavrı...

akito, komik geliyorsa gül, ne diyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

aşağı yukarı roqq'un dediği gibi
atatürk olmasaydı bi başka lider ya çıkardı ya çıkmazdı, ya da mevcut lider kadrosundan bir başkası öncülük ederdi veya edemezdi. kimse bilemez. ancak "atatürk olmasaydı sen ne pis bişey olurdun biliyon mu?" gibi tamamen safsata bir söylem roqq'un da bahsettiği işgalden rahatsız ve dağınık mücadele halindeki halka en büyük hakarettir.

tuhaf olan şu: birisi gelip

"atatürk olmasa sen babanı bilemezdin"

dediğinde bu forumda alkıştan başka bişey duyulmuyor.

ancak bir başkası çıkıp şu önceki laf üzerine

"atatürk olmasa belki başka biçimde bişeyler yapardı bu millet"

deyince kıyamet kopuyor.

nolur bi dönün kendinizi sorgulayın.

sen oyle demedin ki basta,

en basta ataturk olmasa dedeturk olur, bi baskasi cikardi yine diyip kucuk gordun. dogal olarak ters tepki aldin. simdi milletimiz yine de savasirdi falan diye geri vites yapiyosun.

ha bana sorarsan, bizim millet de bir bok yapmazdi. birisi gelip oturdugumuz yerden kaldirip yuru gel memleketi kurtariyoruz demedigi surece kilimizi kipirdatmayiz biz.

ataturk olmasa ne olurdu, en az 2. dunya savasina kadar somurge olarak takilirdik. simdi ne oldu? o aralar somurge degildik simdi olduk.

bir de, su dedigin neresinde oluyo forumun?

said:
mesela "atatürk olmasa sen babanı bilemezdin" dediğinde bu forumda alkıştan başka bişey duyulmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Atatürk olmasaydı türkiye diye bir ülke olmazdı.

Kimse kalkıpta biri çıkardı filan demesin ,en büyük örneği kendinizde arayın yıllardır paticiği takip ederim bir konuda da çoğunluğun bir fikir birliğine vardığını görmedim kaldıki çoğunuz üniversite vs okumuş adamlarsınız birde 1919 anadolusunu düşünün okuma oranı %1 bile değil ülkedeki insaların cumhuriyeti bırak hiç birşeyden haberi yok .Böyle bir ortamda birisi çıkacak milleti toplayacak kurtuluş savaşı verecek üstüne birde cumhuriyeti kuracak bırakın allah aşkına böyle fantazileri.

Ben çok iyi anlıyorum buradaki bazı kişilerin derdini atatürkü hiç sevmezler hilafeti kaldırdı padişah yönetimin kaldırdı bunların hepsi fasa fiso asıl dertleri ne biliyomusunuz ? Atatürkün bunlara yaptığı en büyük kötülük ümmeti millet kuluda birey haline getirmesi ,sömürü düzenleri bozuldu bütün dertleri bu
Sosyal ağlarda paylaş

Bold'la da yazsan ben senin mantığına katılmıyorum. Einstein olmasaydı izafiyet teorisini başkası bulurdu, Newton olmasaydı yerçekimini başkası bulurdu gibi örnekler bence doğru değil. Evet, bir başkası bulurdu belki ama o zaman biz X kanunlarını konuşuyor olurduk. Kişinin Newton olması önemli değil, o zamanda, tarihin akışını değiştirip onu yapabilen kişinin o olmuş olması. Sen bir kalemde o zaman tarihteki bütün şeyleri başarmış insanları çöpe atıyorsun. Newton'un kanunlarının ondan sonra da bulunacak olması, Newton onu o zaman bulduğu için büyük bir bilimadamı olduğu gerçeğini değiştirmez.

Keza Atatürk. Tamam, zaten hepimiz piç olurduk diyen pek fazla yok. Ama Atatürk'ün büyüklüğü o işi, tarih akışını değiştiren kişi olmasından gelir. Başka biri olsaydı biz de ona Atatürk derdik. Yine de o yapılan işi hafifletmiyor..

Ha Atatürk olmasaydı piç olmazdık diye iddaa atıyorsun. Büyük ihtimalle olmazdık doğru da, onu da bilemeyiz o mantıkla değil mi. Atatürk'ün büyüklüğünü o olmasaydı piç olurduk diyerek savunmak da saçma zaten ki en başta belirttim. O da bir varsayım. Ama orada vurgulanmak istenen piçlikten çok işgal halindeki bir ülkenin durumu ve geleceği sanki?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...