Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TÜBİTAK dan akıllı bomba...

Feamer

Öne çıkan mesajlar

yahu ben genel olarak akıllı bombayı tartışıyorum. neticede türkiyenin böyle bir bomba yaptığı iddiası yeni...ama bu bombaları amerikanın ve israilin nasıl kullandığını biliyoruz. o akıllı bombalardan tonlarcasını ırak'a yapılan 2 harekattada amerika kullandı...netice 1 milyon ölü...bunların kaç tanesi teröristti?
Sosyal ağlarda paylaş

Rerore said:

kaç yaşında adamsın

evladım(kaç yaşında adamım ya,o bakımdan)yaşımı niye karıştırıyorsun? madem karıştırıyorsun bilmediğin bir konuda seni bilgilendirmemden daha çok yaşıma yakışan ne olabilir ki?

Rerore said:
ondan sonra anıtkabire niye yürümedin

zaten bunu yazınca içindeki nefret ortaya çıkıyor. senin ya da senin gibi bir adamın anıtkabir'e yürüyüp yürümemesinden bana ne? sana ya da senin gibi adamlara böyle bir şey mi sormuşum? mevzu geçen gün 15 yaşında adama <> diyen genç adam ise bu soruyu neden sorduğumu o başlığa yazan çok arkadaş anladı ama belli ki sen anlamamışsın.

konuya dön gözüm. konuya dön. nefret adamı olmadığı bir adama dönüştürür..
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Sam sen ABD kaddafinin konvoyunu iha ile bombaladığında amacın konvoyu durdurmak olduğunu iddaa etmiştin dimi?

bunu hatırlayınca yukarda yaptığın yorum normal geliyor da o yüzden soruyorum

iyi hatırladın. çok alakası var çünkü.
KuddusiMavra said:

hayır, akıllı bomba hedefi daha net vurmaya, dolayısıyla daha fazla insan öldürmeye yarıyor.
algıladığın akıllı bomba herhalde "lan bu kadar adamı öldürmeyeyim ama gelmişken şu kadarcık adamı öldüreyim" şeklinde <> bir bomba herhalde?!

şehir içindeki kışlayı vurmak için artık tek akıllı bombanın değil de 100 tane bombanın rastgele sallandığı devirde yaşamadığımız doğru, ama herhalde ikinci dünya savaşı belgeseli izlemiştir herhalde herkes burada?

bombalamada 50 sivil öldü diye yaygara kopuyor da (50 kişinin canına kıymet vermediğim şeklinde çarpıtır kesin biri, dipnot düşeyim ki bir kıyaslama yapıyorum) insanlar 50000 sivilin öldüğü günleri unuttu sanırım. akıllı bombanın yarattığı fark o.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Böylece Türkiye, ABD, İsrail ve Rusya’nın yanında akıllı bomba üretebilen 4’üncü ülke oldu.

bir tek burdan yaptığım çıkarım şu ki; daha kaçıncı sırada olduğumuzu düzgün yazmayan zihniyet bu işide düzün yapmamıştır.

merak eden gitsin baksın, wiki yolları taştan...

Güncelleme sebebim: Bu haberi sunan kişinin zihniyetine atıfta bulunmuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

şehir içindeki kışlayı vurmak için artık tek akıllı bombanın değil de 100 tane bombanın rastgele sallandığı devirde yaşamadığımız doğru, ama herhalde ikinci dünya savaşı belgeseli izlemiştir herhalde herkes burada?

bombalamada 50 sivil öldü diye yaygara kopuyor da (50 kişinin canına kıymet vermediğim şeklinde çarpıtır kesin biri, dipnot düşeyim ki bir kıyaslama yapıyorum) insanlar 50000 sivilin öldüğü günleri unuttu sanırım. akıllı bombanın yarattığı fark o.

2. dünya savaşında bombalamaların ana amacı zaten şehri tahrip etmekti o yüzden çoğunlukla yangın bombaları kullanıldı özellikle müttefikler tarafından, dolayısıyla verdiğin örnek inanılmaz saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

bombalar akılsız olsa gene şehri yıkacaklar isteseler de istemeseler de, düşünün istanbul içinde kaç tane kışla var ve yakınlarında yaşayanlara ne olur bugün bir savaş yaşansa.

ha kaldı ki şu bombalar zaten pkk'ya karşı kullanılacak, neden bu kadar rahatsız oldunuz anlam veremedim. PKK DESTEKÇİSİ MİSİNİZ YOKSA????!!!!!!! 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

Karag8z said:

Feamer said:

Böylece Türkiye, ABD, İsrail ve Rusya’nın yanında akıllı bomba üretebilen 4’üncü ülke oldu.

bir tek burdan yaptığım çıkarım şu ki; daha kaçıncı sırada olduğumuzu düzgün yazmayan zihniyet bu işide düzün yapmamıştır.

merak eden gitsin baksın, wiki yolları taştan...

Güncelleme sebebim: Bu haberi sunan kişinin zihniyetine atıfta bulunmuyorum

akıllı dediği fire and forget ise hindistan'da falan bile var
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

bombalar akılsız olsa gene şehri yıkacaklar isteseler de istemeseler de, düşünün istanbul içinde kaç tane kışla var ve yakınlarında yaşayanlara ne olur bugün bir savaş yaşansa.

ha kaldı ki şu bombalar zaten pkk'ya karşı kullanılacak, neden bu kadar rahatsız oldunuz anlam veremedim. PKK DESTEKÇİSİ MİSİNİZ YOKSA????!!!!!!! 8-)

B)-
okuduğunu anlamayan her insan gibi saçmalama özgürlüğünden yararlanıyorsun. ez yujıl in aur biyudıfıl kauntri. B)-
Sosyal ağlarda paylaş

bomba ne için kullanılır, tesir edemediğin bir savunmayı ortadan kaldırmak veya bir gedik açmak için, nedir bunlar, kaleler, sığınaklar, depolar, hangarlar, hava, kara, deniz savunmaları, str tesisler...

bunun için kabaca, yöntemler, bombardıman uçağından fazla miktarda atmak, bu tarz mühimmat kullanmak ve karadan veya havadan roket atmak.

bombardıman uçağı, 50-60 dan beri envanterinde olan rusya ve amerika haricinde terçih edilecek bir şey değil, pahalılar, yapımları zor, büyükler ve kolay hedefler,bunların dışında gelişen patlayıcı teknolojisi ve jet motorları sayesinde o kadar çok sayında mühimmatı taşıyıp atmana gerek yok, -ha geribanlarla oyun oynamak için afganistanda filan kullanılabilinir o kadar- ve klasik mühimmatın isabet oranı düşük...

roketler ve füzeler icbmler v.s. ise pahalılar

bu mühimmatlar görece daha ucuz ve az sayıda yüksek isabet oranı ile kullanılacağı için, f-16 dan bile atılıp hedeflere gerekken hasar verile bilmekte asıl önemli olan bu...

şehir bombalamak, nazilerin bile yapmadığı bir şey (hollanda bir şehir trajik bir olay- londra(merikalıların almanyada yaptıları ile kıyaslanamaz) ve rusaya zaten oralar cephe olmuş), bir amerikan klasiği.

şehirler bombardıman hedefi olmayacak yerlerdir, suntzudan beri gelen gelenek bu yönde tabi arada istisnalar olmuş, büyük hüsümetler falan o ayrı, ama şehir bombalamak, terorist gibi gayri nizami hedefler için bomba ve silah yapmak pek sağlıklı bir düşünce değil
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...