Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye de 10 kişiden 9 u evrime inanmıyor

fenn

Öne çıkan mesajlar

Redeagle said:

Kutsal makarnada zorlama, bana inanmazsan sana ceza vericem, bana inanmayanları öldürün/rahatsız edin gibi ifadeler bulunmadığı için o dinin aydınlığıyla yıkanan insanlar potansiyel katiller olarak aramızda dolanmaz ._. İnsanlara ve insanların mülklerine verdikleri zararları kendi yaratıcıları istediği için yaptığını iddia edemez. İnsan ayrımcılığı, insanları dolandıran din sınıfının oluşmasını engeller. Ayrıca karnınızı doyurur ve diş taşlarına karşı etkilidir.

Yalnız Pastafaryanizmde cehennem vardır.Pastafaryanizm cennetine benzer fakat biralar bozuk striptizcilerde hastalık taşır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ancalagan said:

insanların maymundan yavaşyavaş evrimlendiğine inanmıyorum saçmalığın daniskası

artik agliyorum su MAYMUNDEN GELMIYORUZ BENCE lafini duydugumda

pesine bir "biz maymundan geldiysek niye hayvanat bahcesindeki maymunlar insana donusmuyo" eksik kalmis

arkadas, madem okulda ogretmediler, acin bir okuyun. internet var. zor degil artik kaynak bulmak. neyin ne oldugunu ogrenin.
yok ogrenmiyorsaniz da, bari bilmiyorum diyip gecin. BENCE COK SACMA MAYMUN EHEHE demeyin ya. ben utaniyorum. lutfen
Sosyal ağlarda paylaş

o küçük bir detay insanlara anlatamazsın. maymunla ortak atadan geliyoruz ama ortak atamız görüntü vs açısından maymuna daha çok benziyor o yüzden insanlar o ortak atayı da bilse (ismi Osman olsun mesela) biz Osmandan mı geldik lan tipe bak derler yine. O yüzden onu anlatmakla uğraşmayın hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

artik agliyorum su MAYMUNDEN GELMIYORUZ BENCE lafini duydugumda

pesine bir "biz maymundan geldiysek niye hayvanat bahcesindeki maymunlar insana donusmuyo" eksik kalmis

arkadas, madem okulda ogretmediler, acin bir okuyun. internet var. zor degil artik kaynak bulmak. neyin ne oldugunu ogrenin.
yok ogrenmiyorsaniz da, bari bilmiyorum diyip gecin. BENCE COK SACMA MAYMUN EHEHE demeyin ya. ben utaniyorum. lutfen

Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca evrime inanmıyorum diyen adam bi kere açıp belgesel izlememiştir mesela, okyanustaki canlıları gören biri şappadanak anlar her şeyi çünkü

hayır bi de güzel insanların olduğu bi toplumda yaşasak hadi neyse. etrafımızda bu kadar maymun kılıklı adam varken evrim yok diyebilmek için kör olmak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

eheh şöyle de bir durum var bu canlıların mutasyonlar sonucu şans eseri ortaya çıkmış olması mümkün değil ama istese allah öyle de yaptırtabilirdi sfdsfsd

o yüzden bunu diyen insanlara allahın bunu yaptırmaya gücünün yetmeyeceğini mi iddia ediyorsun diyebilirsiniz sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

eheh şöyle de bir durum var bu canlıların mutasyonlar sonucu şans eseri ortaya çıkmış olması mümkün değil ama istese allah öyle de yaptırtabilirdi sfdsfsd

o yüzden bunu diyen insanlara allahın bunu yaptırmaya gücünün yetmeyeceğini mi iddia ediyorsun diyebilirsiniz sdf

evrenin başlangıcını, ilk varlığın, varlığın oluşumunu soluksuz bir şekilde mantık süzgecinden ardında posu bırakmadan geçebilir şekilde herhangi birine anlatabilir olman gerekir öyle diyen bir insana haklı olarak gülebilmen için. aksi halde seni güldüren dogmalarındır.
Sosyal ağlarda paylaş

yok aslında beni güldüren insanların sağdan soldan duydukları propagandaları sanki kendi uzun araştırmaları sonucu elde ettikleri bilgiler gibi ortaya sunması.

Zira gelişi güzel mutasyonlardan ziyade gen birimlerinin yapısını bozmayacak ama hücrenin fizyolojik özelliklerini değiştirebilecek daha akıllı "mutasyon"lar (ya da gen değişimleri diyebiliriz) ortaya çıkalı seneler oldu.

Genetik bilimi henüz emekleme döneminde olduğü için evrim karşıtı rager dinciler akıllarına gelen bütün saçma soruları sorup "bak bak evrim yok gördün mü" diye mutlu oluyorlar. Ama bir 100 sene içersinde, bu keşfedilen mekanizmalar tıbbı teknoloji olarak kullanılmaya başlandığında evrim yok diyen insanlara muhtemelen ilk okul terk muamelesi yapılacak. Şimdi evrim yok diye rage'e giren kişiler muhtemelen mutsuz bir yaşlılık geçirecek.

Burası böyle kusura bakma, evrim ne tanrının yokluğunu ne de varlığını kanıtlamaz. Belki en fazla dinde eksiklikler olduğunu gösterir ama bilim adamlarının asıl umursadığı şey bilimsel sorulara ne kadar cevap verdiği idir. Eğer hiç bir cevap veriyor olmasa bilim camiasında tutunamazdı zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

clownbaby said:

evrenin başlangıcını, ilk varlığın, varlığın oluşumunu soluksuz bir şekilde mantık süzgecinden ardında posu bırakmadan geçebilir şekilde herhangi birine anlatabilir olman gerekir öyle diyen bir insana haklı olarak gülebilmen için. aksi halde seni güldüren dogmalarındır.

Bir de evrenin başlangıcından önce ne vardı ve evrenin başlangıcının ilk sürecinde (ilk süreci dediğim çok çok kısa bir süre plank saniyesi denen bir birim) neler olduğu falan bilinmiyor. Hatta bu kadar küçük bir zaman aralığı içersinde bildiğimiz fizik kuralları geçerli mi o da bilinmiyor. Bilim zaten bunların bilindiğini de iddia etmiyor ama sırf bilmediği için bir hikaye yazıp bunu açıklamaya çalışmıyor. En büyük dinci hatası da bu, bilimin açıklayamadığı bir şeyi bulup "bak bak bilim bunu açıklayamıyor ama din açıklıyor, tanrı yaptı" diye mutlu olmak. Bilim hiç bir zaman her şeyi açıkladığını iddia etmedi, zaten bilim birikerek ilerliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

yok aslında beni güldüren insanların sağdan soldan duydukları propagandaları sanki kendi uzun araştırmaları sonucu elde ettikleri bilgiler gibi ortaya sunması.

Zira gelişi güzel mutasyonlardan ziyade gen birimlerinin yapısını bozmayacak ama hücrenin fizyolojik özelliklerini değiştirebilecek daha akıllı "mutasyon"lar (ya da gen değişimleri diyebiliriz) ortaya çıkalı seneler oldu.

Genetik bilimi henüz emekleme döneminde olduğü için evrim karşıtı rager dinciler akıllarına gelen bütün saçma soruları sorup "bak bak evrim yok gördün mü" diye mutlu oluyorlar. Ama bir 100 sene içersinde, bu keşfedilen mekanizmalar tıbbı teknoloji olarak kullanılmaya başlandığında evrim yok diyen insanlara muhtemelen ilk okul terk muamelesi yapılacak. Şimdi evrim yok diye rage'e giren kişiler muhtemelen mutsuz bir yaşlılık geçirecek.

Burası böyle kusura bakma, evrim ne tanrının yokluğunu ne de varlığını kanıtlamaz. Belki en fazla dinde eksiklikler olduğunu gösterir ama bilim adamlarının asıl umursadığı şey bilimsel sorulara ne kadar cevap verdiği idir. Eğer hiç bir cevap veriyor olmasa bilim camiasında tutunamazdı zaten.

çoğunluğuna katılıyorum söylediklerinin, genetiği inkar eden yok zaten, bu akla yatan birşey. evrim yok diyenlerin horlanacağına ben de inanıyorum ilerki yıllarda ama bunun nedeninin bilimin ilerlemesi değil insanların yıllar geçtikçe daha fazla indoktrine edilebilmesi imkanı olması olacağına inanıyorum. yani o sokakta insan maymundan nasıl gelir diyen herif, 20 yıl sonra burda ateistliği evrime doğrudan bağlayan gençlerin kafasında çok rahat olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Bir de evrenin başlangıcından önce ne vardı ve evrenin başlangıcının ilk sürecinde (ilk süreci dediğim çok çok kısa bir süre plank saniyesi denen bir birim) neler olduğu falan bilinmiyor. Hatta bu kadar küçük bir zaman aralığı içersinde bildiğimiz fizik kuralları geçerli mi o da bilinmiyor. Bilim zaten bunların bilindiğini de iddia etmiyor ama sırf bilmediği için bir hikaye yazıp bunu açıklamaya çalışmıyor. En büyük dinci hatası da bu, bilimin açıklayamadığı bir şeyi bulup "bak bak bilim bunu açıklayamıyor ama din açıklıyor, tanrı yaptı" diye mutlu olmak. Bilim hiç bir zaman her şeyi açıkladığını iddia etmedi, zaten bilim birikerek ilerliyor.

zaten dikkat edersen bilime yönelik herhangi bi iddiada bulunmadım sadece tanrıya inanan deist te olsa müslüman da olsa birini akıl edememeyle itham edebilmek için belirttiğim konularda bilgi sahibi olunması gerektiğini söyledim.
Sosyal ağlarda paylaş

1planck saniye=7tanrı günü

birimleri ve güçleri bilerek kullanalım!!!!!!!

abi aslında sadece şu sorunun yanıtı yok:
allahın insana verdiği beyni kullanmayıp saçmalıklar peşinde koşmak neden?
nedeni yok lan işte.

ya trollemedir, ya çıkarı vardır (para kap-kitap bas-hatun kas etc) başka bi sebebi olacağına inanmak istemiyorum -evet ısrarla inanmıyorum buna-

evrim yoktur o kadar saçma ki
Sosyal ağlarda paylaş

Evrim teorisi ya da "Darwinizm" kavramlarını duyan insanların bir bölümü, bu kavramların sadece biyolojinin ilgi alanına girdiğini ve kendi yaşamları açısından bir önem taşımadığını sanabilirler. Oysa, evrim teorisi, biyolojik bir kavram olmanın ötesinde, dünya üzerinde yaygın bir kitleyi etkisi altına almış yanlış bir felsefenin altyapısını oluşturur.

Bu felsefe, sadece maddenin varlığını kabul eden, insanı bir "madde yığını" olarak gören, insanın gelişmiş bir hayvan türü olarak ortaya çıktığını ve doğadaki tek geçerli kanunun "çatışma" olduğunu varsayan bir öğretidir. İsmi "materyalizm"dir ve her ne kadar bilim görüntüsü altında insanlara empoze edilse de, bilimsel bir dayanağı bulunmayan eski bir dogmadır. Eski Yunan'da doğan bu dogma, 18. yüzyılda bazı Avrupalı düşünürler tarafından yeniden tarihin tozlu raflarından çıkarılmış, 19. yüzyılda Marx, Darwin, Freud gibi teorisyenler tarafından bilimlere uygulanmış, daha doğrusu çeşitli bilim dalları materyalist felsefeye uydurulabilmek için çarpıtılmıştır.

19. ve 20. yüzyıl materyalizmin kanlı bir "deney alanı" olmuştur: Bu felsefeden kaynak bulan (veya ona tepki görüntüsü altında onunla aynı temelleri paylaşan) ideolojiler ve dünya görüşleri, dünyaya acımasızlık, çatışma, savaş ve kaos getirmişlerdir. 20. yüzyılda yaklaşık 120 milyon insanın yaşamına mal olan komünizm, materyalist felsefenin siyasi uygulamasından başka bir şey değildir. Materyalizme reddiye iddiasıyla ortaya çıkan, oysa bu felsefenin çatışmacı temelini aynen benimseyen faşizm, iki büyük dünya savaşının, sayısız soykırım, katliam ve zulmün sorumlusudur.

Bu iki kanlı ideolojinin yanısıra, bireysel ve toplumsal ahlak da materyalizm tarafından tahrip edilmiştir. İnsanlar, materyalist felsefenin "sen, tesadüfen ortaya çıkmış, kimseye karşı sorumluluğu olmayan gelişmiş bir hayvansın" şeklindeki aldatıcı telkinine inandıkça, inanç ve değerlerini yitirmeye başlamışlardır. Bunun sonucunda pek çok toplumda, sevgi, merhamet, fedakarlık, dürüstlük, adalet gibi ahlaki erdemler dejenere olmuştur. Materyalizmin, "doğanın kuralı çatışmadır" şeklindeki dogmasına kanan insanlar, tüm hayatlarını diğer insanlara karşı yürütülen bir "çıkar çatışması" olarak görmüş ve görünüşte modern, ancak özde "orman kanunlarına" göre düzenlenmiş bir yaşam kurmuştur.

Karl Marx, Darwin'in teorisinin materyalizme ve dolayısıyla komünist ideolojiye büyük bir temel sağladığını açıkça belirtmişti. Marx, Darwin'e olan sempatisini, en büyük eseri sayılan Das Kapital'i Darwin'e ithaf ederek de göstermişti. Kitabın Almanca baskısına el yazısıyla şöyle yazmıştı: "Charles Darwin'e, ateşli bir hayranı olan Karl Marx'tan" (üstte)
Kısacası, son iki yüzyıldır insanlığa isabet eden belalarda, materyalist felsefenin büyük bir rolü vardır. İnsanlar arasındaki farklılıkların bir "çatışma" nedeni olduğunu varsayan her türlü düşüncede, bu felsefenin izlerini bulabilirsiniz. Sözde din adına ortaya çıkan, ama masum insanların canına kast ederek dine göre en büyük günahlardan birini işleyen teröristlerin kökeninde bile...

Evrim teorisi bu noktada çok önemlidir. Çünkü insanları materyalist felsefeye sürükleyen, onlara bu dogmayı "bilimsel" gibi gösteren en önemli unsur, Darwin'in evrim teorisidir. Komünizmin kurucusu Karl Marx'ın ifadesiyle, Darwin'in teorisi materyalizmin "doğabilimleri açısından temeli"dir.1

Oysa bu temel çürüktür ve insanlık materyalizme inanarak büyük bir aldanışa düşmektedir. Nitekim bu gerçek çağımızın bilimsel bulguları tarafından ortaya konmaktadır. Darwin'in evrim teorisi bilim tarafından reddedilmekte, bilimsel bulgular dünya üzerinde varlığımızın kökeninin "yaratılış" olduğunu göstermektedir: Evreni, canlıları ve biz insanları Allah yaratmıştır.

Elinizdeki kitap bu gerçeği insanlara duyurmak için yazıldı. Yazıldığı günden bu yana da ilk önce Türkiye'de, ardından da dünyanın pek çok farklı ülkesinde milyonlarca insana ulaştı. Kitap, orijinal yazım dili olan Türkçe'nin ardından; İngilizce, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Arapça, Boşnakça, Arnavutça, Malayca ve Endonezyaca gibi farklı dillere çevrilerek dünyanın pek çok farklı ülkesindeki farklı kesimlerden okuyucular tarafından ilgiyle izlendi.

Evrim Aldatmacası, Darwinist düşünceyi savunan çevrelerde de yankı buldu. ABD'deki Bilim Eğitimi Ulusal Merkezi (National Center for Science Education) tarafından yayınlanan Reports dergisinin, 10 Kasım 1999 tarihli sayısının kapağında Evrim Aldatmacası'nın resmi duruyordu ve derginin yaklaşık 30 sayfası bu konuya ayrılmıştı. 22 Nisan 2000 tarihli New Scientist dergisi, "Burning Darwin" başlıklı bir makalesinde, dünyada evrim teorisine karşı yürütülen entellektüel kampanyada yazar Harun Yahya'nın eserlerinin önemli bir yeri olduğunu vurguladı. New Scientist, şöyle yazıyordu: "Harun Yahya uluslararası bir kahraman. Kitapları İslam dünyasının her yanına yayılmış durumda."

Bilim dünyasının lider dergisi Science'ın, 18 Mayıs 2001 tarihli ve "Yaratılışçılık Asya ve Avrupa'nın Birleştiği Yerde Kök Salıyor" (Creationism Takes Root Where Europe, Asia Meet) başlıklı bir makalesinde ise, "Harun Yahya'nın kitaplarının pek çok yerde ders kitaplarından bile daha etkili olduğu" belirtiliyordu.

Belirtmek gerekir ki, evrim teorisini savunan bu ve benzeri bilimsel dergiler, Evrim Aldatmacası kitabını önemle konu edinmelerine rağmen, kitapta yer alan bilimsel delil ve argümanlara bir cevap getiremediler.

Getirmeleri de mümkün değildir, çünkü evrim teorisi bilimsel bir çöküş içindedir. Evrim Aldatmacası kitabının bu 3. Türkçe baskısı, daha da genişletilmiş ve güncellenmiş olarak, bu çöküşü ortaya koymaktadır. Kitabın bölümlerini okudukça, evrim teorisinin ileri sürüldüğü gibi bilimsel bir gerçek değil, bilime rağmen materyalizm uğruna yaşatılan bir dogma olduğunu göreceksiniz. Kitabın son iki bölümünde ise, materyalizmin daha da temel bir noktadan çürütülmesini okuyacak, tüm dünyaya bakışınızı değiştirecek büyük bir gerçekle yüzyüze geleceksiniz.

Umulur ki Evrim Aldatmacası, 150 yıldır insanlığı aldatan materyalist-Darwinist dogmanın çöküşüne katkıda bulunmaya devam edecektir. Ve insanlara, nasıl var olduğumuz ve bizi yaratan Allah'a karşı hangi sorumlulukları taşıdığımız gibi reddettikleri veya yeterince düşünmedikleri bazı temel gerçekleri hatırlatmayı sürdürecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...