Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ağır sinüzit

Killer

Öne çıkan mesajlar

papatya yoktu okaliptüs ile yaptım

kanayana kadar sümkürüyorum zaten

en gereksiz zamanlarda zilyon kez hapşururm. şu an hapşurmaya ihtiyacım var gelmiyo bitürlü.

baya bi bölmeyi temizledim sağ tarafta bişey yok solda az miktar kaldı.

netipot dediğin burna su sıkıyosun ağıozdan öbür delikten su çıkıyo oysa onu dayaptım

var mı daha? fdsa
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Deniz suyu spreylerinin kaliteli olanlarindan dene.

di'ye teşekkürler verdiği bilgi için ancak bunu önermem. senelerce sinüzitle uğraştım. burun spreylerinin aslında daha çok zararı var. anlık bir rahatlama sağlıyor sadece, o kadar.

geçen sene mayıs ayında burnumdan ameliyat geçirdim, o zamana kadar ben de çok çektim sinüzitten.

sol burun deliğim %5 , sağ burun deliği de %30 açıktı. Ameliyat oldum geçti şükür.

neler çektiğini az çok biliyorum :)

ameliyatta doktor hazır açmışken sinüsleri de temizleyeyim dedi, hallediverdi. şimdi aşırı rahatım.

sinüzit için bir de denize dip dal derler. Hani boyuna kadar gelen yere gir, kafan dibe değecek kadar derine dal derler. her denize gittiğimde yapıyorum ben de. o da güzel oluyor ferahlatıyor insanı.

bir de duştan sonra falan ıslak saçınan dolaşma. kurut saçın ne kadar kısa da olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 2006'da amilyat oldum, sinüzit adına değişen hiç bir şey olmadı, ama burnumdan nefes alabiliyorum artık.

Sinüzitin en güzel ilacı dalmak. Bu sene bayağı dolmuşlardı tatile gittiğimde, 5-6 metreye dalınca huzura erdim. Ama tabii 5 günlük tatilde sinüslerime hapsolan deniz suyu bir 5 gün daha aktı. Durduk yere burnumdan su geliyordu böyle avcumu dolduracak kadar asfdgfh

Bende bir de hem sinüzit var, hem de migren var. İkisi birden vurdu mu öyle süper oluyor ki anlatamam asfgf

Geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

bi ameliyat da ben olucam da ne zaman bilmiyorum. burun etleri falan birbirine çok ykaındı. açılmaya başlamış anlamadım. sinüzit dram bende de kronik

+1

said:
sol burun deliğim %5 , sağ burun deliği de %30 açıktı

bende de bunun tam tersi gibi :/
bi yerden sonra deriden solumaya başlıyacağım sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Theridone said:

di said:

Deniz suyu spreylerinin kaliteli olanlarindan dene.

di'ye teşekkürler verdiği bilgi için ancak bunu önermem. senelerce sinüzitle uğraştım. burun spreylerinin aslında daha çok zararı var. anlık bir rahatlama sağlıyor sadece, o kadar.

...

sinüzit için bir de denize dip dal derler. Hani boyuna kadar gelen yere gir, kafan dibe değecek kadar derine dal derler. her denize gittiğimde yapıyorum ben de. o da güzel oluyor ferahlatıyor insanı.

...

Abi ne guzel fail olmussun kendi kendine. =)

Sprey lafini gorunce karistirdin diye dusununyorum ama yine de yazalim; deniz suyu spreyi = deniz suyu iceren sprey. Kimyasali yok denecek kadar az ve illiadin -ve turevleri- gibi bagimlilik yapmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Theridone said:

gece rahatsız etmiyor mu peki dasaaa?

ben mesela ameliyat olmadan önce geceleri 3-4 kere uyanırdım nefesim kesildiği için.

Uyku apnesi dedigimiz olay iste. Olume kadar goturur mazallah. Bunun icin sadece ameliyat yetmiyor bu arada, varsa eger gotu gobegi kucultmek de sart.

Gectigimiz aylarda hizli bi sekilde 100 kilonun altina dustum, horlama sorunum kalmadi ve cok daha az uykuyla daha dinc kalkar oldum ki ameliyat bile bu kadar rahatlatmamisti.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Abi ne guzel fail olmussun kendi kendine. =)

Sprey lafini gorunce karistirdin diye dusununyorum ama yine de yazalim; deniz suyu spreyi = deniz suyu iceren sprey. Kimyasali yok denecek kadar az ve illiadin -ve turevleri- gibi bagimlilik yapmiyor.

yok başkan fail olmadım ama yanlış anlaşılma olmuş bence :)

ben de o deniz suyu spreylerini kast ettim. bağımlılık değil de, zamanla buruna hasar verdiği söyleniyor. eczacım devamlı kullanmanı tavsiye etmem dediydi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...