Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sha of Mangır

bloodjackal

Öne çıkan mesajlar

World boss ve LFR'de droplar artık need/greed şeklinde değil. Öldürdüğün zaman bir zar atılıyor, item denk gelirse class'ına uygun bir item direk çantana geliyor, kazanamazsan sadece para. Yani haftada bir %5 şansın var, geri kalanlar direk %0, o az şans da tutmamış demek ki hiç loot alamamışsın.

World boss'ta bu auto drop olayı işliyor mu emin değilim aslında ama düşmüyorsa bundandır, ya da "haftada bir" denen şeyi yanlış düşünüyor olabilirsin, Çarşamba'dan Çarşamba'ya resetleniyor "hafta" mantığı.

Bonus loot da; daily'leri yaparak 90 Lesser Charm biriktirdikçe 3 tane Elder Charm alıyorsun, bunlar boss'larda kullanılabiliyor, öldürdükten sonra sana soruyor zaten oyun. Bir loot roll daha atıyorsun bir nevi, o işe yarıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

allah allah bırakalı neler olmuş ya, aynı item düşünce birden çok kişiye mi gidiyor nasıl oluyor tam anlamadım, biraz açabilir misiniz merak ettim :D

Ya roll kişi bazında ve gizli içeride yapılıyor işte, %10 şansla item düşüp "raidden birine satarım/shard ederim/vendor ederim/ipnelik olsun" gibi düşüncelerle ihtiyacı olmadan need'e basan, bencil ve gerizekalı adamlar yüzünden alma şansın %1'e düşeceğine, %7-8 gibi bir şansla direk çantana geliyor. Milletin tıklamasını da beklemiyorsun, sana yaramayan lootun spamini de görmüyorsun, sinirin de öbür durum kadar bozulmuyor.

Sırf LFR için geçerli bu, world boss'tan emin değilim, normal raidlerde eski mantıkta ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Asıl her kestiğinde loot alma şansın olsa saçmalık olurdu, bildiğin open worlde konulmuş PvP bossu bu. Set atıyor, PvP itemi atıyor.

Sürekli loot alınabilir olsa, birçok serverda o bossun spawn noktasına 24 saat AoE yapan 1000 kişi olurdu. Herkes bossu taglemeye uğraşırken ne kesen kestiğinden birşey anlardı, ne doğru dürüst item alınırdı.

Bizim serverda tek başına oraya gidip, non-stop aoe yapacak en az 500 manyak sayarım ben sana.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Asıl her kestiğinde loot alma şansın olsa saçmalık olurdu, bildiğin open worlde konulmuş PvP bossu bu. Set atıyor, PvP itemi atıyor.

Sürekli loot alınabilir olsa, birçok serverda o bossun spawn noktasına 24 saat AoE yapan 1000 kişi olurdu. Herkes bossu taglemeye uğraşırken ne kesen kestiğinden birşey anlardı, ne doğru dürüst item alınırdı.

Bizim serverda tek başına oraya gidip, non-stop aoe yapacak en az 500 manyak sayarım ben sana.

1- aoe taglenmez
2- ben galleon hakkında konuşuyorum, galleondan sadece pve itemleri var
3- 60 saat bekledim galleonu ve 89. saatte mi ne çıktı sen düşün
4-evet herkes o bossu taglemeye çalışıyor ancak tag share denen bir şey var.
kalabalık serverda oynuyor olsaydın zaten bu dediklerinin var olduğunu anlardın :)
Sosyal ağlarda paylaş

orly said:

bu galleon respawn timer hakkında fikri olan var mı? twisting netherda yaklaşık 77 saattir çıkmıyorda ve bunun loot olayıda sha ile aynı mı acaba? umarım her kestiğinde loot alma şansın vardır yoksa saçmalık resmen

Aynı realmdeyiz seninle. Kaç gün bekledim çıkmadı. Fisihing 600 oldu. Gene çıkmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

ozii_x said:

orly said:

bu galleon respawn timer hakkında fikri olan var mı? twisting netherda yaklaşık 77 saattir çıkmıyorda ve bunun loot olayıda sha ile aynı mı acaba? umarım her kestiğinde loot alma şansın vardır yoksa saçmalık resmen

Aynı realmdeyiz seninle. Kaç gün bekledim çıkmadı. Fisihing 600 oldu. Gene çıkmadı.

reset öncesi gece 22.30 civarı çıktı:D 86 saatte falan olması lazım :D, reset geldi yine resetten bu yana bekliyoruz gelen giden yok heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...