Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye de 10 kişiden 9 u evrime inanmıyor

fenn

Öne çıkan mesajlar

Narius said:

"Bende sizin gibi atayizdim doğru yolu buldum" modeli.

Evrim nedir hiç bilmeyen de, evrim maymunun insana dönüşmesidir diyen de, bilimsel bilgi sahibi olup yinede kabul etmeyenler de mevcut.

God Delusion'da vardı yine bilimsel bir konuda evrim miydi değil miydi hatırlamıyorum dindar bir "bilim" adamı bilim kanıtlasada kitaba tersse ona inanırım gibi birşey demişti. Richard Dawkins'de bu tarz adamlar için insanlığın yüz karası yorumunu yapmıştı.

ateyiz falan değildim daha önce tek tanrıyı doğru gören, müslümanlıkta da yanlış görmüş biri değildim ama müslüman değildim. god delusion'ı okiyim bi ara muhtemelen muhakeme yeteneği gelişmemiş halk yığınını şartlandıran bi soytarıdır ama yine de okumuş olmak isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

clownbaby said:

Narius said:

"Bende sizin gibi atayizdim doğru yolu buldum" modeli.

Evrim nedir hiç bilmeyen de, evrim maymunun insana dönüşmesidir diyen de, bilimsel bilgi sahibi olup yinede kabul etmeyenler de mevcut.

God Delusion'da vardı yine bilimsel bir konuda evrim miydi değil miydi hatırlamıyorum dindar bir "bilim" adamı bilim kanıtlasada kitaba tersse ona inanırım gibi birşey demişti. Richard Dawkins'de bu tarz adamlar için insanlığın yüz karası yorumunu yapmıştı.

ateyiz falan değildim daha önce tek tanrıyı doğru gören, müslümanlıkta da yanlış görmüş biri değildim ama müslüman değildim. god delusion'ı okiyim bi ara muhtemelen muhakeme yeteneği gelişmemiş halk yığınını şartlandıran bi soytarıdır ama yine de okumuş olmak isterim.

lol ne olduğunu bilmeden hakaret etmek.
smells like muslim
Sosyal ağlarda paylaş

clownbaby said:

ateyiz falan değildim daha önce tek tanrıyı doğru gören, müslümanlıkta da yanlış görmüş biri değildim ama müslüman değildim. kuran'ı okiyim bi ara muhtemelen muhakeme yeteneği gelişmemiş halk yığınını şartlandıran bi soytarıdır ama yine de okumuş olmak isterim.

bir şey değiştirdim çok güzel oldu çok da iyi oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bi program vardı evrimi tartışan baya komikti.hacettepeden ergi deniz özsoy vardı(süper adamdır) ve diğerleri eğlenmiştim baya.adam bi üniversitenin dekanı şey diyodu ya tamam ben sana bi bakteri veriyim sen bundan balık yap bana labaratuvarda fln bide ya ben mikroskopta baktım okadar muhteşemki hücre bunu sadece allah yapar fln.bunu söyleyen dekan bölüm başkanı fln ya ilginç yani eşşek kadar adamlar yani okumuş etmiş adamlar bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

clownbaby said:

muhtemelen muhakeme yeteneği gelişmemiş halk yığınını şartlandıran bi soytarıdır ama yine de okumuş olmak isterim.

smells like muslim

adamın bağnaz ateist gençler tarafından ne kadar pohpohlandığı ve adamın kitabından alınan okuduğum birkaç alıntı tahmin yürütmem için yeterli. muhtemelen
smells like teen spirit
Sosyal ağlarda paylaş

The God of the Old Testament is arguably the most unpleasant character in all fiction: jealous and proud of it; a petty, unjust, unforgiving control-freak; a vindictive, bloodthirsty ethnic cleanser; a misogynistic, homophobic, racist, infanticidal, genocidal, filicidal, pestilential, megalomaniacal, sadomasochistic, capriciously malevolent bully.

Kitabın girişi, baya iyi kitap.
Sosyal ağlarda paylaş

clownbaby said:

hamsilipilav said:

clownbaby said:

muhtemelen muhakeme yeteneği gelişmemiş halk yığınını şartlandıran bi soytarıdır ama yine de okumuş olmak isterim.

smells like muslim

adamın bağnazlar tarafından ne kadar pohpohlandığı ve adamın kitabından alınan okuduğum birkaç alıntı tahmin yürütmem için yeterli. muhtemelen
smells like teen spirit

oha adam ciddi anlamda kurana giydiriyo lan asşldfkasdfşk
Sosyal ağlarda paylaş

Akito said:

clownbaby said:

ateyiz falan değildim daha önce tek tanrıyı doğru gören, müslümanlıkta da yanlış görmüş biri değildim ama müslüman değildim. kuran'ı okiyim bi ara muhtemelen muhakeme yeteneği gelişmemiş halk yığınını şartlandıran bi soytarıdır ama yine de okumuş olmak isterim.

olum ne adamlarsınız o kadar cevap veren oldu konuda bir kişi de mi kendi görüşünü anlatmaz o öyle değil böyle demez. nası yaşıyosunuz siz kendinizle. madem bu kadar genel geçer birşey olmalı sizin gözünüzde bir kişi çıksın yaratıcısız bu şöyledir başlangıç böyledir budur şudur falan desin de doğru bi yola girsin ipe sapa gelmese bile söyledikleri. bu şekilde gereksiz muziplik çabaları ve fikir belirtmeden laf atma olayları belli bir zeka seviyesinin üstünde olduğunu düşünen güruha pek uygun değil. fırsat buldukça bunu tekrarlayanlar aranızda bol olduğu için söylüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

clownbaby said:

Akito said:

clownbaby said:

olum ne adamlarsınız o kadar cevap veren oldu konuda bir kişi de mi kendi görüşünü anlatmaz o öyle değil böyle demez. nası yaşıyosunuz siz kendinizle. madem bu kadar genel geçer birşey olmalı sizin gözünüzde bir kişi çıksın yaratıcısız bu şöyledir başlangıç böyledir budur şudur falan desin de doğru bi yola girsin ipe sapa gelmese bile söyledikleri. bu şekilde gereksiz muziplik çabaları ve fikir belirtmeden laf atma olayları belli bir zeka seviyesinin üstünde olduğunu düşünen güruha pek uygun değil. fırsat buldukça bunu tekrarlayanlar aranızda bol olduğu için söylüyorum.

komik geliyor çünkü böyle bir şeyi sana "ikna" ettirmek. birazdan yerçekimininde izahını isteyeceksin diye korkuyorum. sene 2012. internet kitap şu bu dolu. 2012de paticikten evrim öğrenmeye çalışıyorsan zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

insanların maymundan yavaşyavaş evrimlendiğine inanmıyorum saçmalığın daniskası

direk genetik bi elleme var Tanrı eli labaratuarda şekillendirmiş kanımca dünyada o sırada ne (lucy musi mağra maymunu)varsa convert etmiş şuanki formumuza.

ki bilimsel bulgular benim bu yazdığım saçmalığıda destekliyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

allah ol dedi olduyla, makarna canavarı ol dedi oldu arasında bi fark yok benim açımdan. ilkine inan, ağzından salyalar saçarak dolanan, oldukça tehlikeli ve büyük bi kesim var sadece

1. makarna canavarı değil Uçan Spagetti Canavarı (c.c)

2.Yanlış bilgilendirilmişsin.Pastafaryanizmde ol dedi oldu diye birşey yoktur.En yakın zamanda Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabını oku.Tabi İnglilizce oku çünkü başka dillere çevrilirken farklı anlaşılabiliyor.

RAmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Kutsal makarnada zorlama, bana inanmazsan sana ceza vericem, bana inanmayanları öldürün/rahatsız edin gibi ifadeler bulunmadığı için o dinin aydınlığıyla yıkanan insanlar potansiyel katiller olarak aramızda dolanmaz ._. İnsanlara ve insanların mülklerine verdikleri zararları kendi yaratıcıları istediği için yaptığını iddia edemez. İnsan ayrımcılığı, insanları dolandıran din sınıfının oluşmasını engeller. Ayrıca karnınızı doyurur ve diş taşlarına karşı etkilidir.
Sosyal ağlarda paylaş

clownbaby said:

Ardeth said:

evreni hiç bişey yaratmadı, evren herşeyden önce vardı ve herşeyden sonra da olacak, bütün bildiğimiz varlıkların sadece dünyada olmasının sebebi ise evrenin öyle istemiş olması.

tanıdık geldi mi sfsd

geldi vahdet-i vücudçu tasavvuf müşriklerini çağrıştırdı

hem vahdet-i vücudçu olup hem nasıl müşrik oldum anlamadım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...