Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Öyle düşünme ya zamanla oturuyor 5 yıl falan da değil 5 ayını almaz yani. Her heroyu bilirsin iyi oynarsın falan demiyorum ama, neler bitiyor dönüyor, itemler falan çözersin.

Zaten dota2 döneminden sonra, özellikle valve turnuvalarından sonra , oyun pickleri olsun item tercihleri olsun çok monotona bağladı yüksek seviye oyunlarda. Tabi değişkenler olur ama öyle kabaktan her şeyi de bir anda öğrencem diye beklemiyosundur. Önce bir hero sonra tıkır tıkır gelir arkası zaten ki tonla rehber, gameplay falan mevcut youtube'da.
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

iki mac ust uste aynı 3 kisi oyun oynadık birini normalde birini very high da oynadık. very high diye yanımıza verdiklerinden biri sand king le finale maxlayıp mana ve tranquil bot yaptı ve uzerine bir de konustu bu boyle oynanır diye. Helal olsun dota mm basarılarının devamını diliyorum

dota matchmaking diye bişey mi var
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

yok lan dota'ya hep uzak kaldim
ama bi o kadar da imrendim oynayanlara
iste delioglan sagolsun bi dota2 verdi bana
ama ogrenmesi cok zor oyunun
boyle eline kagit kalem alip calismak lazim resmen.

öyle gözüküyor da abartılacak bişey yok 3-5 oyun oynadıktan sonra ayağın alışır sonra öğrenirsin yavaş yavaş
Sosyal ağlarda paylaş

dendi okadar kotu bi ornek ki turnuva oyuncusu konsepti icin. adam dunyada en cok oynanan heronun pudge olmasını saglayan kisi yani. Bambaska yetenegi olan bi adamı ornek gosterip onun oynamasını gordugun gibi oynamaya calısıp beceremeyip bırakabilirsin de oynamayı. mesela dendi isen force staff dagger la problem olmadan hayatını yasayabilirsin rubick gibi low hp bi heroda niye daggerla ne zaman gircegini cıkıcagını biliyosundur ama pub oyuncusunun(hele ki yeni baslayan bi oyuncunun) force stafftan sonra bloodstone cıkması daha dogru olabilir.

turnuva izlemenin en guzel faydası evet meta game i ogrenmek ne zaman itiyolar ne zaman duruyolar ne zaman defansif ne zaman ofansif oynuyolar ama onlara bakarak oynamaya calısırsan da olmuycaktır cunku daha enigmanın 6 olmasının anlamnın bilmiyorsan bi anlamı yok onu izlemenin ki anlamadıgın bir seyi izlemek de sıkıcıdır hele ki bu kadar cok detayın oldugu ve olayların cok hızlı gelistigi bi oyunda. onun icin bi 100 oyun falan ogrenme tadında deneme yanılma seklinde oynamak lazım. ki daha once de demistim bi 50 oyun falan da sabit herolar( 2 3 tane support hero gibi) oynayıp oyunun geri kalanında ne oldugunu anlamak lazım. sonra turnuva mı izlersin random mı atarsın kendine ozel build mi gelistirirsin sana kalmıs.
Sosyal ağlarda paylaş

turnuba izleyerek dota örenilmez
ancak sizde 5 kişiyseniz bi işle yarar turnuva
tunruva izleyip onnarın yaptıklarını yapmaya çalışırsanız yanınıda ki yeterszler yüzünden sadece üzülürsünüz
geçen gün mesela ilaöç gibi pharoah oynadım
hon da olsak 50 kill almıştım
ama dotadaki berbat ruslar sebebiyle bildiğin feedledim
cogladığım adama swap atan adam mı dersin
ben heriflerin carrysini coglamışken
kaçan sıpportu kova o sebeble turnuva yararsız
ha sizde 3 4 kişisnizdir
sen off lane pushlarken öteki adamlar aşağıda herifleri oyalar o zaman olur
Sosyal ağlarda paylaş

abi allah askına nasıl ogrenılmez ? burdaki amaç maç kazanmak degil , kişisel bilgi ve yetenegi geliştirmek. evet taşınamayacak maçlar var kabul de unrelated bu konuyla.

enbasitinden ornek vereyim benim bi arkadasım var , cocugun 1000 saat playtime i var dota 2 de , ve cidden cok kotu oynuyor.
Ezile ezile deneye deneye ogrenilecek birsey deıl bu oyun.
sen ezildikce sana ezikleri vericek , kendine rolemodel alıp oyunu ogrenebilecen bir tip gelmiyecekki karsına...
Sosyal ağlarda paylaş

RaidenXelRu said:

ben adama her oyun anlatıyorum neleri yanlıs yaptıgını , ne yapması gerektigini , aldıgı itemların neden kotu oldugunu. dinlemiyor oynuyor. kagıt ustunde 1000 saat playtime i var ama ne işe yarar.

Yani bilen arkadaşla oynamak daha iyi tabi. Bende noob game gire gire öğrenmdim. Sonra orta seviye sonra pro game. Zaten oynadıkça salak değilsen oyunu çözüyorsun iyi kötü. Bir tek ruslar çözemiyor yıllardır onlar ayrı bir dünya.

E tabi bunların yanında iyi bilen biri senle giriyorsa süreci hızlandırır. Yada turnuva izlemekte hızlandırır.

Ha birde şuan skillerin türkçe açıklamaları var. Eskiden ingilizce bilmeyen adam deniye deniye öğreniyordu skilleri mesela. Şimdi daha rahat.
Sosyal ağlarda paylaş

Creep keserken amaç son vuruşu yapmak. Auto ataklayınca yanındaki adamında lasthit şansını azaltıyorsun. Ayrıca creepleri çok hızlı ittirmiş oluyorsun karşı kuleye yaklaştıkça tehlike artıyor o açıdanda kötü. Gank yeme şansın artıyor rakip kuleye yaklaşıyorsun falan. Deny yapıosun kendi creeplerini ki adam ondan gold kazanamasın yada yine aynı mantık sizin creepler fazla açılmasın. Tabi amaç kule yıkmak olduğunda durum değişiyor hızlıca temizleyip iteliyorsun laneyi.

Last hit yapmak için benim bildiğim 2 yöntem var. Biri atack verip vurmadan hold tuşuna tıklıyorsun bunu tekrarlıyorsun son vuruşta holda basmıyorsun. Diğeri benim kullandığım yöntem ise creeplere vurmamak için heroyu sağa solo kuçuk adımlarla hareket ettiriyorum. 2. bana daha mantıklı ve rahat geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

Creep keserken amaç son vuruşu yapmak. Auto ataklayınca yanındaki adamında lasthit şansını azaltıyorsun. Ayrıca creepleri çok hızlı ittirmiş oluyorsun karşı kuleye yaklaştıkça tehlike artıyor o açıdanda kötü. Gank yeme şansın artıyor rakip kuleye yaklaşıyorsun falan. Deny yapıosun kendi creeplerini ki adam ondan gold kazanamasın yada yine aynı mantık sizin creepler fazla açılmasın. Tabi amaç kule yıkmak olduğunda durum değişiyor hızlıca temizleyip iteliyorsun laneyi.

Last hit yapmak için benim bildiğim 2 yöntem var. Biri atack verip vurmadan hold tuşuna tıklıyorsun bunu tekrarlıyorsun son vuruşta holda basmıyorsun. Diğeri benim kullandığım yöntem ise creeplere vurmamak için heroyu sağa solo kuçuk adımlarla hareket ettiriyorum. 2. bana daha mantıklı ve rahat geliyor.

Abi o olay küfür gibiydi ki optionsda auto attacki kapamayı görünceye kadar. Huzur geldi ya. Şimdi gidip mobun yanında S ye basıyorum işime gelince vuruyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...