Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankara ishal salgını

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Konuyu yeni gördüm bende geçen çarşamba yakalandım bu naneye bütün gecemi mahvetti sonra rapor aldım eve gittim yattım direk. Ben artık beddua fln etmiyorum işe yaramıyor çünkü adamlara bizzat faaliyete geçmeyi düşünüyorum yakında haberlerde görürsünüz.
Sosyal ağlarda paylaş

tedaviniz Oral Rehidratasyon Solüsyonu eczanelerde bulailirsiniz. kendim yaparım diyen cengaverlere :

said:
The "Simple Solution" - Home made Oral Rehydration Salts (ORS) Recipe

Preparing 1 (one) Litre solution using Salt, Sugar and Water at Home

Mix an oral rehydration solution using the following recipe.

Ingredients:
Six (6) level teaspoons of Sugar

Half (1/2) level teaspoon of Salt

One Litre of clean drinking or boiled water and then cooled - 5 cupfuls (each cup about 200 ml.)
Preparation Method:
Stir the mixture till the salt and sugar dissolve.

oranlar rastgele değil barsaklardan su ve iyonların emilimi için en optimum olan değerlerdir. tabii evde hazırlanan çok başarılı değil ama hiç yoktan iyidir. ayrıca tadı çok kötüdür meyve suyuna karıştırabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende geçen cuma gecesi(cumayı cumartesiye bağlayan gece) çok rahatsızlandım.Allahım ne ağrı yapıyor anlatamam gece uyutmadı.işe yorgun argın gittim bi baktım patron da motoru bozmuş,neler oluyor bize dedi.sadasda

benim ilacım klasik;1 çorba kaşığı türk kahvesine limon sıkıp shot yapmak sonra 1 gün hiç uyumamak :)
Sosyal ağlarda paylaş

türk kahvesi + limon kombinasyonu hakikaten hayat kurtarıyor, dalmaya gittiğimiz zaman cırcır olmuştuk 5 arkadaş. Dalgıç kıyafetleri emanet, su altında da uzun süre kalmak var birde elbiseyi de çıkartamassın derken bu kombinasyonu denedik 3 gün büyük tuvalete çıkmadık o derece etkili oldu, tavsiye ediyorum.
Zararı var mı ? vs. bilmiyorum ama acil durumlarda hayat kurtarıyor, denedim, onaylıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde iştahım 5 gundur yok midem bulanıyor sabah bir garip uyanıyorum kendime gelemiyorum. Aynı salgın mı bilmiyorum ama evde benden önce 4-5 arkadaşada oldu uzun süre mide bulantısı iştahsızlık belirtileri. Öyle yatağa falan düşürmüyor ama kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...