Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hem android hem ios programlama

Bone

Öne çıkan mesajlar

ne android ne ios programlama denemedim, deneyenler varsa izah ederse sevinirim.

android ve ios programlama'nın ne farklılıkları var,
android'e hazırladığımız programı ios'da da çalıştırabiliyor muyuz,
eğer değişiklikler yapmamız gerekiyorsa ne tip değişikler olması gerekiyor bunların?
Sosyal ağlarda paylaş

framework falan kastettin sanirim

saf apple ui cagrilarindan olusan obj-c kodunu sifirdan yazacaksin javaya android icin

pencere label ot cope bakislari da bambaska olacak

androidde en son native c/c++ library disinda java da mecburiydi sanirim, opengl bazli bisey bile yapsan degistireceksin

tldr : unity vb ucuncu parti bisey kullanmiyorsan bambaska seyler , biri xbox digeri ps gibi
Sosyal ağlarda paylaş

phonegap projesinin içinde bir www klasörü altında web sitesi kodlar gibi html/css/js kullanarak yapıyorsun zaten yapacağın işi. sonrasında o artık ne kadar native'e dönüştürüyor ne kadar ne yapıyor bilmiyorum ama üzerine düşeni yaptığından eminim. yani evet, js kodu yazıyorsun aslında.

hatta plugin falan da vardı html5 ve css3 için, baya eğlenceli yani. yamulmuyorsam kocaeli üniversitesinin iOS uygulaması phonegap ile yapıldı. geçen gün biraz kurcaladım da vaktim olunca tekrar bi bakma niyetim var.
Sosyal ağlarda paylaş

Sypro said:

bunun dışında bazı çalışmalar var tek kod yazıp ikisinde de çalıştırmaya yönelik, en bilinen örneklerden biri Unity3D veya PhoneGap mesela.

ya o tip programlara baktım da,
denediklerim ios programlama için illa macos istiyor.

ek: bu arada denediklerimden biri unity3d ama phonegap'i ilk defa duyuyorum, nasıl bişi ki o
Sosyal ağlarda paylaş

android için eclipse ve java lazım olduğuna göre, bunlar da mac üzerinde çalışabildiğine göre, evet. mantıken yapabiliyorsun; ama denedin mi diye sorarsan, hayır denemedim. macbook'u tamamen xcode için aldık, eclipse için zaten bol miktarda pc var :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sypro said:

android için eclipse ve java lazım olduğuna göre, bunlar da mac üzerinde çalışabildiğine göre, evet. mantıken yapabiliyorsun; ama denedin mi diye sorarsan, hayır denemedim. macbook'u tamamen xcode için aldık, eclipse için zaten bol miktarda pc var :)

bu eclipse nedr ne işe yarar açıklar mısın
Sosyal ağlarda paylaş

Sypro said:

geçen kış yapmıştım, bu kış da yaparım büyük ihtimal.. nargile ve visual studio. off.

abow, cesmede aya yorgidesin, yaninda acmissin buz gibi birani, nargile var, elinde laptop visual studio'da windows phone app yaziyosun falan..

karizmaya bak, ow yeah dsfsdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...