Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kampüs internetindekı kısıtlama nasıl aşılır

shal

Öne çıkan mesajlar

Aluriel said:

yok anlamadın demek istediğimi sen. gönderdiğin trafiğin içeriğini göremezler diyorum ben de zaten. ama bu tarz bi servis kullandığını biliyorlarsa engellemeleri zor değil diyorum sadece.

baglandigi serveri blocklar IP yi...
sonra biz ona baska bi server ip si saglariz ona baglanir :) 443 portunu kapamalari demek ne bankalara girebilmek demek nede ssl li hicbir siteye girememek demek...

mesela TTnet borcunuzdan dolayi kapansin Bankalara girebilirsiniz ... Hatta Teamviewer bile acilir cunku 443 portunu kullaniyorlar. IP Route bile islemiyor hale gelebilir oluyor

Yani nerdeyse bunu SSTP yi engellemeleri imkansiza yakin
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Teorik olarak SSTP'nin angellenmesi mümkün. Şu anda VPN olarak SSTP kullanıyorum (hideipvpn vermeye başladı, %92-95 civarı bir verim alıyorum aynı ping ile), alaştırdım epey geçmeden önce. Kendisi güvenlik konusunda Microsoft'un en büyük icadı olabilir. Kullanılan donanımların ve yazılımların çoğunu geçiyor. İran ve Çin'in kullandığı DPı'yi de geçiyor. Yakında onun da geçemediği bir şey çıkabilir ama şu an için NSA gibi bir yerde kullanmaya çalışmadığın sürece güvenli.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...