Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Afyonkarahisar' da cephanelikte patlama

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

saçma saçma konuşmayın. Askere gitmeyipte cephane deposu görmemiş bir sürü adam konuşuyorsunuz.Oraya aklı başında adamları mümkünse kısa dönemleri nöbetçi yazarlar. Ve alay komutanı ve cephanelik sorumlusu dışında kim gelirse gelsin o deponun yanına yaklaştırmazsın. Denetleme veya atış eğitimleri sırasında depodaki mühimmat sevki için girilir.Bizimki havan deposuydu. Tüm bölük gece atışları için havan deposuna girip sevkiyat yapmışlığımız var. Malın biri orda bir havan düşürse yada sigara yaksa bizde tüm bölük havaya uçar. daha etrafa saçılandan orayada giremezler. kaza olması mümkün. bunun depoya sahip çıkmayla alakası yok.

Başımız sağolsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Borastus said:

el bombası yere düşüp patladı denmiş miydi
http://www.ntvmsnbc.com/id/25379745/#storyContinued

abi öyle bir anlatıyorlar ki ;

25 kisi öldü ve açıklaması "el bombası yere düştü ve patladı"

tamam eyw kaza olabilir ama su biraz medeni olan bir ülkede,insana azıcık degerin verildigi bir ülkede olsaydı simdi tüm televizyonlarda bunun nasıl olabilecegi,kimlerin ihmal gostermis oldugu,en azından bir tane askeri üst rütbeden birinin cıkıp acıklaması lazımdı.

sadece tsk da degil bugun polis kursunuyla bir sivil ölüyor ve devletten birileri "polis havaya ateş açarken ayağı kaymış" diyor.

halk olarak kurumların yakasına yapısmadıkca daha cok 25 kisi ölür,hic bir kurum/kurulus/devlet/organizasyon insan hayatından önemli degildir.

türkiye de devlet terörü var.
Sosyal ağlarda paylaş

Boci said:

Bide bu depo konusunda, heryerde farklı işlemler yapılıyo olabilir. Sizin askerlik yaptığınız yerde durum farklıdır, başka bi yerde farklı.

Ama şu son olan olaylar vs, insanı bi kıllandırmıyo değil...

bi depoya sahip çıkılamamış denmiş o yüzden yorum yaptım. bu olabilecek bir kaza. tabiki terör ihtimalide olabilir ama terör olabilmesi için 25 kişiyi önce cephaneliğe sokup sonra uçurmak lazım. gecenin o saatinde o kadar askerin ve subayların cephaneliğe gitmesinin tek bir açıklaması olabilir sayım yada eğitim.
Sosyal ağlarda paylaş

büyüktür.
sonucta bir durum olduğunda 25+ kişi nin girip mühimmatı cıkarıp dağıtması gerekiyo.

bomba düştü ondan oldu demekte ayıp gercekten artık. en azından neden el bombası düştü nasıl düştü, ilerde bunu engellemek için ne yapılabilirnir diey konusması lazım. biraz özveri yahu.

25 cocuk öldü gitti
Sosyal ağlarda paylaş

barnacle said:

http://www.haberturk.com/medya/haber/774127-ntv-muhabiri-canli-baglantida-soke-etti

Sabah radyoda dinledim baya sovduler o muhabire, boyle rezalet yok !!! Sanki belgeselde tas gosteriyo. Olay yeri incelenmeden nasil boyle vurdumduymazlik yapilabiliyor anlamadim. Muhabiri gectim askeriye buna nasil izin vermis ki?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...