Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şeytan Facebook'ta

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

Ama şeytandan sana mutlaka vesvese gelecektir. O zaman Allah'a sığın. Muhakkak ki O, en iyi işiten, en iyi bilendir.
Fussilet/36

ayeti okuyordu aklına facebook geldi dediki bu şeytanın işi

sonra onu böyle bir hikayeye çevirdi.
ne kafası bu kafası ?

ama facedeki dinci zırvaları gerçekten kafa ...yor.
bu tarz yazılara destek vermek lazım
Sosyal ağlarda paylaş

eski said:

Niyeyse aklıma soyle bısı geldi.hani bize ögrettiler allah heryerde diye.
lan peki bu kadar kotuluk oluyor,seytandamı heryerde?
bunlar aynımı yoksa seytandamı bı tanrı.cuma gunu din hocama sorucam derste

din hakkında ikileme düşüp din hocasına sormak aısdghja
Sonra, " NASIL İNANMAZSINSINIZ YAA ANLAMIYOROM "
Sosyal ağlarda paylaş

VE BEKLENEN YAZININ DEVAMI GELDİ!!!

Bu yazıya şeytan çok kızacak

BU YAZIYA ŞEYTAN ÇOK KIZACAK! (mutlaka okuyun)

Bir önceki “ŞEYTAN ARKADAŞLIK İSTEĞİ GÖNDERDİ” başlıklı yazımda, üniversiteli genç ile şeytan arasında Facebook’ta geçen olayları anlatmıştık ama yarıda bırakmıştık. Bu yazı onun devamı niteliğinde olacağı için, okumayanların bir önceki yazımı https://www.facebook.com/photo.php?fbid=387620217969991&set=a.102505809814768.2953.102287896503226&type=1&relevant_count=1 linkinden okumalarını tavsiye ediyorum.

Genç, yaşadığı bunca şeyden sonra meleğin arkadaşlık isteği göndermesini çok da anormal bulmadı ve hiç tereddüt etmeden isteği kabul etti. “Selamun aleyküm” yazarak söze girdi ALLAH’ın meleği. Genç, “aleyküm selam” yazarak karşılık verdi. “Ben, ALLAH’ın meleklerindenim, sana Facebook ortamında şeytanın yaptıklarını ve yaptırdıklarını anlatmak için ekledim seni.” dedi melek. Genç, hiçbir şey yazmadan merakla meleğin yazacaklarını bekledi. “Bak!” dedi melek, “Mesela, dünya hayatını da Facebook gibi düşünürsek, şeytanın arkadaş listesinde ve sayfasında bir çok üyesinin olduğunu görürüz.

Birçok kimse, şeytanın sayfasını beğendiğinin farkında bile değildir. Aslında her insanın arkadaş listesinde bir şeytan ve bir de melek vardır. Şeytan ve melek, listesinde ekli oldukları kişiye her gün yüzlerce mesaj atarlar. Bir şeylerin farkında olanlar, gönderen kısmında “şeytan” ismini gördüklerinde o mesajı okumazlar bile, direkt silerler. Ama dediğim gibi, bazıları da vardır, gönderen kısmına HİÇ BAKMADAN şeytandan gelen mesajları açarlar. Göndereni bilmedikleri için de bu mesajı uygulama ihtimalleri normale göre daha yüksektir.”

Genç, bilgisayarı başında sandalyeye iyice yaslandı ve meleğin yazdıklarını tekrar tekrar okuyup hazmetmeye çalıştı. “Peki, az önce bana yazdığı mesajları ben okumamalı mıydım şeytanın?” diye sordu. Melek de : “Bu istisnai bir durum, şeytanın sana verdiği bilgiler doğruydu, bunu yapmak zorundaydı, yoksa sana hayatta o bilgileri vermezdi” dedi. “Evet, şeytanın yazdıklarını düşününce onun hilelerini daha iyi anladım, çoğu kimse bunların farkında değil maalesef. Ben de bugüne kadar farkında değildim.” dedi genç. Bir yandan da oturduğu yerden pencereden dışarıya baktı, hava güneşliydi, insanlar kendi dertlerindeydi.

Genç, Facebook’ta sohbetten gelen yeni mesaj sesiyle tekrar bilgisayarına odaklandı.

Melek:

- Evet, bunları uygulamak ve etrafına anlatmak da sana düşüyor. Bir de Facebook’ta dini paylaşımları tamamen gereksiz bulanlar var. Oysa ki elbette gereklidir çünkü müslümanın müslümana öğüt vermesi, iyiliği emredip kötülüklerden sakındırmaya çalışması en önemli görevlerindendir ve kurtuluşa vesiledir, Â’li İmran suresi 104. ayette bundan bahsediliyor, fakat bu paylaşımları bir slogan olarak paylaşmak değildir mesele. Hayata uygulayabilmektir.

- Ben mesela arkadaşları görüyorum bir resim paylaşmışlar, okla kendini gösteriyor ve “bu kişi Peygamberini çok seviyor, sen de seviyorsan beğen ve paylaş” diyor. Ya da peygamberimizin sakal-ı şerifi’ni beğen, paylaş diyor?

- Evet, son zamanlarda çok karşılaşıyorum. Peygamber sevgisi, peygamberinin sakalını Facebook’ta paylaşmaktan ibaret olan bir nesil çoğunlukta maalesef. Oysa peygamber sevgisi, peygamberin yaptıklarını yapmak, nehy ettiklerinden de kaçınmakla belli olur.

- Öyle tabi. Ama insanlar işin kolayına kaçıyorlar kimi kandırıyorlarsa… Peki biz öldükten sonra Facebook profilimiz ne olacak?

- Ölen kişinin yakınları çeşitli yollarla kapatabiliyorlarmış hesabını ama çoğu kişininki açık kalıyor. Dolayısıyla sen öldükten sonra da profiline girip paylaşımlarına bakanları profilindeki paylaşımların ne yöne sevketmek için yapılmışsa ona göre buradan günah ve sevap kazanmaya devam ediyorsun. Yani Facebook, amel defterini açık bırakıyor.

- Anladım. Bir şey daha sorabilir miyim?

- Tabi ki?

- Şimdi şu an bu yazıyı Haberdem (Akit Gazetesi Facebook Sayfasında>> www.facebook.com/akitgazetem) sitesinde okuyanlar bundan kendi nefislerine pay çıkarsalar, sonra da bu yazıyı Facebook’ta paylaşsalar nasıl olur?

- Süper olur! Ama şeytan, okuyanlara eminim ki şöyle bir vesvese vermeye çalışacaktır: “Yazara bak! Sırf yazısını paylaşsınlar diye dini, kendi emellerine alet ediyor” : )

- Tabi ki… Sonuçta şeytan bu yazıya ve paylaşanlara çok kızacak! (inşallah)

Not: Uzun zamandır Facebook ile ilgili yazılar yazıyorum. Başka konular da işlemek istiyorum fakat sizlerden gelen taleplere göre bu hikâyeyi de devam ettirebiliriz. Değerlendirmeleriniz benim için çok önemli.

Dua ile…

HASAN UZUN

Kıssa'dan hisse vermeye çalışıp bok etmese iyiydi... :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...