Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

THY'de Türbanlı Personel Dönemi

Masticore

Öne çıkan mesajlar

THY de büyük bir devir teslim sözkonusu, işi bilen ve kemik personeli dağıtıyor ve yerine genç fetocuları koyuyorlar, eskiden 15 dakikada hallettiğim bir iş için mutlaka birilerini arıyorum, Cuma günü ise kimseye bişey yaptıramıyorsun Genel müdürlükten( Cuma yerine Orgy ye gidiyor olabilirler, bütün gün yok kimse çünkü) THY nin ana yemek sağlayıcısı Do&Co ise maliyetlerini kısma adına kalitesizliğin dibine vurdu, Pınar dahil tüm firmalar zorla mal veriyorlar ama adamlar nasılsa her fullfit( yemeklerin uçuşa, sağlığa uygunluğu vs) ten tam puanla geçiyorlar onu anlamadım...
Servis, kabin görevlisi vs konularına hiç girmiyorum ama türbanlı hostes ve takkeli steward'a az kaldı, eee ne demişler, We are globally yours ( Toptan götürüyoruz )
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Sayin cetintas, burda sanirim ketumluk yaptigin nokta senin sadece bir yolcu olman, benim ise kabin memuru olmam. Sidik yarisi degil yazdıklarım, zira yazdıklarımi okumadigini ilk cumlen ve seninle her konuda zitlastigimi sanmandan anliyorum.

Az once de dedigim gibi, sen en kisa ucusunda 4 saat kicini kaldirmadan servis beklerken, ben sen saglikli misin, yanindaki adam terorist mi diye gözlemleyen de biriyim.

saygısızlık yapmakla gerçekler değiştirilmiyor. senin mesleğine saygım sonsuz ama sen sözgelimi benim kıçıma aynı saygıyı göstermemişsin. sidik yarışına giren sen olduğuna göre ben "daha uzağa işerim o zaman" demek hakkına sahibim.
ben senden daha fazla uçuş tecrübesi olan bir adamım. bunların yarısından çoğu uzun mesafeli uçuşlar. THY'nin en boktan günlerinden bugünlere nasıl geldiğini biliyorum.
al,aşağıdaki haber çok yeni. THY'nin de içine edildiğinin son bir belgesi. Tıpkı bundan birkaç ay önce Atatürk rozetleri takılmaması için kabin memurlarının uyarılmaları gibi. "yok öyle bir şey" deme, allah çarpar. bizzat ben kaç tane kabin memuruyla konuştum uzun uçuşlar boyunca. kıçımı kaldırdım yani koltuktan ve hatta yıllar içerisinde bolca da empati yaptım meslekdaşlarınla. neyse. uzatmayayım daha fazla da haberi paylaşayım. THY'nin hızla yeniden b.ktan havayolları arasına bu gidişlle girmesinin kaçınılmaz olduğunu da THY ile uçmayı çok seven bir adam olarak söylüyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21507576.asp
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
söylemek lazım ki bilinsin. bunun çalışan yada çalışmayan olmakla bir ilgisi yok. yetersiz programlama, tecrübesiz çalışanlar, programsız ve plansız büyüme tablosu, konusunda kalifiye olmayan bir sürü yönetici ve özelleştirilmeye çalışılan bu sebeple de kendi alt birimi olan a.jet'i sun'a kakalamak şimdide %49 olan özel payını %90'a yaklaştırmak için kolları sıvamak...

kısacası bu konuda az da olsa bilgi sahibi olan biri olarak söylüyorum. BULLSHIT!
Sosyal ağlarda paylaş

Kaliko said:

Yok haci. O kadar degil. Yiyecek kalitesi 10 numara bence, servis iyi. Pilotlar da.

Kaliko said:

Bence niyetiniz sadece kotulemek. Tipik Turk refleksi.

Kaliko said:

Nesi kotu? Bence guzel bir reklam. THY tarzi bu.

Kaliko said:

Myshkin said:

özel şirketin para kazanmasıyla ben niye gurur duyuyorum onu anlamadım

Eger maasli calisansan bu dedigin cok sacma.

Kaliko said:

Hacim direkt sacmaladin. Kiskanclik, cekememezlik Turk halkinin kanina islemis.

Kaliko said:

E diger calisanlari kiskaniyorsun iste

kardes eger sen maasli calisansan bu boyle olmaz, oyle 1 cumleyle savunayim parami alayim mantigiyla bir yerlere gelemezsin ben sana soyliyim.

uzun uzun yaz, konuyu degistir, sadece sacmaladin deme, direkt postu atanin kisiligine saldir. isini de ben ogreticek degilim heralde
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...