Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kablocular birleşin!!

-Mandrake-

Öne çıkan mesajlar

arkadaslar iiiide ortak bir alan yer sirket yapi sekil bulalimda oraya yollayalim mailleri. hem daha yapici olur hemde daha cok ses getirir mesela milliyet sabah gibi gazeteler yada buyuk sunuculara olabilir oda olmazsa imza toplanir . ne bileyim cumhurbaskaninah hitaben bir arkadas bir email atar...yada basbakanliga hepimiz mail atariz..bi seyi yaapcaksak abartalim ancak hep beraber tek vucut olarak abartalim.[signature][hline]msn:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Dıkkate alacaklarına ınanıyormusunuz ? 60 mılyon maıl atsa degısmez bısey.Hıc yormayalım kendımızı.Teknık servıs olsun,ucret olsun ben tamamen memnunum kablodan ve asla adsl dusunmuyorum.Adamlar zaten 64 fıyatına 128,128 servıse 192 verıyorlar.Daha ne yapsınlar.E ucuzladı da zaten.Arıza oluyor dıyelım 40 yılda 1 1 saat ıcınde adam gonderıyorlar hemen.
Sosyal ağlarda paylaş

japonyada 10mbit internet'e 20-30 dolar veriyorlar, niye bizde de böyle bir fiyata internet vermiyorlar?
yani çok mu şey istiyorum?

(evet çok şey istiyorum)[signature][hline]I fear no enemy!
I fear not death!
For the khala is my strength!
En Taro Adun!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Perkins, 24 Ekim 2004 23:42 tarihinde demiş ki:
Dıkkate alacaklarına ınanıyormusunuz ? 60 mılyon maıl atsa degısmez bısey.Hıc yormayalım kendımızı.Teknık servıs olsun,ucret olsun ben tamamen memnunum kablodan ve asla adsl dusunmuyorum.Adamlar zaten 64 fıyatına 128,128 servıse 192 verıyorlar.Daha ne yapsınlar.E ucuzladı da zaten.Arıza oluyor dıyelım 40 yılda 1 1 saat ıcınde adam gonderıyorlar hemen.

hiç yormayalım kendimizi de ne demek ya.bu bir harekettir hakkını aramaktır yani dar görüşlü düşünme bu sadece internet fiyatlarını düşürmek değil hakkını aramaktır bugün teğkini göstermezsen ilerde daha ciddi memleket meselelerinede itiraz etmezsin koyun gibi yaşarsın.

zaten 64 fiyatına 128 vermiyolar
128 fiyatına 64k mıymış gibi gösterip 128 lik bağlantı veriyolar
yani zaten olan bişeyi yokmuşda onlar veriyomuş gibi gösteriyo 64k cable mı olur,hoş 128k da olmaz ya,
ayrıyeten ucuzlamadı önceki mesajımda yazdım bu geçici bi oaly hizmet bedelinin alınmaması.

daha ne mi yapsınlar? tipik yurdum insanı portresi çizdin şu mesajında kaderci,vurdumduymaz,bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılık :),yapması gerekeni yapsınlar yeter yani hakkımızdan fazla bişey istemiyoruz zaten[signature][hline]

[Bu mesaj -Mandrake- tarafından 25 Ekim 2004 00:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Benı yanlıs anlamıssınız.Maıl gonderen kısıler arasında bende varım.Ama bunun bır ıse yaramayacagını soyledım.Olmayacak duaya amın demek bu.Bu arada baglantı hızlarına gelınce;bır sozlesme ımzalıyoruz ve baslangıcta bazı seylerı zaten kabul edıyoruz.Su an adamlar extra bır hızmet verıyor bunu kabul etmek gerekır.Ha bu hızmetın karsılıgında alınan ucret pahalı olur olmaz bu benı ılgılendırmez.
Sosyal ağlarda paylaş

mandrake ye bu organizasyonu başlattığı we yazıyı hazırladığı için teşekkürler. bazı yazım hatalarını düzelttim. mailı bu şekilde atmanız daha ii olur:

Sayın telekom ve kablo internet yetkilileri,

Bildiğiniz üzere ADSL internet bağlantısında yeni indirimler onaylandı.
Sürekli atak halinde girişimlerde bulunan ADSL hizmetini sadece izlemekle yetinen kablo internet yetkilileri yine izlemeye devam edeceklermi?
Hala kablo internet İstanbul'un bazı büyük semtlerinde bile
hizmet veremiyorken ADSL anadoluya, Doğu Anadolu'ya kadar ulaşabiliyor,bahane olarak ise onların alt yapısı daha basit savını kabul etmiyoruz.
İstanbul gibi bir yerde bile altyapıyı tam kuramadınız çünkü. Yurt dışı ile karşılaştırıldığında açıkça gözüken fahiş fiyat politikanızı da sineye çektik, üstelik hakketiğimiz hizmeti alamamamıza rağmen.Şimdi de en son ADSL yine indirime gitti ve onaylandı.

ADSL'de 256k bağlantı artık standart olup aylık 49 milyon ile sabitlenmişken, kablo internet kullanıcıları olarak 64k'lık bağlantıya 69 milyon civarı para ödüyoruz. İşin ilginç yanı ise kablo internetten ses soluk çıkmaması.Bir açıklama bile yapmayan kablo internet in kendi kendini sindirdiği açıkça görülmüştür.

Eğer kablo internet bu gelişmeler karşısında suskunluğunu devam ettirecekse ben ve bir çok arkadaşım şimdiden ADSL'e geçmenin planlarını yapıyoruz. Temennimiz ortadaki haksızlığın en hızlı şekilde giderilmesi yani kablo internet bağlantısında da indirime gidilmesidir.

Saygılar xxx.[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
SWG: Ottkoo Jeliyeer of Eclipse Galaxy
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Death, 25 Ekim 2004 00:43 tarihinde demiş ki:
64 verirlerse 8kb/s i yeyi garanti edemedikleri icin 128 veriolar arkadas demis 128 bile diil 90 falan o yuzden bizim iilimiz icin falan diil kendilerini kurtarmak diebiliriz

yok yok 128 resmen ya.Kac yerden test ettım.Ama bolgeye gore degısıyor olabılır tabı.
Sosyal ağlarda paylaş

dl hızı yazılan hızın 1/8 idir, yani ;
64k bağlantı stabil olarak 8kb/sn dl hızı vermelidir
128k bağlantı stabil olarak 16kb/sn
192k (ki böyle bir hız hizmeti yok 128k kablo internet müşterilerine yapılan bir göz boyama) bağlantı stabil olarak 24kb/sn
256k = 32
512 = 64
1024k = 128
vermelidir.
bu olay böyle devam ediyor işte eğer sabit olarak 16kb/sn dl edebiliosan eywallah senin 64k olarak aldığın bağlantı olarak sana 128k veriyorlar. bu arada bu olayı o kadarda küçük görmeyin türkiyede nerden baksanız 1 milyon broadband kullanıcısı vardır ve bunların %80 i fiyattan - haksızlıktan vs. şikayet ediyorsa %20 si de mail i görüp yollasa birşeyleri tetiklemeye yeterli diye düşünüyorum. yokluktan birşey beklemeyin arkadaşlar birşeyler yapmaya başlayalımki birşeyler yapılmaya başlansın.[signature][hline]Yaşamı yaşanır kılan bazen olumsuz bazende olumlu olan insan düşünceleridir.

Xayder Tearaway
Sosyal ağlarda paylaş

Eklmeden edemedim 265 adsl 110 değil 69 milyon(49 a düşecek bildiğiniz gibi).Bir kaç hafta önce kabloyu bırakıp adsl aldıö gayet de memnunum.Bir de bazı arkadaşlar oyunlarda sorun çıkar demiş,sadece FPS tarzı (yani reflexlerinize bağlı olan) oyunlarda sorun çıkar adsl'in uploadından dolayı.UO atlantic'i bilmem ama(çünkü uonun teknolojisi düşük deli gibi lag yapacak şeyler var) diğer yeni nesil mmorpglerde adsl ile sorun yaşayanı görmedim.

Oyunlar dışında bence kablo aşırı sorunlu,en az 2 haftada bir iki kez kopuyordu ve saatlerce hatta bazen 1-2 gün gelmiyordu.Ek olarak son zamanlarda tam performansla çalışmıyordu yavaşlamıştı.Adsl çok daha rahat.[signature][hline]Eaglef Ifock |SWG|(Retired)
Forgon,the space orc |EVE|(Retired)

Sosyal ağlarda paylaş

Kablonet'e attığım mail e yanıt gelmiş aynen c/p ediyorum;

Sayın abonemiz,

Türk Telekom yetkilileriyle görşmemizde ADSL ve Kablo Tv üzerinden internet erişimi ile ilgili olarak Telekomunikasyon kurumuna yeni fiyat tarifelerini gönderdiklerini belirtmişlerdir. Geçen Cuma günü itibariyle çeşitli internet sitelerinde Telekomunikasyon kurumu tarafından ADSL fiyat tarifesinin onaylandı bilgisi yeralmştır. Türk Telekom yetkililerine Kablo Tv üzerinden internet erişimi ile ilgili yeni fiyat tarifelerinin akibeti konusunda soru sorduğumuzda ilgili yetkililer Telekomünikasyon Kurumunun onayının beklendiği bilgisini vermişlerdir.

Saygılarımızla,
KABLONET[signature][hline]Yaşamı yaşanır kılan bazen olumsuz bazende olumlu olan insan düşünceleridir.

Xayder Tearaway
Sosyal ağlarda paylaş

said:
XaYd3r, 25 Ekim 2004 16:14 tarihinde demiş ki:
Türk Telekom yetkililerine Kablo Tv üzerinden internet erişimi ile ilgili yeni fiyat tarifelerinin akibeti konusunda soru sorduğumuzda ilgili yetkililer Telekomünikasyon Kurumunun onayının beklendiği bilgisini vermişlerdir.

Saygılarımızla,
KABLONET

acaba bu yeni bir indirim yakında anlamında mı?

ilk faturam 155 milyon geldi ne bu ya tesisat, vergi hepsi üst üste yazık valla.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün Ankara Bahçelievler 3. caddedeki Telekoma gittim Kabloyu kapayıp ADSL e geçmek için. Kapıda dandik bir fotokopiylr a4 kağıda "Müjde ceplereiniz artık yanmayacak" tadında bu fiyat indirimini bir müjde olarak sunan(acaba önceden kazıklıyorduk şimdi az kazıklıyıcaz deseler daha mı iyi olurdu diye düşündüren) yazıdan sonra içeri girdim. Bilenler bilir Bahçeli telekom 4-5 katlı kocaman bir binadır. Neyse ilk kata kablo-tv bölümüne gittim. "Ben artık kebap parası ödeyip çorba içmek istemiyorum bu yüzden ADSL e geçmek istiyorum" dedim ve fiyat indirimini sordum. Ama kablo-tv bölümündne kimsenin bu indirimden haberi olmadığını gördüm. "Efenim dışarda koca ilan var" demem rağmen "haberleri olmadığını" söyleyip kötü bir tebessümle bana baktılar. Neyse belki ADSL bölümü bilir en azından diyerek 2. kata çıktım ve aynı saflığımla sordum yine o salak tebessüm suratlarında bize bir bilgi gelmedi dercesine.3. kat 4. kat...Ama nafile.Kapıya "Müjde cepleriniz yanmayacak" yazsını asan kişiyi merak ederek oradan uzaklaştım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...