Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

islam düşmanlığı artıyor

Editor

Öne çıkan mesajlar

Myshkin said:

bu forumda islam'ı en çok eleştirenlerden biriyim de şu tarz anti-islamcılıktan başka bir şey yapmayan; bütün dünya mükemmel, islamcılar bizim free-speechi engelleyemez şeklinde boş demogoji yapan bir dallamaya benim verecek rep'im yok valla.

hah buna da katılmadan edemiycem
Sosyal ağlarda paylaş

Murray said:

Vladimir Bartol'un Alamut adlı eserini okuyanlar dediğimi daha iyi anlayacaktır.

Din denilen kavram toplumsallaşmadıkça bireysellikte yaşanır. Bugün islama saldıran bu amca ertesi gün gelir kapına dayanıp sana incil satmaya çalışır. Dinlerin zararlı etkisi böyle giderilmez, aksine insanları daha çok karşı tarafa itersin böyle yaparsan.

İslam coğrafyasına bugün bakın. Ben şahsen bu ayaklanmaları olayları çok da filmle bağdaştırmıyorum. O topraklarda yüzlerce aşiret var, bunların alayı belli bir güç elde etmek istiyor dolayısıyla her toplumsal olayı kendi lehine çevirmek, her insanı kendi saflarına katmak amacındalar.

Olay din, şu bu değil yani bana kalırsa..

katılıyorum, buna bezer bir şeyler bende yazacaktım, vakit bulup yazamadım, zaten benzerlerini daha önceki konularda konuştuk,

islam medeniyeti veya kültürü ise tartıştığımız, bunu tartışmalıyız veya tamamen ortadan kaldırmalıyız, bu bütün dinler içinde geçerli,
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

ermeni soykırımı bulllllsshit ine girene kadar izledim..

adam oraya kadar iyi gidiyordu.

islam düşmanlığın artmasının bi kaç sebebi var. bi tanesi arapların gerçekten pek zeki olmaması. diğer corruption. bi tanesi eğitimsizlik..

işin saçma tarafı esas soruna sebep olanların hiçbirisinin dinle aslında alakasının olmaması. tamamı insanları kontrol etmek için dinin feci şekilde kullanılıyor olması üzerine yani. "bırakınız cahil kalsınlar, bırakınız sürü psikolojisinin etkisinde kalsınlar" yaklaşımı işte.

hangi din olursa olsun tüm dinlerin getirdiği şartlardan birisi düşünmeden kabul etme, teslimiyet. akıllı olanlar da bunu çok iyi kullanıyorlar.

sürü psikolojisini güzelce sömürüyorlar. insanların belli başlı bir kaç zaafını sadece dini söylemler kullanarak sömürebilmek yöneticiler için gerçekten verimli.

arap dünyasının, petrol başında oturanların, havadan para kapanların, avrupanın ve amerikanın en büyük şirketlerini finanse edenlerin "merhabalar. biz bu filmlerden ve karikatürlerden çok hoşnut değiliz. ve bir kaç gün dahi olsa sizlere haddinizi bildirmek için petrol üretmesek mi acaba diye aklımıza bir düşünce de gelmedi değil... acaba günlük kârımızın bir kısmını kullanarak bir kaç bin avukat tutup size eziyet mi etsek huh?" dediklerini düşünsenize bi.

ha tabii neden desinler ki...

aslında şurada bir denediler,

1973 Petrol Krizi

konuya tam vakıf değilim, ama sonra güzel bir hizaya çekilmiş olmaları lazım, aklımda öyle kalmış en azından...
Sosyal ağlarda paylaş

abi ilk olarak adamların petrol fiyatları düşüktü o zaman. ikincisi hiçbir zaman herifler ortak hareket etmeyi beceremediler. ve daha da önemlisi neyi ne zaman yaptığınız önemli.

hasta değilken antibiyotik almak pek mantıklı bir fikir değil, aynı şekilde virüs yüzünden hastalanmışken de bunu yapmak mantklı gelmez çok.

daha kırılgan bir ekonomide bunun halka açık söylenmesini bırak, kapalı kapılar ardından fısıldanması dahi sonuç getirebilir.

public bir olaya göre son derece temiz ve srunsuz olur.
Sosyal ağlarda paylaş

benim demek istediğim, pek yaptırmazlar, dünya savaşı çıkartırlar, yine yaptırmazlar, kim, ne olursan ol, isterse amerikan seçmeninin %80 karar versin, yine bırakmazlar,

bunu yapmak için, sözüm meclisten dışarı, namaz kılacak tesettür subaylardan daha fazlası lazım...

şunu da unutmamak lazım, neden eleştirdiğimiz islam develetleri, kurulmuş, devem etmiş

"...Bu gerçeklik o dönem bölgedeki ABD’nin en sadık müttefiki ve dünyanın en büyük ikinci petrol ihracatçısı olan İran Şahı tarafından New York Times’da dile getirilmiştir:
“ Petrolün fiyatı tabii ki artacak, hem de nasıl! Siz (Batılı ülkeler) bize sattığınız buğdayın fiyatını %300 artırdınız, aynı durum şeker ve çimentoda da geçerli. Bizim ham petrolümüzü alıyor, onu rafine ettikten sonra tekrar bize 100 katı fiyata satıyorsunuz. Bundan sonra adil olan bize petrol için daha fazla ödeme yapmanızdır. Diyelim ki on kat daha""

"...6 Ekim 1973’de Suriye ve Mısır koordineli bir şekilde İsrail’e saldırarak Yom Kippur Savaşını başlattılar. Arap-İsrail savaşlarınından dördüncüsü olan savaş zaten çıkmak üzere olan büyük krizi tetikler.

Batı açısından bakıldığında yolun sonuna gelinmişti; enerji sarfiyatını yılda %5 artırmaya devam edip, petrolü düşük fiyattan almayı sürdürerek ve buna rağmen petrol üreten 3. Dünya ülkelerine işlenmiş ürünleri enflasyonlu fiyatlarla satamaz haldedir..."

http://tr.wikipedia.org/wiki/1973_Petrol_Krizi
Sosyal ağlarda paylaş

DungeonsAndDragons said:

Kaldirin tum dinleri zaten miladlari doldu artik.
Bir pedofili olsun olmasin adamlar gelip Turk denilen irki
bicmis semerkant ta yani Turkler neden bu kadar pirim veriyor
nedir bu saflik. Adam gelip atani biciyor zorla kabul ettiriyor
derdin ne kardesim yani Araplarin dilinde inaninca ne kazandin
bugune kadar? Ezan a birsey demeden dinleyenle birsey deyip
dinleyeni kutsamanin mantigi nedir? Buyu yasakmis ettigin bir milyar duanin olayi ne? Buyuden ne farki var? Yani kisaca
birakiniz efendim birakiniz bunlari. Nasa Mars a koloni kurma pesinde bizimkiler Suidi Arabistani yalama pesinde yani nesiniz necisiniz anlam veremiyorum tek dilegim eger yaratici duyuyorsa
tum dinleri biran once ortadan kaldirmasi. Olmuyor ustadim olmuyor kaldir su dinleride bir onumuzu gorelim artik :)

duygularıma tercuman olmuşsun dostum..

saygılar...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...