Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye'nin bölünmeye doğru gittiğine inanıyor musunuz?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

şimdi ırkçılık diye yaftalanması olası düşüncelerimin olduğu, ancak net olarak da bu düşüncelerin doğru olduğu insanları da bölünme esnasında diğer tarafta bırakacaksak eğer hemen şimdi bölünebiliriz bence.

evlerini falan bırakıp, üstlerine alabildikleri ile gidip kendilerine mutlu, mesut, kıro bi hayat kurmalarından yanayım.

sadece törelerini alıp gitseler, şark kurnazlıklarını görmesek dahi yeter hani bana.

keşke en başından haber verseydik "hacım bizim amacımız bu sınır içinde demokratik ve çağdaş bi ülke kurmaktır. aşiret, gericilik, adam yakmak, kızını toprağa gömmek gibi saçmalıklarınıza musul-kerkük ve civarında devam edebilirsiniz." diye.

sonra sorun yaşıyoruz. evet
Sosyal ağlarda paylaş

çok patrikvari bir çözüm olduğunu belirtmek için attım onu. bölünüp problemlerin hepsini başka bir yerde bıraktığımızı varsaysak bile problem çözme yeteneğini kazanamamışlığın verdiği acemilikle başka sorunlarda hemen tökezleriz. beraber öğrenmemiz gereken şeyler var.

lanet olası zenciler, pakiler o kadar türk işsiz varken iş gücünü ellerinde tutuyorlar :(:(( yapmak gibi olur eğer sorunları belli bir kitleye atfetmek.

düzgün bir hükümete (özellikle de lider) sahip olmadıkça nasıl çözülebilir böyle bir şey hiç bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Yorum yapmaya gerek yok, ülkenin durumu ortada. Durumun iyi olduğunu düşünene(ille de vardır da) burada pek itibar edileceğini sanmıyorum. Sultanımızın "İmralı'dan gelen haber bizi sevindirdi" dediği günler yaşıyoruz. Hepimizin bildiği gazetelerin yine hepimizin bildiği kalemleri federasyondan bahsediyorlar. Bugünkü gazetelerde Apo'nun yıkanma-cilalanma operasyonunun ne boyutlara geldiğini görüyoruz. Ulan 30 bin kişinin katili değil mi bu adam?
Enteresan günler...
Kendi adıma söyleyeyim, bundan bırakın 15-20 sene önceyi, 10 sene önce bu günlerin geleceğini söyleseler (ki söyleyen vardı) inanmazdım. Neyse, soru basit. Seçeneklere vereceğiniz cevapları merak ediyorum.

Bölündü ki zaten lol yakında resmileşir haritada.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

şimdi ırkçılık diye yaftalanması olası düşüncelerimin olduğu, ancak net olarak da bu düşüncelerin doğru olduğu insanları da bölünme esnasında diğer tarafta bırakacaksak eğer hemen şimdi bölünebiliriz bence.

evlerini falan bırakıp, üstlerine alabildikleri ile gidip kendilerine mutlu, mesut, kıro bi hayat kurmalarından yanayım.

sadece törelerini alıp gitseler, şark kurnazlıklarını görmesek dahi yeter hani bana.

keşke en başından haber verseydik "hacım bizim amacımız bu sınır içinde demokratik ve çağdaş bi ülke kurmaktır. aşiret, gericilik, adam yakmak, kızını toprağa gömmek gibi saçmalıklarınıza musul-kerkük ve civarında devam edebilirsiniz." diye.

sonra sorun yaşıyoruz. evet

ben seni seviyorum.
kafamdakileri yazıyorsun genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ama şöle bişi var.

ben burada içimdeki kötülüğü serbest bırakıp yazıyorum.
yani gerçekte, yaşadığımız bu dünya içinde bu gibi şeylerin olamayacağının farkında olarak yazıyorum.

biraz hayal ürünü yani bunlar sonuçta. tamamen evil tarafın sarkması, mutsuz tarafın bok ve pisliklerinin bulaşması falan.

böylece reel dünyada daha dengeli ve focus bir halde gidebiliyorum.
daha huzurlu olabiliyorum.

dediklerimi okuyup, ğer birleştirici, onarıcı bir düşünce değilse "hmm uç bir düşünce evet" falan diyip geçiştirmekte biraz fayda görüyorum. hepimizin içinde çarpışan karşıt düşünceler var nihayetinde.

sadece sükuneti sağlayabillmek adına bir iki tane minik şeytanın belli zamanlarda ses yükseltmesine izin veriyorum diyelim.

yoksa ülkenin her türlü bölünmesi kötü, ülke içine yaşayanların sürülmesi gibi yazdığım şey de aynı şekilde. elbette romantik bir "kardeşiz" düşüncesinin içeriğinin bugün 0'a eşit olduğunu, milletin birbirini gırtlaklayacağını biliyorum. yine de dediğim evil tarafımıza güzel gelse dahi reel hayatta sorun yaratabilecek bişiler.

oha wot oldu ya.
küfür koyun buraya. kafama sıkayım ben de
Sosyal ağlarda paylaş

yok yok. anlıyorum seni.
ben de bu ülkenin bölünmesini istemem, buna karşı (klasik bulacaklar çoktur ama) gerekirse savaşır,canımı veririm. Yıllardır Türkiye'nin dört bir yanında vatanın ve milletin bütünlüğünü savunmak için koşturdum, hala da gidiyorum. ben de kimsenin bir yerlere sürülmesini istemem ama bugünlerde öyle ruh hallerine soktular ki hepimizi, dediğin gibi içimizdeki şeytan arada yüksek sesle konuşuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...