Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kadınla futbol konusmam

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

paspatur said:

Kadın simge fıstıkoğlu
spor spikerliğinden HT ün spor servisinde hatrı sayılır bi mevkide. Acaba neden ve nasıl?

Ben yıllarca sahalarda terleyecem, Kölnde sahada kalbim duracak ölümden dönecem. Elin yeni yetmesi bana futbol üzerinden goy goy yapacak. Yine adam beklediğimden soğukkanlı çıktı.

http://www.dogramalikkereste.com/wp-content/uploads/2012/03/insaatlik-kereste-6.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'de futbolu takip ettiğini, futboldan anladığını falan iddia eden/zanneden kadınların olsa olsa %5'iyle gerçekten futbol konuşulur. Gerisi gazetelerden/haberlerden duyduğu kadarını bilenden başlar, kazanınca sevinip kaybedince sallamayana falan uzanıp, sadece ve sadece şampiyon olunduğunda Facebook/Twitter'a ileti yazana kadar iner. Yani anlatmaya çalıştığı şeyi öküz gibi anlatıyor da olsa özünde doğru, istisnalar kaideyi bozmuyor.

Fakat Ümit bunları demiyor, diyemiyor. Ümit "ben gadınnan futbol gonuşmam futbol erkek oyunudur" diyor. O an diyaloğa girdiği kadını soyutlayarak politik davranmakla falan da uğraşmıyor, kalkıp "mesela ben seni bile kaale almıyorum ki lan" diyor açık açık. Futboldan gelmiş bilmemneymiş hikaye o saatten sonra, bir kere tartışma adabına aykırı yani durum. Ümit Özat değil Lefter gelse şunu dese yine uyuz olup kavga eder insan.

Diğerleri de ayrı öküz, Ümit bu lafı ortamda sadece bir kişiyi ilgilendiren bir şekilde değil de hepsine birden bir laf sokarak söylese öyle sus pus konuyu geçiştirmeye çalışacaklar mıydı acaba.
Sosyal ağlarda paylaş

futbolu iyi bilmek başka bir şey onun hakkında konuşmak başka şey

ümit özat kusra bakmasın ama bu hitabetle bu ilkokul terk konuşmasıyla televizyonlara çıkmayı haketmiyor. bıraksın da futbol hakkında konuşma işini, konuşma sanatında ve yorumculukta iyi olan, kendini dinletebilen insanlar yapsın. kendisi gitsin antrenman sahasında kendi işini yapsın ona kimse karışmaz, ha bir gün antrenman programıyla ilgili bir şey konuşulacaksa zaten elinde mikrofon muhabir sahaya gelir sorar ne sorulacaksa. ama şu adamı yontulmamış haliyle tv'ye çıkarmak öküzlüktür asıl, insanların anlayamadığı bu.

simgenin futbol bilgisi ümitinkinden azdır eyvallah, ama göze ve kulağa hoş gelen, tv'de görmek istediğimiz ümit değil, tv programına çıkıp konuşmak ayrı bir şey. futbolu yalayıp yutmaya da gerek yok onun için, araştırmanı yapar söyleyeceklerini söylersin. kısacası ümit telef olmuş, simge hanımkızımız haklı biraz burada.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

erkekle de konusmasalar keske.

fitbol diyince videoyu bile izlemedim. swh

ama kadınla fitbol konuşulur abi.
neden konuşulmasın ki.

fitbol lan işte.

tepikliyorsun.
istersen köpekle bile konuşabilirsin. gerçi cevap vermiyorlar. ama çok iyi dinleyiciler.

aykut neden alex'i sevmiyor. doggy?

yazar burada köpekle mi konuşuyor yoksa kıza doggy'e dönelim mi diyor belli değil. oku da baban gibi eşek olma gibi bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...