Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kiralık ev bakmak

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

ahuah çok güldüm

biraz küfür var

ekşiden said:

önce sahibinden.com'dan evlere bakılıyor. tamam buraya giderim falan diye düşünüyorsun. jeotermalli ev diye ilan var. eve gidiyosun. evin içinde petek yok.

-abi ev jeotermalli demişsin?
+kardeş bizde yalan yok. gel bak. (evin dışına çıkartır). bak jeotermal boruları. kapıya kadar geliyor yani.

götüme mi sokucam lan ben o boruları. jeotermal kapıdaymış. evin içinde yokmuş. zaten kalorifer yok. işten gelince evin dışında kendimi ısıtır girerim artık ben zaten. evet çok mantıklı. it herif. haa bu arada sahibinden.com'u emlakçılar ele geçirmiş zaten. sahibinden alırım diye giriyorsun emlakçıya tosluyorsun. o zaman ne anlamı var lan deyip emlakçılara girmeye başladık.

-abi biz kiralık ev bakıyoruz.
+ne kadarlık ev bakıyorsunuz
-500-600 civarı
+o paraya ev yok ki ama?

ev yok ne var lan o paraya? koç mu var. sik kafalı 500-600'e ev nasıl yok yani. mühendis adam lan arkadaşım. asgari ücret alan adam nerde yaşıyo peki. aslında bu soruyu en son sormayı düşünüyordum da nerde olum bu insanlar?

başka emlakçı:

-biz kiralık ev bakıyoruz?
+paranız var mı? pahalıdır kiralık evler.

yok paramız. götümüzü siktiricez her ay ev sahibine. yolluyuz biz. lan arkadaşım güzel bi gömlek giymiş, traşı falan yerinde, ben de sokak çocuğu değilim. gayet de normal insanlarız aslında. niye böyle piç muamelesi yaptılar anlamadım. neye benziyoruz lan ordan bakınca. adamlara bak. etrafta özel üniversite var diye zengin piçleri emlakçıların götünü kaldırmış resmen. onlar nasıl ev kiralamaya giriyor ki acaba.

-ev var mı kiralık?
+kaç paralık bakıyorsunuz pahalıdır evler.
-(banknotları çıkarır. 1000, 2000, 3000) uff uzatma fiyatını söyle bana bebeğim
+ :)

bu mu yani böyle mi yapmamız gerekiyor böyle şeyler mi bekliyor bu herif bizden. çıkartıp masaya vurabiliriz anca biz. yok o kadar paramız tabii. ama bildiğin götü kalkmış adamların. bizim de şu hayattaki tek vasfımız mühendis olmamız. olum dedim bu herifler bizi ezmeye çalışıyorlar, mühendisiz biz diyelim dedim. başka emlakçıya girdik.

-kiralık ev arıyoruz?
+tabii kaç paralık bakıyorsunuz?
-mühendisim ben
+evet ev fiyatları çok değişken tabii
-arkadaşım da mühendis
^olm çok şeyyapma lan tamam
-mühendisiz biz!
+anladım beyefendi
-belanızı sikerim mühendisiz biz o 5 ben 6 sene okudum kolay mı bitiyo at kafası. artistlik yapma 500-600 tl'lik ev göster bana. en çok bana göstereceksin! seksi değilim ben! eve kız da atmam!

arkadaşım vazgeçti bulamıyoruz dedi, ben de tam vazgeçecektim, son anda bi emlakçı gördüm kafamı çevirirken. hani filmlerde olur ya, tam umutların tükendiği an bi şey görürsün. tamam dedim lan bu sefer kesin o sahneye geldik. dedim gel bu emlakçı son. girdik ikimiz:

-biz kiralık ev bakıyoruz
+ailesiniz di mi?

iki tane erkeğe dedi adam bunu. adamın kafa laminant parke, gözler çift cam olmuş amına koyim.

Sosyal ağlarda paylaş

bana emlakçıların villa göstermesi çok şahaneydi

lan tek kalcam diyorum adam 300m2'lik villa gösteriyor, ama buranın da kirası 1milyar diğer evinde diye.

ankara'da bir de memur kefil muhabbeti var ki komedi. Böyle kefilinizin ve sizin maaş bordlarını isteyen emlakçılar var.
Ankara kafası...
Sosyal ağlarda paylaş

kiralık ev için remax,delta gibi yerlere girince saçma sapan cevaplar alabiliyorsun.en güzelleri emekli emlakçılar.ellerinde yoksa bile onu bunu arayıp bir şekilde size dönüş yapabiliyorlar.

tabi büyük emlak şirketleri bu tip küçük emlakçıları yiyip bitirdikleri için bu emlakçı amcaları bulmakta zor oluyor :P.

en güzeli kendin geziceksin etraftaki camlara bakıcaksın sahibini etraftaki kapıcılardan yada esnafdan bulmaya çalışıcaksın.

ayriyetten sahibinden.com daki ilanların %90 ıda emlakçı.adam sahibinden satıyormuş gibi koyuyor bi gidiyorsun adam emlakçı :D
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

abi yazı çok iyi ya

bir de bildiğin tuvalet gibi 55 metrekare yere "ama caddeye 5 dakika" diye 1200 tl isteyen var, 2 kira da depozito istermiş sanki evde sağlam bir şey varmış gibi

OHAHAHAHAH!

fiyata ve tabire..

kelimeler kifayetsiz. emlakçılar kıyafetsiz.
çakıyorlar da çakıyorlar efenim
durduramıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

İstanbul'da en iyi ev bulma metodu ne sahibindende ne de emlakçılarda. Çalıştığın şirketteki temizlikçilere haber salacaksın. Adamlar 120m2 kombili site içi evi bana, temizliğe gittikleri bir bayandan tanıdık diye 600 + aidat'a depozitosuz kapattılar.

bu mantıklı evet.

ama sahibindende emlakçıdan olmayan ev de var bissürü.

ama hakkaten 600 liralık evde oturulmaz istanbulda merkezi yerde.
Sosyal ağlarda paylaş

Evlenicem yakında kısmetse bende , hava atmak için değil yanlış anlaşılmasın 2.000 tl kira veriyorum aralıkta evlenicem ağustostan beri kira ödüyoruz evi kaptırmayalım diye.. Ev bomboş beni bekliyor neyse olaya geçiyim.

Geçen ay atm den herifin kirasını yatırıcam bankada dikkat etmemişim 4 tl işlem bedeli kesmiş , yani 1996 lira yollamışım adamın hesabına.. ertesi gün herif aradı Hamza bey 4 tl eksik yollamışsınız neden böyle oldu diye... Ağzıma doldurdum küfürleri sallıcam adama bi güzel ya sabır çektim.. Tamam beyefendi bir dahaki ay 2004 lira yollarım dedim. ve yolladım..

bana mı saçma geliyor bu olay bu kadar? yani diyemezmisin neyse heralde yanlışlık oldu 4 tl eksik olsun canım filan demezmisin? Ben öyle diyorum şahsen bana olduğunda , ben mi enayiyim yoksa?
Sosyal ağlarda paylaş

abi arkadaşla kalıyoruz 2+1de 675tl'ye, ilk kirayı yatırdık, dediğin gibi 671tl gitmiş aynen ertesi gün aradı karı, neden böyle oldu dedi. dedik nasıl? 671 gelmiş blabla. anlattık durumu, tamam ama ben kiramı tam isterim dedi bitch. tamam dedik 679 yatırmaya başladık ve bu süre zarfında kirasının bana yollandığı bi dükkan var. her seferinde 15tl eksik yatıyo kira ki sanıyorum şubeden falan yatırıldığı için öyle oluyo. bi kere yüz bulup diyemedim lan adama kardeş 15tl? diye. o 4 liralarla ev alınıyo ve ev sahibi olunuyo demek ki :'(
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Evlenicem yakında kısmetse bende , hava atmak için değil yanlış anlaşılmasın 2.000 tl kira veriyorum aralıkta evlenicem ağustostan beri kira ödüyoruz evi kaptırmayalım diye.. Ev bomboş beni bekliyor neyse olaya geçiyim.

Geçen ay atm den herifin kirasını yatırıcam bankada dikkat etmemişim 4 tl işlem bedeli kesmiş , yani 1996 lira yollamışım adamın hesabına.. ertesi gün herif aradı Hamza bey 4 tl eksik yollamışsınız neden böyle oldu diye... Ağzıma doldurdum küfürleri sallıcam adama bi güzel ya sabır çektim.. Tamam beyefendi bir dahaki ay 2004 lira yollarım dedim. ve yolladım..

bana mı saçma geliyor bu olay bu kadar? yani diyemezmisin neyse heralde yanlışlık oldu 4 tl eksik olsun canım filan demezmisin? Ben öyle diyorum şahsen bana olduğunda , ben mi enayiyim yoksa?

aynı bana da oldu. kadın arayıp söyledi eksik yatırmışın diye.

şeytan diyor 2 lira fazla yatır. diğer iki lirayı senden kestim de.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi olm. Adamlar eline 5 lira gecince bunu nasil 10 lira yaparim diye gece uyuyamiyorlar. Zengin olmak icin parayi sevmek lazim. Benim gibi eline geceni uste basa, saga sola, tatile harcarsan zengin olamazsin. Kazandigimin onda birini biriktirebiliyorum onu da bi sekilde bi yere harciyorum surekli. Yasliligim cok hardcore gececek.
Sosyal ağlarda paylaş

hunty said:

Tabi olm. Adamlar eline 5 lira gecince bunu nasil 10 lira yaparim diye gece uyuyamiyorlar. Zengin olmak icin parayi sevmek lazim. Benim gibi eline geceni uste basa, saga sola, tatile harcarsan zengin olamazsin. Kazandigimin onda birini biriktirebiliyorum onu da bi sekilde bi yere harciyorum surekli. Yasliligim cok hardcore gececek.

ahah abi ben şeyi de anlamnıyorum ya üstüme başıma bişi almıyorum karı kızla da yemiyorum. üstüme alsam alsam max 10tl'ye lc waikiki'den tişört fln alırım.
ama deli gibi para gidiyor, nereye gidiyor bi bulabilsem...
akşam yemeği yemiyorum, sabah kahvaltısı yapmıyorum yemeğe gidio desem o da değil sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...