Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bingölde 6 şehit 36 yaralı

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

Trias said:

birileri askeri savunmuş. geçen yıl askere giden bir arkadaşım "abi öyle bir yoruluyoruz ki, bırak teröristin ateş etmesini, yanımızdan geçseler başımızı kaldıramayız"

gün saat sayan askerle yurt savunulmaz, savaş yapılmaz.

"vatan millet sakarya" artık yok.

abd gibi vereceksin parasını savaştıracaksın.

Aynen katılıyorum Vatan millet sakarya nın yerini ümmet cemmaat iktidar almış durumda

Yani vereceksin doları tutacaksın kiralık katilleri çocuk katillerini bak nasıl savaşıyolar senin yerine sonra her yerde dayağı yiyip oturacaksın kıçının üstüne örnek ırak afkanistan ve vieatnam

Amerikanın teknolojisi olmasa kara ordusu bi bok yapamaz istersen altınla ödeme yap bi tane savaşacak adam bulamazsın .Sen bir gün kes o conilerin içtiği birayı yediği hamburgeri bak bakalım o silahı sana ceviriyolarmı cevirmiyolarmı ama benim askeri kuru ekmek yese bile savaşır .

hiç okumadınız demi bu vatan nasıl savunuldu nasıl kurtarıldı bilmiyosunuz ,ayağında carık bile olmayan askerler sayesinde yaşıyosun bu ülkede
Sosyal ağlarda paylaş

deady said:

Nigger_of_the_sand said:

Zaten senin gibi enayiler yüzünden insanlar bu ülkenin gençlerini sömüren, sanki boyunlarının borcuymuş gibi onları ölüme iten kurumlara nefret duyamadılar bir türlü. Yurdunu savunmak isteyenin gidip yapacağı bir askerlik sistemi kursunlar o zaman alan razı veren razı olur, elalemin canıyla satranç oynamasınlar. Bir savaş 30 yıl sürmüşse orada danışıklı dövüş vardır, aynı yollar, aynı karakollar, aynı mevziler. 30 yıl.

Bunu bana değil gidip siyasilere söyleceksin askerin yapabileceğide bir yere kadar.Enayilik olayınıda kabul etmiyorum sonuçta askerlik ülkene olan borçun ister ödersin ,ister para verip ödersin. Baştan başlamayalım istersen ülkenin jeopolitik durumu filan bunları herkes biliyor bütün komşu ülkelerin sana dost olduğu bir lüksenburg değilsin ,çevrendeki her ülkenin senin toprağında gözü var ne yapalım yani ülkeyide savunmayalımmı sen savunmazsan amerikalı ırakta yaptığı gibi senin yerine savunuverir

"Yurdunu savunmak isteyenin gidip yapacağı bir askerlik sistemi kursunlar o zaman alan razı veren razı olur"

Ben anladım senin demek istediğini ben bitirim okulumu işimi kurayım yoluma bakayım benim yerime birileri gitsin ülkeyi savunsun bende testislerimi yaya yaya benim yerime ölecek olan enayilere güleyim sonra burda gelip forumlarda atıp tutayım tamam oldu ben yazıyorum şimdi genelkurmaya sen muaf olacaksın askerlikten.

ey g.t korkusu sen nelere kadirsin vatanını satan bile var bu uğurda

Hayatımda hiçbir kavgadan kaçmadım, bıçak çeken adama, silahlı adama kafa tuttum, insanların yapmak zorunda olmadıkları bir hizmete, dahası başkalarının çıkarları uğruna ölmeye, sakat kalmaya zorlanmasına rasyonel sebeplerle karşı çıkınca adı göt korkusu oluyo demek ki, şişe çevirmece mi oynuyoruz haco?

Yemişim vatan borcunu, horde zihniyetli Türkler anca kan döküp kan alarak borç ödüyebiliyo çünkü, Finlandiya'da doğsam fıstık gibi hayatım olacaktı, hiçbişeyin doğru düzgün yürümediği, dünyanın en nefret edilen ülkesinde yaşıyosam, boynum dik gezemiyosam olsa olsa o ülkenin bana borcu vardır. ben bu ülkede yaşayarak, burada çalışarak zaten ödüyorum arkadaş borcumu daha ne borcum varmış benim?

O jeopolitik önem zart zurtla da ilkokul çocukları kandırılır anca, İran hariç tüm komşularının toplamından fazla nüfusun var, herhangi bir komşunla savaşalı neredeyse 100 yıl olmuş, babalar gibi NATO üyesisin, 15 yıl önce başkentlerine kadar bombalanan Eski Yugoslav ülkeleri bile profesyonel orduya geçmişken şunun olmaması için hiçbir bahane sunamazsınız. Sanki 500bin er olmayınca kalkmıyo uçaklar, tanklar yürümüyo. Kaldı ki adam gibi bi askeriye olsa profesyonel olarak yapmak isteyen o kadar adam çıkar yine.

Feamer said:

zaten "30 yıldır süre gelen savaş" gibi söylemleri ile söz konusu kuruma mesnetsiz iddialarını sürdüren kişi/kişiler, taraflarını da belirtmiş oldukları kanaatin deyim.

ya aslında, ben böyle bir adamım, istediklerim de bunlar, fikrim de ekolümde bu, diye baştan yazsanız,

veya askerliği severek yapmadım, askere gitmek de istemiyorum o yüzden batsın tsk, böüüü diye başından belirtseniz,

Vah vah ne ayıp ne ayıp. Fikir belirtiyoruz zaten daha ne fikri istiyosun?
Sosyal ağlarda paylaş

"horde zihniyeti" dedin ve zaten safını "açıkça" belirtmiş oldun, hümanist kisvesine bürünmeden, bunu üstüne diyecek bir şey yok zaten...

valla bi gidin ya ülkeden, madem biz "pis türk ve müslümanları" beyenmiyorsunuz, vergide vermeyin, hatta verdiğiniz bütün vergileri de geri iade edelim, bi gidin finlandiyanıza falan, yeter ki gölge etmeyin, 200 senedir bir kurtulamadık şu kafadan, koca imp. bile sömürdünüz yetmedi mi?

merak etme, git bir avrupa ülkesi konsolosluğuna, bu yazdıklarını söyle, seni hemen kabul ederler, ve gitmeye karar kılın "horde" olarak, para idasi için meclise soru önergesinin altına ben imza atacam

zaten, az kaldı, eğer suriye amerika ile girersek, kopacak gümbürtüyü artık avrupandan seyredersin "pis türkler, pis türkler" diye
Sosyal ağlarda paylaş

Neymiş bu belli olan saf? Beyaz Türk engizitörler olarak sadece ana tonlar atayıp öyle karşılık verebiliyosunuz, hümanizm falan kisve hep ben manyağım çünkü oturduğum yerden aggrolanıyorum böyle. Computer generated bir npc'yim, maksat sizleri sınamak.

Herkes kapağı atma ğeşinde zaten sen merak etme, gidebilsem giderdim hayrına kalmıyorum. Ver vatandaşlığımı düzenli gelirimi gideyim.
Sosyal ağlarda paylaş

deady said:

Kaynak habervaktim ? onlar önce kendi kıçlarını kurtarsınlar sıkıştılar sınıra suriye ordusundan dayak yemekten kafalarını kaldıramıyolar ,onlar ancak suçsuz cocukları asmakla kafalarını kesmekle meşkuller

Kaynak;

http://www.ensonhaber.com/ozgur-suriye-ordusu-8-pkkli-oldurdu-2012-09-20.html

Ve star gazetesi haber sitesiyle bir dolu ulusal yayin yapan gazetelerin siteleri

Ayrica dayak atiyor dedigin devletin tum sinir kapilariyla baskent sam'in %80 i ozgur mucahidlerin elinde ...

Ha bide son birsey :bizim cocuklara soyliyeyimde evlatlari bombalarla yanarken bogazini kestigi esed listesine pkk li pislikleride eklesinler....
Sosyal ağlarda paylaş

deady said:

Trias said:

birileri askeri savunmuş. geçen yıl askere giden bir arkadaşım "abi öyle bir yoruluyoruz ki, bırak teröristin ateş etmesini, yanımızdan geçseler başımızı kaldıramayız"

gün saat sayan askerle yurt savunulmaz, savaş yapılmaz.

abd gibi vereceksin parasını savaştıracaksın.

Aynen katılıyorum Vatan millet sakarya nın yerini ümmet cemmaat iktidar almış durumda

Yani vereceksin doları tutacaksın kiralık katilleri çocuk katillerini bak nasıl savaşıyolar senin yerine sonra her yerde dayağı yiyip oturacaksın kıçının üstüne örnek ırak afkanistan ve vieatnam

Amerikanın teknolojisi olmasa kara ordusu bi bok yapamaz istersen altınla ödeme yap bi tane savaşacak adam bulamazsın .Sen bir gün kes o conilerin içtiği birayı yediği hamburgeri bak bakalım o silahı sana ceviriyolarmı cevirmiyolarmı ama benim askeri kuru ekmek yese bile savaşır .

hiç okumadınız demi bu vatan nasıl savunuldu nasıl kurtarıldı bilmiyosunuz ,ayağında carık bile olmayan askerler sayesinde yaşıyosun bu ülkede

çözümün nedir? savaşla askerlikle alakası olmayan, 3 ay tuvalet temizleyerek eğitim almış gençlerimiz ölmeye devam mı etsin?

Sosyal ağlarda paylaş

Karsinda kahpe dusman mayin kurup pusuda beklerken,sen yaylalar diye bir turku tutturmussan ne bu memleketin mehmetcigi biter, ne de haini...turk milleti ne ile var oldu saniyorsun sen?

Korku ile... italyada bile gunumuze ulasmis masallarinda kotu ana karakter turkdur.isminle korkutacaksin.bak afganistana ;bir amerikan isgal askeri ellerine dusse ne yaparlar?

Biz besliyoruz hakim bey...adalarda modalarda rim rim rim
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Hayatımda hiçbir kavgadan kaçmadım, bıçak çeken adama, silahlı adama kafa tuttum, insanların yapmak zorunda olmadıkları bir hizmete, dahası başkalarının çıkarları uğruna ölmeye, sakat kalmaya zorlanmasına rasyonel sebeplerle karşı çıkınca adı göt korkusu oluyo demek ki, şişe çevirmece mi oynuyoruz haco?

Yemişim vatan borcunu, horde zihniyetli Türkler anca kan döküp kan alarak borç ödüyebiliyo çünkü, Finlandiya'da doğsam fıstık gibi hayatım olacaktı, hiçbişeyin doğru düzgün yürümediği, dünyanın en nefret edilen ülkesinde yaşıyosam, boynum dik gezemiyosam olsa olsa o ülkenin bana borcu vardır. ben bu ülkede yaşayarak, burada çalışarak zaten ödüyorum arkadaş borcumu daha ne borcum varmış benim?

O jeopolitik önem zart zurtla da ilkokul çocukları kandırılır anca, İran hariç tüm komşularının toplamından fazla nüfusun var, herhangi bir komşunla savaşalı neredeyse 100 yıl olmuş, babalar gibi NATO üyesisin, 15 yıl önce başkentlerine kadar bombalanan Eski Yugoslav ülkeleri bile profesyonel orduya geçmişken şunun olmaması için hiçbir bahane sunamazsınız. Sanki 500bin er olmayınca kalkmıyo uçaklar, tanklar yürümüyo. Kaldı ki adam gibi bi askeriye olsa profesyonel olarak yapmak isteyen o kadar adam çıkar yine.

Kişisel tercihler saygı duymak gerekir ama eleştirilemez diye bir durum yok.

Diyosunki kendi cıkarım için ölürüm korkmam peki sen düzgün yaşa bu ülkede diye ölenlerin ne günahı vardı.Sen doğuda süre gelen olayları bile analiz edememişsin ülkede kimse sana benim çıkarım söz konusu git benim yerime orada öl demiyor.Bir ülkede yaşıyosan o ülkenin senden talep ettiklerini karşılamak zorundasın bu vergi olur askerlik olur haa bu ülke senin taleplerini karşılamıyorsa taleplerini karşılayacak bir partiye oy verirsin yani şimdi kalkıp burdan sana yurttaşlık bilgileri vermiyeyim kimbilir kaç yaşındasın zaten bu yaşa kadar öğrenmediysen bundan sonrası içinde pek umut yok

Kan borcuna gelince bütün ülkelerde bu güne yaşanan şey kan dökmek kan almak ,malesef 21.yuzyılda bile hala savaşlar devam etmekte.Dünya üzerindeki hiç bir ülke yokturki kan döküp kan almasın öle bir yer arıyosan zaten bulamazsın senin o çok beğendiğin finlandiya bile 2. dünya savaşında kan döküp kan almıştır. Bu arada senin bu ülkede yaşıyo olman bizim için çok büyük kayıp bunun için Ülkeni değil babanı suçla keşke tercihini finlandiyalı bir hanımdan yana kullansaymış.

Dünyanın en nefret edilen ülkesi evet nefret ederler bizde çünkü bu topraklardaki bütün planlarını alt üst ettik. Dünya ne güzel bir yer olurdu türkler olmasa bereketli anadolu toprakları onların olsa süğer olurdu hatta sende hayranlık duyduğun bir yaşama kavuşurdun ayrıca bu ülkede yaşamak birazda senin suçun aklın var mantığın var çek git yurt dışına istediğin bir ülkede muhteşem bir hayat yaşa :D

Ben çok merak ediyorum bu ülke ne yaptıda utandırdı seni ,neden boynun bükük kaldın utancından kafanı bile kaldıramıyosun :D

Ayrıca hala ülkeler arasında çıkar hesaplarının yada çıkacak savaşların nüfus oranın göre kazanılacağını sanıyosan bence çok okuman lazım senin .Biz ilk okuldayken konuşurduk bu konular bizim nüfusumuz daha çok yeneriz bu ülkeyi :D komiksin haa bide nato olayı var nato zaten türkler savaşa girsede onlar için koşup savaşsak diye bakıyor sen hala türkiyenin natoya neden alındığını bile bilmiyosun kısaca bahsedeyim iki tane başvuru yapılmış nato için birisini chp diğerini Demokrat parti ,sonuda natoya alındık ama kore savaşında bedel ödeyerek işte yukarıda yazdığın olay senin askerin nato çıkarları için can verdi korede ayrıca o senin var dediğin natonun savunma hattı soğuk savaş sırasında meriç nehrinden başlıyordu yani türkiye savaş alanı olarak düşünülmüştü ve bütün planlar bunun üstüne yapılmıştı anladınmı senin kahraman natonun kimi koruduğunu

Bana sakın eski yugoslavyadan bahsetme sen hala orada çıkan iç savaşın durduk yere kendiğinden filanmı çıktığını sanıyosun .Onuda anlatayım eski yugoslavya aynen türkiyede olduğu gibi bir çok etnik halklardan oluşuyodu hırvatlar boşnaklar sırplar arnavutlar ve yıllarca birbiri ile dost yaşayan bu toplumlar sonra ne olduysa birbirlerine düşman oldular ve iç savaş ,sonuç tam avrupanın istediği gibi dışa bağımlı ufak ufak ülkeler. Böl ,parçala ,yönet duydun demi daha önce böyle bir şeyler aha işte aynısı orda uygulandı sen şimdi oranın halklarını çok mutlu mesut yaşadığını filanda sanırsın :D şimdi o ülkelerin malesef yüksek sayıda bir orduya sahip olmaları yasak aynen sevr de olduğu gibi belki bir kaç alay filan izin verilen .

Neyse uzun lafın kısası sen askere filan gitme abicim ,senin kendine bile faydan yok ülkeye hiç bir faydan olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Zaten adamlarda diyorki 93 yıl geçti bu adamların ayağında neden hala çarık yok ?

Yeniçerimiyiz? Dünyanın en büyük bilmemkaçıncı olmandan kime ne ? Adam 2 füze atsa ordunun %70i mefta olur zaten.

İmparatorluk eskiye takılmış kılıç kalkanla savaş kazanmaya çalışanlar yüzünden battı gitti.

Vatan borcu neymiş ? Bu mu ödeme şekli ? Dünyada diğer milletler zaten gerizekalı sürekli biz en akıllıyız zaten. Herkes vatan hizmetini askerlikte yaptığı için ondan öncesi ve sonrasında gayet istediği boku yiyebiliyor çünkü borcunu ödedi ya farketmez. Pisuvara sıçanın bokunu temizlemek te vatan borcu, dağda çalışmayan hurdayı beklemekte vatan borcu, savaşmadan ölmekte vatan borcu.

Milliyetçi düşünmekle, mantıksız düşünmek arasında bariz farklar var bunu bir düşünün isterseniz.

Her yazılandan sonra senin tarafın belli zaten nedemek ?

önümde apple monitör ayağımda dockers götümle levisle ben bukadar milliyetçi olabliyorum kusura bakmayın.

93 yıl geçmiş mezbaha gibi adamlar bilmemkaç gün orada öyle duracak,
şuursuz komutanların salak salak egoları okşanılanacak
93 yıl geçmiş hala çarıksız vatan kurtarmaya çalışıyoruz.
E ne olacakki askere gidiyoz tatile değil. Bizim asker kuru ekmekte yer. Güney afrika kabilesiyiz ya sanki her akşam kuru ekmek yiyoruz.

1 mehmet ölür 10 mehmet doğar sözü ile artık askeri streteji oluşturulamaz.

Öz eleştiri zor birşey değil bukadar, kimseye zararı olmaz yararı olur aksine.

Hükümetin suçu yok mu ? Alayını kurşuna dizmek lazım o ayrı bir mesele.
Sosyal ağlarda paylaş

deady said:

Kişisel tercihler saygı duymak gerekir ama eleştirilemez diye bir durum yok.

Diyosunki kendi cıkarım için ölürüm korkmam peki sen düzgün yaşa bu ülkede diye ölenlerin ne günahı vardı.Sen doğuda süre gelen olayları bile analiz edememişsin ülkede kimse sana benim çıkarım söz konusu git benim yerime orada öl demiyor.Bir ülkede yaşıyosan o ülkenin senden talep ettiklerini karşılamak zorundasın bu vergi olur askerlik olur haa bu ülke senin taleplerini karşılamıyorsa taleplerini karşılayacak bir partiye oy verirsin yani şimdi kalkıp burdan sana yurttaşlık bilgileri vermiyeyim kimbilir kaç yaşındasın zaten bu yaşa kadar öğrenmediysen bundan sonrası içinde pek umut yok

Yasal zorunlulukları etik zorunluluk olarak öne süremezsin, değişmesi bi yasaya bakar. Biz burda bu zorunlulukların manasını tartışıyoruz zaten. Vergi sistemi olmayan bir ülke ayakta kalabilirse de nasıl hayatta kalabilir ben hayal edemiyorum doğrusu, devletteki adamlar özel şirketler işletip parasıyl da hayrına yol yapıp elektrik döşerler heralde. Vergi ülke kavramının içinde olan bişeydir, zorunlu askerlik hizmeti ise olmazsa olmaz birşey değil. Devletin getirdiği bir çözüm, ama olur ama olmaz. Çözüm önerileriniz de harika "beğenmiyosan çek git, beğenmiyosan başka partiye oy ver." yaşadığımız ortamı güzelleştirmek için ses çıkarmayalım mı yani? Hiçbişeyi eleştirmeyelim mi? Partiye oy verenler muhaf mı? Öyle bi parti yoksa ne yapacaz? Benim derdim sırf kendim değil ayrıca, insanların telef edilmesine karşı çıkarken neye dayanarak bireysel kaygıya ve göt korkusuna getirdin olayı anlamış değilim.

"ülkede kimse sana benim çıkarım söz konusu git benim yerime orada öl demiyor."

Kısmı ise oldukça sığ ve komik olmuş, büyük resme dayanan bir analizi böyle counterlıyosan ne diyim ki sana.

deady said:

Kan borcuna gelince bütün ülkelerde bu güne yaşanan şey kan dökmek kan almak ,malesef 21.yuzyılda bile hala savaşlar devam etmekte.Dünya üzerindeki hiç bir ülke yokturki kan döküp kan almasın öle bir yer arıyosan zaten bulamazsın senin o çok beğendiğin finlandiya bile 2. dünya savaşında kan döküp kan almıştır. Bu arada senin bu ülkede yaşıyo olman bizim için çok büyük kayıp bunun için Ülkeni değil babanı suçla keşke tercihini finlandiyalı bir hanımdan yana kullansaymış.

Hastayım bu Kızılderili şefi gibi "survival of the fittest" martavallarına, Kurtuluş Savaşı'nda değiliz, 2. Dünya Savaşı'nda da değiliz. O zamanları görmüş birçok insan da şu an yaşamıyor. Benim bu ülkeye olan katkımı neye dayanarak zorunlu askerliğe olan bakış açımla değerlendiriyosun? Yarın öbür gün ışınlanmayı bulsam bu tükürdüklerini yalamayacak mısın mesela? Kantinci olsam daha mı iyi, kafamla mermi yakalasam daha mı iyi? Orc warrior ya, anca kill say.
deady said:

Dünyanın en nefret edilen ülkesi evet nefret ederler bizde çünkü bu topraklardaki bütün planlarını alt üst ettik. Dünya ne güzel bir yer olurdu türkler olmasa bereketli anadolu toprakları onların olsa süğer olurdu hatta sende hayranlık duyduğun bir yaşama kavuşurdun ayrıca bu ülkede yaşamak birazda senin suçun aklın var mantığın var çek git yurt dışına istediğin bir ülkede muhteşem bir hayat yaşa :D

Arkadaşa da söyledim, adamlar nigger gelse de bizim ülkemizde yaşasın diye beklemiyo. Ver iznimi, işimi gideyim.

"Çünkü biz onların planlarını mahvettik!1"

Herkesin bi plan içerisinde, bi davanın askeri olduğu 0 bireysellik olan bir dünyada karanlık güçlerin fethedemediği son kale Türkiye. Zenofobik ve kibirli resmi ideolojinin 1 numaralı delüzyonu.
deady said:

Ben çok merak ediyorum bu ülke ne yaptıda utandırdı seni ,neden boynun bükük kaldın utancından kafanı bile kaldıramıyosun :D

Varoldu.
deady said:

Ayrıca hala ülkeler arasında çıkar hesaplarının yada çıkacak savaşların nüfus oranın göre kazanılacağını sanıyosan bence çok okuman lazım senin .Biz ilk okuldayken konuşurduk bu konular bizim nüfusumuz daha çok yeneriz bu ülkeyi :D komiksin haa bide nato olayı var nato zaten türkler savaşa girsede onlar için koşup savaşsak diye bakıyor sen hala türkiyenin natoya neden alındığını bile bilmiyosun kısaca bahsedeyim iki tane başvuru yapılmış nato için birisini chp diğerini Demokrat parti ,sonuda natoya alındık ama kore savaşında bedel ödeyerek işte yukarıda yazdığın olay senin askerin nato çıkarları için can verdi korede ayrıca o senin var dediğin natonun savunma hattı soğuk savaş sırasında meriç nehrinden başlıyordu yani türkiye savaş alanı olarak düşünülmüştü ve bütün planlar bunun üstüne yapılmıştı anladınmı senin kahraman natonun kimi koruduğunu

İlkokul lafı yedin diye ilkokullu gönderme yapmak için uğraşmışsın, sen değil misin jeopolitik de zart da zurt da diye TR'de herkesin askerlik yapması gerektiğini savunan? Madem olay nüfusla çözülmüyo ne diye öyle diyosun?

Birşey söylemiş gibi durmak için konuyla hiçbir alakası olmayan şeyler söylemişsin, Nato'nun kuruluşuna kadar gidecek nerdeyse. Kimden korkuyosun arkadaş? Kıçını doğrultamayan 10 milyonluk Yunanistan mı? Adamlar zaten Nato'da. 3 milyonluk Ermenistan mı? 7 milyonluk Bulgaristan mı? Suriye mi? Bunlar yüzünden mi bu sefeberlik, 70 milyonluk ülkeden çıkmaz mı şu heriflere karşı koyabilecek gönüllü bir ordu? Türkiye'nin bir kaşık suda boğamayacağı tek komşusu olan İran'a karşı Türkiye tek başına mı sanki?
deady said:

Bana sakın eski yugoslavyadan bahsetme sen hala orada çıkan iç savaşın durduk yere kendiğinden filanmı çıktığını sanıyosun .Onuda anlatayım eski yugoslavya aynen türkiyede olduğu gibi bir çok etnik halklardan oluşuyodu hırvatlar boşnaklar sırplar arnavutlar ve yıllarca birbiri ile dost yaşayan bu toplumlar sonra ne olduysa birbirlerine düşman oldular ve iç savaş ,sonuç tam avrupanın istediği gibi dışa bağımlı ufak ufak ülkeler. Böl ,parçala ,yönet duydun demi daha önce böyle bir şeyler aha işte aynısı orda uygulandı sen şimdi oranın halklarını çok mutlu mesut yaşadığını filanda sanırsın :D şimdi o ülkelerin malesef yüksek sayıda bir orduya sahip olmaları yasak aynen sevr de olduğu gibi belki bir kaç alay filan izin verilen .

Yine bi sürü ad hominem, ben ne diyorum sen ne diyosun.
deady said:

Neyse uzun lafın kısası sen askere filan gitme abicim ,senin kendine bile faydan yok ülkeye hiç bir faydan olmaz

Bitmemiş ve bitmeyecek suni bi savaşta oğlun ölürse ya da ödünç alınmış canı hiçbir şekilde güvence altına alınmadan saçma sapan bir ihmal yüzünden olan bir patlamada ya da bir kazada sonsuza kadar yok olursa "bi tane daha var" de öbürünü de gönder, ülkeye en faydalı insan sen olursun.

basayev said:

Hala yugoslavya diyorsunuz arkadas,bosnaklar ve ar navutlar olmasa bo. Ayrilirdi hirvatlar....

Kusura bakma da Sırplar'a karşı kendi başına direnebilmiş tek halk Hırvatlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaliko said:

"Tatar Ramazan" said:

Valinin lafına göre 10 tane zırhlı araç varmış konvoyda ama 3 evet üç terörist bu kadar zarar verebilmiş, nasıl bişey bu yahu

Zaten zirhli araca sarldirmamislar ki, 30 tane olsa ne farkeder?

Aha dediğim çıktı, zırhlılar araya gireceğine kaçmışlar çünkü mühimmat yüklü değilmiş! vay arkadaş bu gerçekten çok feci bir haber
http://www.cnnturk.com/2012/guncel/09/20/ates.acilinca.zirhlilar.kacti/677395.0/index.html
said:
Zırhlı araçlarda mühimmat yoktu

Sivil otobüslere eskortluk yapan zırhlı kobra araçların termal kameralarında bölgedeki PKK’lıların tesbit edildiğini belirten askerler, şunları söyledi: “Kobra araçlarında bulunan termal kameralarda PKK’lılar görünüyordu. Ancak askerî araçlarda mühimmat olmadığı için müdahale edemedik. Öndeki otobüse roket isabet etti. Saldırganlar kadındı. Bir rütbeli, silahıyla iki-üç el ateş açtı. Saldırı olduğunda bizi koruyan zırhlı araçlar da mühimmat olmadığından karşılık veremeyip olay yerinden hızla uzaklaştılar.”

15-20 dakika bizi taradılar

Habertürk ’e konuşan yaralı askerler de olay yerine gelmeden kısa bir süre önce mola verdiklerini belirterek, tekrar yola çıktıktan kısa bir süre sonra silah sesiyle bir anda irkildiklerini, otobüste yeteri kadar silah bulunmadığı için karşılık veremediklerini anlattı. Can havliyle kendilerini otobüsten dışarı attıklarını söyleyen askerler, “Yaklaşık 15-20 dakika tarandık. Köy korucusu olduğunu sandığımız tepedeki kişi olmasaydı belki hiçbirimiz sağ kurtulamayacaktık” dediler.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

deady
Ben çok merak ediyorum bu ülke ne yaptıda utandırdı seni ,neden boynun bükük kaldın utancından kafanı bile kaldıramıyosun grinning smiley

Varoldu.

Bu laf bana yeter hacım daha uzatmanın manası yok.Ülkesinin var olmasından bile rahatsız olan bir adam ben ne anlatayım

Demişsin bu kadar askere ne gerek var nato var ,bende anlatmışım sana natonun ne bok olduğunu. Yugoslavya demişsin adamların paralı ordusu var demişsin bende demişimki sana fazla asker bulundurmaları yasak ,daha dediğimi anlamıyosun .Bu ülkeyi madem beğenmiyosun neden hala burda yaşıyosun diyorum "Ver iznimi, işimi gideyim." oldu hemen ,tokatın bilmemne köyünden adam kalkıp avrupaya gidiyor işini buluyor çalışıp para kazanıyor sen bunu bile beceremiyosan senin için birilerini bunu yapmasını bekleme .İnşallah ilerde ışınlanmayı filan bulursunda kendin için bişiler yaparsın bizde tükürdüğümüzü yalarız :D
Sosyal ağlarda paylaş

Tokat'ın bilmemne köyünden giden adam dönerci olmaya razı, masterımı dönerci olmaya yapmadım ben kusura bakma. Eleştiriler karşısında error veren beyinler "ben seni baltayla kovalayım sen de adam ol kaç" gibi akla mantığa sığmayan sözde çözüm önerileriyle geliyor. Gitme imkanım olsa giderim zaten sana soracak değilim.

Eski Yugoslav ülkelerin askeriyeleri hakkında da güzel sallamışsın, Hırvatistan'ın zorunlu askerliği kaldırma yılı 2008, Sırbistan'ın 2011. Gayet de kendi kendilerine yaptı adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Abicim 10 tane zırhlı varmış konvoyda Vali söylüyor bunu, eğer hemen gelip otobüsle teröristler arasına girmiyorlarsa ve sadece otobüsten inen koruma erleri çatışmaya giriyorsa Taraf'a bile inanırım yani mühimmat konusunda da

yaa şimdi banada bi acayip geldi ,genelde konvoylarda 3 zırhlı arac olur biri en arkada biri ortada diğeride en önden gider ,vurulan en arkadaki araçsa mutlaka zırhlı aracında olaya müdahele etmesi gerekir kaldıki 15-20 dk sürmüş çarpışma o kadar süre içinde 10 tane aracın orayı delik değik etmesi lazım .Var bi bokluk ama bakalım görecez çıkar kokusu
Sosyal ağlarda paylaş

kendi küçük hesaplarını, marjinal olmak adına, bulduğu her fırsata alakalı alkasız her fırsat ta kusan bir zat,

tc de yaşayıp, türklerden hakaret eden, ama yurt dışına kapağı atmak için bile izin ve para isteyen bir kişi

kuzum, allah aşkına, ne yapmış bu türkler sana?

var olmuşlar,

la biz bi diyemiyoruz kimseye, yok olsunlar, sözüm ona bir faşist, siz hümanist

valla gidin ya, her halta gösteri yapıyorsunuz toplanın taksimde, vergilerin geri idesi ve yurt dışı çıkışı için yürüyüş yapın, söz altına bende imza atacam

6 ay askerlik yapacaksınız, oda askerlik olsa, yüzde 2 anca terör bölgesine düşeceksiniz, bunun için su düştüğünüz duruma bakın, yazık ya, valla yazık, onca ölen adama, kadına yazık
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Tokat'ın bilmemne köyünden giden adam dönerci olmaya razı, masterımı dönerci olmaya yapmadım ben kusura bakma. Eleştiriler karşısında error veren beyinler "ben seni baltayla kovalayım sen de adam ol kaç" gibi akla mantığa sığmayan sözde çözüm önerileriyle geliyor. Gitme imkanım olsa giderim zaten sana soracak değilim.

Eski Yugoslav ülkelerin askeriyeleri hakkında da güzel sallamışsın, Hırvatistan'ın zorunlu askerliği kaldırma yılı 2008, Sırbistan'ın 2011. Gayet de kendi kendilerine yaptı adamlar.

O beğenmediğin dönerci senden bende daha fazla kazanıyo farkındasın demi ,heleki sen okumuş master bile yapmış adamsın hala beceremediysen yurtdışına kapağı atmayı sende bir sorun var o zaman :D

Hırvatistan ve sırbistanın askeri durumlar hakkında hiç bir araştırma yapmadım benide pek ilgilendirmiyo ,zaten orda iş çoktan bitti hepsi birer sömürge oldu askerleri olsa ne yazar olmaa ne yazar beni ülkem ilgilendirir gerisi teferruat o ülkelerden örnek veren sensin sen ilgilen ,aa bak oraya git alırlar seni hem hırvat ve sırp hatunlarda baya güzeldir hiç olmazsa doğacak oğlunu kurtarmış olursun senin gibi kaderine küfür etmez
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Mücadeleyi kaybettikçe bi cıvıma falan, şu an ayaklarını hiçberyere basmadan boş beleş saldırılarda bulunduğunun farkındasın di mi?

Ben bastım basacağım yere sen kafanı takma hacım ,boş beleş dediğin şeyler senin hayatın burdan akıl veriyoruz onu bile yanlış anlıyosun ,bu art niyet bitirir seni.

Konu ile ilgili sözün varsa söyle benle derdin varsa mesaj at
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...