Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı cumhuriyeti sevenlere kutlu olsun

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Dark_Soul said:

Bu devran böyle dönmez.İllaki bi yerde kırılma noktasına gelinecek.Ha o zaman komple İslam Cumhuriyeti mi oluruz,yoksa bunların 7 ceddine kadar kökten kuruturlar mı orasını bilemem.

bu herkesi öldürmew soykırım yapma tavrı nereden kaynak buluyor anlamış değilim. sadece bu mesajı atan arkadaş için konşmuyorum. "devran dönünce feci öç alınacak" tarzı atılan o kadar çok post var ki forumda açıkçası kanım donuyor. sadece bir kesime ait bir tavır da değil bu işin korkuncu.

nefret suçu denen şey bir an önce türkiye'de hayata geçirilmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

Dark_Soul said:

Bu devran böyle dönmez.İllaki bi yerde kırılma noktasına gelinecek.Ha o zaman komple İslam Cumhuriyeti mi oluruz,yoksa bunların 7 ceddine kadar kökten kuruturlar mı orasını bilemem.

bu herkesi öldürmew soykırım yapma tavrı nereden kaynak buluyor anlamış değilim. sadece bu mesajı atan arkadaş için konşmuyorum. "devran dönünce feci öç alınacak" tarzı atılan o kadar çok post var ki forumda açıkçası kanım donuyor. sadece bir kesime ait bir tavır da değil bu işin korkuncu.

nefret suçu denen şey bir an önce türkiye'de hayata geçirilmeli.

ben en azından Türkan saylan ve benzerlerine yapılan muamelenin tekrarını, yapanlar için bizzat talep ediyorum, ahirettede türkiye olarak kaybettiğimiz 10 yılı ve kayıp edeceğimiz gelecek en az 10 yılın da hesabını sormak istiyorum

ha bunlardan başkası ne yapardı orası ayrı konu ama bunlar eğer ben yapacam diye ortaya çıkmışlarsa, şu an muzdarip olduğumuz bütün konulardan dinen ve vicdanen sorumlulardır
Sosyal ağlarda paylaş

feamer'cim yapıldı. bugün yapılan zaten bu insanların kendilerine yapıldığını düşündüklerine karşı, kendilerine yapanlar olduğunu varsaydıklarına karşı, yapılanlara denk olduğunu varsaydıkları şeyler.

sen diyorsun ki ben de onlara, onların yaptıklarına denk şeyler yapıcam.

ahmetin dedesinin dedesi benim dedemin dedesini öldürmüş. benim dedem ahmetin dedesinin dedesini öldürmüş. sonra da ahmetin dedesi benim dedemi öldürmüş. benim babam ahmetin dedesini öldürdü. ahmetin babası da benim babamı vurdu. hapisten çıktığı gün ben de ahmetin babasını vurucam. ona göre bak ahmet sana sesleniyorum akıllı ol!
Sosyal ağlarda paylaş

basit diyalektik bilmeyenler gene dokturmus sayfalarca

butun tarih tez antitez ve sentez uzerinden yurur, az akli eren toplum muhendisleri hatta bugun kontrollu bir sekilde antitez yaratmaya ve degisimi kontrol etmeye calisiyor

jonturkler gelenekci osmanlinin anti tezi idi, iktidar oldular 1. mesrutiyetin ilani ile ortaya yeni bir rejim cikti

abdulhamit bu yeni ortaya cikan rejimin anti tezi idi, meclisi feshetti ortaya baski donemi cikti

ittihat ve terakki abdulhamitin anti-tezi idi, iktidara geldiklerinde sentez oldular, ortaya 2. mesrutiyet donemi cikti

ataturk burda olusan sentezin anti tezi idi, devleti kurunca sentez oldular, 29-38 donemi cikti

ismet inonunun kemalizmi ataturkun anti tezi idi, tek parti doneminde sentez oldular, milli sef donemi cikti

demokrat parti bu donemin anti tezi idi, iktidar oldu sentez oldular, fasist tek parti cikti ortaya

askeri vesayet rejimi demokrat aprtinin anti tezi idi, 60 dan sorna sentez oldu, militer demorkais olustu

takunyali hariket bu militer demokrasinin anti tezi idi, su anda sentezlenmis durumdalar

tez ve anti-tez icerisinde olmayan hicbir sey sentezlerdede vucut bulamaz, doganin kuralidir bu ve bizim butun sentezlerimiz bir baski rejimine karsi bir baska baski rejiminin carpismasi ile gerceklesti, burdaki taraflarin hicbiri demokrat olmadi, aksine asiri populist politikalarla sadece goz boyama meraklisi olduklari icin bu sentezlerden demokrasi cikmasini beklemek zaten bir numarali ahmakliktir

ataturk haric aydinlanma cagininin ruhunu ve akil ile mantikla beraber duzen karsitligini senteze sokabilmis bir akim yok listede, ataturk bile sisteme sentezlendigi zaman kendi anti tez ozelliklerinden cogunu kaybetmistir kural geregi, toplumda yeri olmayan akimlarin sentezlerde vucut bulmasi imkansizdir

boldluyorum

turk halki (x-y-z kesmi ayirmiyorum kesinlikle) milliyetci ve muhafazakardir, karizma tek adam yonetimlerini sever, devletin mutlak otoritesini sever, dusunme isini baskasina havale etmeyi sever, bu kafaya sahip olmayanlar maksimum %5dir toplumda yani kkorkunc kucuk bir azinliktir bu

AKP ye anti-tez uretmek yerine gecmiste basarisiz olmus ve kendi antitezleri tarafindan yutulup sentezlenmis akimlarin pesine takilmak ahmakliktan ote bisey degildir, bugun aktif siyasette akp ye anti-tez olusturabilicek ve toplumda karsilik bulabilicek tek cephe var

adalet ve baris

bu noktalardan insaa edilmis bir anti-tez ancak suanki tez ile sentez olabilir

bu heriflerin danismanlari ve think thankler kose yazarlari ve satilik akademisyenler gibi aptal olmadigi icin bunu goruyorlar zaten

numan kurtulmusun yaklastigi nokta tam anlamiyla buydu farkinda olmadan, biraz daha farklilasabilirdi ancak vizyon sahibi olmadigi icin beceremedi, akp tarafindan yutuldu

BDP cok guclu bir anti-tez adayi olabilirdi ancak imrali ve kandil ile olan organik bagi yuzunden bu imkansiz

anti-tezin olusmasi bazen 1-2 yil bazen yuzyillar alir
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Bkz: Orta Doğu'nun geri kalanı.

Verirler bizim ulusalcıların eline topu tüfeği, bir yandan pkk coşar falan bütün buralar şenlik olur.

Dua edin de AKP ABD'nin gözünden düşmesin.

Ülkenin birbirine girmesi 2 ay.
'ulke birbirine girmeden de bisey olacagi yok' konumundayiz bence
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

Sam said:

oski anlamış ne demek istediğimi, yeterli ifade edebilmişim kendimi sanıyorum ki. ekmek çalmaya 30 yıl hapis mantığını devam ettirerek bu işler çözülmez. bugün şikayet ettiğiniz şeylerin kaynağı zaten geçmişteki "keşke tekrar yapılsa" dediğiniz o hatalar. kısır döngünün sürüp gitmesini arzulamıyorsanız başka şeyler düşünmek lazım.

ya neyse şu bayram kutlama başlığında politika tartışmayı cidden istemiyorum şahsen, bayramın bütün manasına ters.

http://imgim.com/keslan.jpg

ahahahahaha bu ne lan

nerde bu heykel
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Yobazın önde gideni olup bunu dümdüz kabullenmeye cesareti olmayan, padişahını laf aralarındaki alt mesajlarla koruyup bir yandan "modern özgürlükçü demokrat" havası vermeye çalışan ikiyüzlü "filozof reyiz"lere inat kutlu olsun.

hay agzına sarılayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

feamer'cim yapıldı. bugün yapılan zaten bu insanların kendilerine yapıldığını düşündüklerine karşı, kendilerine yapanlar olduğunu varsaydıklarına karşı, yapılanlara denk olduğunu varsaydıkları şeyler.

sen diyorsun ki ben de onlara, onların yaptıklarına denk şeyler yapıcam.

ahmetin dedesinin dedesi benim dedemin dedesini öldürmüş. benim dedem ahmetin dedesinin dedesini öldürmüş. sonra da ahmetin dedesi benim dedemi öldürmüş. benim babam ahmetin dedesini öldürdü. ahmetin babası da benim babamı vurdu. hapisten çıktığı gün ben de ahmetin babasını vurucam. ona göre bak ahmet sana sesleniyorum akıllı ol!

böyle deneceğini bildiğim için (el klasik), önümdeki işi yaparken bi yanda düşündüm...

bir terane var "bize de yapıldı" ne yapıldı ve siz kimsiniz?

eğer bu adamlar, millet kurtuluş savaşı verirken, işgalcilerle yan yana durmaktan çekinmeyen din adamlarının devamı ise evet yapıldı,

millet acından ölürken, din diyanet adına tekke ve zaviyesine adamların, az aşına da ortak olanalar ise evet yapıldı.

bu böyle daha gider aklına geldikçe yazarsın.
evet yapıldı, cumhuriyet kurulurken bunlar temizlenmeye çalışıldı ama tam başarılı olunamadı, hadi bu adamların neslinden, aşiretinden gelenleri anlarımda, bunlar tarafından sömürülen halka ne oluyor onu anlamıyorum (ironi)

yok bu adamlar menderesin ektiği (çünkü bunlar üzerinden siyaset yapmak hem kolay hem ekstra bir beceri istemez) ve darbeleri ile baş veren elemanlar ise bu ezilenler sizde biliyorsunuz ki kimsenin ezildiği yok,

ha kal diki "dindar" olduğu için "ezildiğini" iddia eden bu elamanlar, yaşı kemale ermiş ve hasta olan bir kadına yaptıkları da patates dininde bile olmaz...

diğer bir konu intikam meselesine gelirsek, kişisel olarak bir şey istediğim yok, ama devlete, millete, dine yaptıkları ve vatandaşa çektirdikleri ve kendi nemalanmaları için bir hesap talep ediyorum.

burada intikam isteyenlerde benzer durumdalar, o yüzden işi ahmetlerin dedeleri üzerinden bireyselnedirip büyük resimin dışına çıkmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

ulusal bayramları stadyumlardan çıkaralım , faşist dikta rejimlerini hatırlatıyor çok rerörörö dediler, halk kutlasın özgürce dediler, halk kutlayınca barikat kurdular, terörist ilan ettiler. Demokrasimiz çok ilerlemiş büyük usta kendini kaybetti iyice.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

turk halki (x-y-z kesmi ayirmiyorum kesinlikle) milliyetci ve muhafazakardir, karizma tek adam yonetimlerini sever, devletin mutlak otoritesini sever, dusunme isini baskasina havale etmeyi sever, bu kafaya sahip olmayanlar maksimum %5dir toplumda yani kkorkunc kucuk bir azinliktir bu

viktor güzel noktalara değinmiş ama yukarıda ki nokta ışığında, akp alternatifinin chp olması biraz kafa karıştırmıyor değil.

yani chp zor olur ki olmasın da zaten, özünde akp den de bir farkları da yok, niye partide iş yapacak adam yok, olanları da bir şekilde bertaraf ediyor asalak memur zihniyeti, partinin lider vasfında bir adam çıkartması lazım ama o da imkansıza yakın...
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

ulusal bayramları stadyumlardan çıkaralım , faşist dikta rejimlerini hatırlatıyor çok rerörörö dediler, halk kutlasın özgürce dediler, halk kutlayınca barikat kurdular, terörist ilan ettiler. Demokrasimiz çok ilerlemiş büyük usta kendini kaybetti iyice.

Yok HENÜZ terörist demediler. Radikal gruplar düzeyindeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

abi dindarlar da ezildi peki tamam

ne zaman sivas gibi bir olay yapılmış "dindarlar"a karşı?
hangi dindar aydın öldürülmüş ?
neyin eziyeti biraz eller vicdanlara koyulsun
90 senedir ezilen kesimler hep aynı mazlum numarası yapanlar hep aynı hiç değişen birşey yok

viktor'un yazdıklarına katılıyorum ama önümüzde sparkın yazdığı gibi bir de türkiye gerçeği var

dönemin olaylarını ateşleyenler de bugün mazlum ayağına yatanlar, bunu nasıl çözeceğiz? elbette nefret kusmak bir çözüm değil ama alttan almak da bir çözüm olmadı iki taraf da aynı şekilde olaya yaklaşamadığı sürece denge olmaz

muhafazakar bakış açısı işte bu noktada bize sıkıntı yaşatıyor diye düşünüyorum. fikriler bir yere sabitlenince bir taraf istediği kadar adım atsın sadece kendinden ödün veriyor olur

ne namaz çıkışı dayak yiyen dindar duyduk ne de bir köşeye kıstırılıp yakılarak katledilen muhafazakarları

bu ülkede alevilerin kapıları işaretleniyor, solcular filistin askısına faşizan milliyetçiler göstermelik falakalara

biri bir adım atıyorsa aynı şekilde karşı taraftan da o adım gelmeli, kimse elini verenin kolunu kapmaya çalışmamalı
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

boldluyorum

akp;
milliyetci degil
muhafazakar ok
karizma ok
devlet mutlak otoriter degil
dusunme işi ok

bakiyoruz kriterler %60
akp %50

tebrikler

katılıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...