Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ubuntu kurdum

Artariel

Öne çıkan mesajlar

hep windowsla devam eden bir insandım, özgürüz biz yaa özgür yazılımcıyız açık kaynak yaa microsoft kapitalist köpekler süperiz biz tarzı ukalalardan dolayı hayatım boyunca linux kernelinden tiksindirttiler, yüklemedim. en son mecburen ubuntu kurdum ve tam anlamıyla 0ım. konsola kodlar yazarak program yüklemek insana nasıl bir haz verebilir bilmiyorum ama şimdi multi platform kodlar yazma amacıyla kurdum ettim, en azından öğrenmek istiyorum farklı osları. bir ideye ihtiyacım var şimdi c++ için. önerilere ihtiyacım var, visual studio gayet süper rahat bir ide. linux için dengi var mıdır, ne yapayım ne edeyim ?
Sosyal ağlarda paylaş

vim
emacs

dedikten sonra intellij idea icin fena degil diyorlar, haskell icin kurdum ve aninda coktu plugini, tekrar bakmadim
ama acikcasi dort yildir ben de su cok iyi dedigim bir ide bulamadim kendime, okulda eclipse zprunlu gibiydi diye daha temiz cpp dev pluginlisini cektiydim aliskanliktan onu kullaniyordum o da arada sinir bpzmuyor degil
kdevelop mullanmak zorunda kaldim 6 ay kadar, kendi basina kotu degil ama kullandigim kubuntu kusmuk gibiydi, daha stabil oldugunu umarak kde liblerini de cekmeyi gozealiyorsan deneyebilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...