Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ağır sinüzit

Killer

Öne çıkan mesajlar

Tuzlu suyu günde en az 10 kez düzenli araliklarla burnuna çek. Çektikten sonra hemen bırakma ama, su burnundayken kafani aşağıya doğru eğ, göğsüne yapışacak şekilde. Yine su burnundayken tam tersi, kafani mümkün olduğu kadar geriye yatır. Bunu yapabildiğin kadar çok yap. Sinüzit tedavisinin en önemli ayağı koyu iltihaplı sıvının yumuşayıp akmasını sağlamak. Akıtamazsan çok zor geçer.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Tuzlu suyu günde en az 10 kez düzenli araliklarla burnuna çek. Çektikten sonra hemen bırakma ama, su burnundayken kafani aşağıya doğru eğ, göğsüne yapışacak şekilde. Yine su burnundayken tam tersi, kafani mümkün olduğu kadar geriye yatır. Bunu yapabildiğin kadar çok yap. Sinüzit tedavisinin en önemli ayağı koyu iltihaplı sıvının yumuşayıp akmasını sağlamak. Akıtamazsan çok zor geçer.

O koyu iltihaplı sıvı benim burnum kanadığında akıyor genelde, çok boktan bir şey, cidden burnumdan beynim akıyormuş gibi oluyor o zaman.

Burnum kanadığı zaman derken, ne zaman sinüzitim iyice azsa bir süre sonra (tansiyon da yüksek benim) uzun uzun kanıyor burnum. Ne kadar iltihap vesaire varsa içinde kanla beraber akıyor, huzura eriyorum.

Burun kanamasından sonraki o dinginliği hiç bir şey sağlamıyor bende. Böyle her an bir ağrı var kafamda, hiç olmadı sancı giriyor arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 2008 de ameliyat oldum ve ameliyat mı etkili oldu bilmiyorum 2 urnumdan da nefes alıyorum. Hiç baş ağrım olmuyor. ( şeytan kulağına kurşun diyelim) Rüzgarlı hava hariç. Ama tek sorunum sürekli genizimden akıntı oluyor. Sürekli tükürüyorum, doktora gittim alerjiden şüphelendi ve yazdığı ilaçlar hiç etki etmedi. bayramdan sonra gene gideceğim
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

bintane çözüm yolu bilmeme rağmen hala ağrıyı geçiremedim. alternatif bişeyler bilen vardır belki.

go

aferin sinüs alıyorsun iki tane hapı birden içiyorsun en geç bir saate tertemiz. Her türlü burun spreyini denedim herhangi bir faydasını göremedim çünkü sümkürmekle geçmiyor lanet olasıca bazen akmıyor bile aksa yine 5 - 6 saniye nefes alıyorsun akmayınca hem insanı sinir ediyor hemde devamlı tıkalı bir burun çok sinir bozucu ama aferin sinüs 2 tane alınca bende etkili oluyor, tek bir tane alınca doz yetersiz kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bu lanet hastalık yüzünden kulağımdan ameliyat oldum, bir gözümü kaybetme tehlikesi bile yaşadım. bende allerjik sinüzit vardı ve ufak yaşlarda çok ağır geçiyordu. iltihabı kurutamadıkları için göze, kulağa vuruyordu.

o yıllarda öğrendiğim iki şey var:

1- kafanı kuru tut.
2- bu hastalığın tedavisi falan yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...