Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

madem tecavüz ettin kız kardeşini ver

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

Dul kalmanın olağan dışı bir durum olduğunu farkındasın herhalde, en olası yol kızın adamı öldürmesi olur bu durumda da hapse gider. Yok eğer bana kızını tecavüzcüsüne satmış bir ailenin, kocası kızı dövüyor diye nikahı bozacağını iddia ediyorsan yanılıyorsun.

Bir de kız ailesini söyleyebilmiş diye, aileyi modern aile ilan edeceksin nerdeyse. Ailesinden dayak yemeye korktuğu kadar, tecavüzcüsü ile evlendirilmeye de korktuğu için söylemeyebilirdi. Orda yaşadığı şeyi kız her gün yaşayacak, ve sen bana yurtlardaki tramvalardan bahsediyorsun. İnsanlıktan çıkabilir o kız böyle bir durumda yahu. Yörenin diğer ailelerine relatif olarak iyi bir tutum değil kısacası bu aynı bokun sarısı.
Sosyal ağlarda paylaş

dul kalmak da çok iyi birşey değil doğuda. Genelde ölen kocanın kardeşiyle veya abisiyle evlendirilir. çoğu din de caiz kılmıştır bu durumu. doğuya gittikçe artar bu vakalar. yahudilerde de var bu olay. sonra adı orospuya çıkar kadının dul kalırsa. eve erkek sinek gerse namusu gider. hayvandan beter lan kadın bazı toplumlar, kültürler için. hayvana daha fazla sevgi saygı besliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Çünkü cinsel dürtüleri konusunda ne kadar zayıf olduklarının farkındalar, bunun suçlusu olarak da kadını görüyorlar. O yüzden kadını kontrol ediyorlar. Tahminen bu zayıflığın yarattığı öfkenin de etkisi oluyordur. Arada televizyona çıkıp konuşan müslümbördleri görüyoruz açık saçık giyinen kadınlara köpürüyorlar. Bunun sebebi belli, isteyip ulaşamamak.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Ben haberde olağanüstü bir olay göremedim. Hayır yani bölgeyi bilmeyen adam için çok şaşılası bir durum olabilir ama mevzuyu bölgenin şartlarına göre gayet iyi çözümlemeye çalışmışlar.

burdan da bunu diyebilecek adam çıktıysa ölmüşüz la biz

hadi tecavüze uğrayan çocuğun mal yerine koyulup satılmasını! normal karşıladın, karşılık olarak verilen diğer ailenin çocuğunun günahı ne? yok efendim yetiştirme yurdundan 1000 kat iyiymiş şu olay, en azından ailesi alır bakarmış bişey olursa ık bık. yürü git. şu olaya karışan herkesin yargılanması gerek demiyorda iyi çözmüşler diyor. komik ya cidden.

böyle törenin, örfün, adetin, engelleyemeyen yasanın içine tüküreyim ben (başka bişey dedim aslında da banlenme riski var anladın sen onu.) insan değil şunu yapanlar da göz yumanlar da.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

paparnoz said:

Ben haberde olağanüstü bir olay göremedim. Hayır yani bölgeyi bilmeyen adam için çok şaşılası bir durum olabilir ama mevzuyu bölgenin şartlarına göre gayet iyi çözümlemeye çalışmışlar.

hadi tecavüze uğrayan çocuğun mal yerine koyulup satılmasını! normal karşıladın, karşılık olarak verilen diğer ailenin çocuğunun günahı ne? yok efendim yetiştirme yurdundan 1000 kat iyiymiş şu olay, en azından ailesi alır bakarmış bişey olursa ık bık. yürü git. şu olaya karışan herkesin yargılanması gerek demiyorda iyi çözmüşler diyor. komik ya cidden.

böyle törenin, örfün, adetin, engelleyemeyen yasanın içine tüküreyim ben (başka bişey dedim aslında da banlenme riski var anladın sen onu.) insan değil şunu yapanlar da göz yumanlar da.

yöre için normal demiş arkadaş etik olarak normal dememiş. ama iki iğrenç şeyin birbiriyle karşılaştırılıp da bu yine daha iyi diye yorum yapılması, toplum bazına çıktı mı zamanla bu olayı normalleştirir arkadaşlar. Bu da önemli bir nokta. Daha iyisi yok diye daha kötüsünü kabul etmek, 50 sene sonra o kötüyü ülkenin normu yapar (hoş gerçi normu zaten de neyse).
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

paparnoz said:

Bende ondan bahsediyorum, toplum normları değişmediği sürece kötünün iyisi, iyi oluyor. Mevcut hükümet belli, mevcut yasalar belli, mevcut koşul belli, ne bekliyorsunuz tam olarak ? Ne yapılması gerekiyor ? Çözüm öneriniz nedir ?

Ardeth said:

Dul kalmanın olağan dışı bir durum olduğunu farkındasın herhalde, en olası yol kızın adamı öldürmesi olur bu durumda da hapse gider. Yok eğer bana kızını tecavüzcüsüne satmış bir ailenin, kocası kızı dövüyor diye nikahı bozacağını iddia ediyorsan yanılıyorsun.

Bir de kız ailesini söyleyebilmiş diye, aileyi modern aile ilan edeceksin nerdeyse. Ailesinden dayak yemeye korktuğu kadar, tecavüzcüsü ile evlendirilmeye de korktuğu için söylemeyebilirdi. Orda yaşadığı şeyi kız her gün yaşayacak, ve sen bana yurtlardaki tramvalardan bahsediyorsun. İnsanlıktan çıkabilir o kız böyle bir durumda yahu. Yörenin diğer ailelerine relatif olarak iyi bir tutum değil kısacası bu aynı bokun sarısı.

olayı çok yanlış algılıyorsun, ilk önce adamlar çözüm önerisinden ziyade linçe kalkışmış yani tecavüz mağdurunun aile içinde ne olduğunu, ailenin kıza ne söylediğini bilmiyoruz. Yani berdel önerisini getiren de, büyükbaş hayvan vs. değiş tokuşu ile karşı tarafın da kızını alalım önerisini getiren aile değil. Aile haliyle öfkelenmiş, köyün büyükleri ileri gelenleri vs devreye girip arabuluculuk yaparak olayı çözümlemeye çalışmış öbür türlü olsaydı en az 5 - 6 ölü olurdu.
Olay 5 -6 öküze everelim olayı değil yani.

Ardeth said:

yöre için normal demiş arkadaş etik olarak normal dememiş. ama iki iğrenç şeyin birbiriyle karşılaştırılıp da bu yine daha iyi diye yorum yapılması, toplum bazına çıktı mı zamanla bu olayı normalleştirir arkadaşlar. Bu da önemli bir nokta. Daha iyisi yok diye daha kötüsünü kabul etmek, 50 sene sonra o kötüyü ülkenin normu yapar (hoş gerçi normu zaten de neyse).

Binlerce yıldır bu olay norm zaten Cumhuriyet'in ilk yıllarında vs. bir değişim küçük ölçeklerde olmuş ama tabandan beslenen mevcut siyasi yapı oluşunca durum tekrar eskiye, hatta beter konuma geldi. Boşuna demiyoruz bilimsel her kuruluş, toplumdan soyut olmalı, yök kaldırılmalı vs. diye. Hakikaten bazı kurumlar toplumdan izole olmalı ama topluma etki edecek düzeyde kalmalı böyle olmayınca sonuç ve gerçeklik işte budur.
Sosyal ağlarda paylaş

bunu tek çözümü köy enst. olacaktı ama sağ ve sol olarak onuda baltaladılar, helal olsun...

bu arada bir haber: (tabi bunlar hep hürriyetin falan dolduruşları yalanları, inanmayın efendim böyle kara propagandalara...)

"PKK, 4+4+4’e karşı...

Burası da okulun ana sınıfı... Odada hala benzin kokusu var. Yangınla beraber perdeler yanmış ve cama yapışmış. Oyuncakların bir kısmı oyun masasının üzerinde duruyor, şekiller köşesi, kukla köşesi ve evcilik köşesi yazılarından sadece ise bulaşmış bir duvar kalmış.
Örgüt, asimilasyonu hızlandıracağını iddia ederek 4+4+4’e karşı çıkıyor. Özellikle ana sınıfının ve konferans salonunun yakılmasının örgüt için simgesel bir anlamı bulunuyor."

http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=60708&rid=4369&p=8
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

olayı çok yanlış algılıyorsun, ilk önce adamlar çözüm önerisinden ziyade linçe kalkışmış yani tecavüz mağdurunun aile içinde ne olduğunu, ailenin kıza ne söylediğini bilmiyoruz. Yani berdel önerisini getiren de, büyükbaş hayvan vs. değiş tokuşu ile karşı tarafın da kızını alalım önerisini getiren aile değil. Aile haliyle öfkelenmiş, köyün büyükleri ileri gelenleri vs devreye girip arabuluculuk yaparak olayı çözümlemeye çalışmış öbür türlü olsaydı en az 5 - 6 ölü olurdu.
Olay 5 -6 öküze everelim olayı değil yani.

Yoo olayi dogru anladim ben bu oneriyi kabul eden ailenin zihniyetinden bahsediyorum. Bi cacik olmaz. Kiz kocasindan ne muamele gorurse gorsun olmeden ana evine donebilecegini sanmiyorum.

Bak iyi oku, 'bedel' isteyen kisi baba

said:
iddiaya göre tecavüze uğrayan E.D.'nin babası Nizamettin D. "Barışırım ama bedel isterim" dedi, bu bedel karşılığında kan dökmeyeceği sözünü verdi. O bedel ise Fatih D.'nin babası Şükrü D. ile yapılan sözlü anlaşmada belirlendi.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi güzel kızın "13" yaşında kızın hayatını "kurtarmasını" tartışıyoruz da, bölgedeki aslı sorun, kızlara tecavüz veya lüçük yaşta evlendirilmeleri değil, bunlar ilerde anne olacaklar ve onlarında bir sürü çocuğu olacak, yine bu madur kızların bir çoğu refleks olarak, erkek çocuklarını, kendine tecavüz eden bu adam kalibresinde yetiştirecek, ve komşunun oğlu kendi kızına bu boku yediğinde, "ana ne yapak bu kızı" diye sorulduğunda, töre ne diyorsa onu yapın diyecek,

işim içinden çıkılmaz yapan da bu, bu işi kadınlar çözer ama, malesef her, kadın o kadar dirayetli olamıyor
Sosyal ağlarda paylaş

ulan eskiden insanları eğitemiyoruz diye üzülüyorduk, şimdi insan üretemiyoruz resmen, hatta tam hayvan bile olmamış oluyor üreyen şey...
kimse bana laf anlatmasın o yörelere göre normalmiş bilmem neymiş. basıp gidelim yemin ediyorum . kalanlarda önce birbirine tecavüz etsin sonra evlensin sonra onların çocukları da aynısını yapsın. böyle iğrenc orc'lar gibi bir ırk türesin. sonra amerika bi sebep bulup çöksün memlekete. böyle fantastik bi aksiyon filmi tadında olaylar olsun.
biz de uzaktan popcorn yerken izleyelim bu olanları...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...