Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anonymous, THY'nin internet sitesini çökertti

CaNNi

Öne çıkan mesajlar

Absolut said:

Çok bilmiş arkadaşlar thy grevi oldugunda ataturkten kac ucak kalkabilir sanıyorsunuz biraz mantıklı savunun. İlla kalp diye düşünmeyin bobrek olur adam bulgaristana kacak bobrek icin ucacaktır yani sonu yok acil ucus yaratmaya. Ayrıca benim onemli bir isim vardı ve grev yuzunden ucamadım toplantıyı kacırdım ve atıyorum 60 milyon dolarlık işi kacırdım bunu o grev yapanlar mı ödeyecek? Sonucta savunacaksanız bir konuyu adam gibi savunun saçma sapan cocuklar gibi atısmaya gerek yok.

Pardon abi. Fırçalamasaydın bu kadar. Tamam atışmayız. Konuyu kilitleyebilirsin. Kusura bakma, çocukluk ettik.

edik: Dilli gülücüklü mesaj gelmiş bu kadar sert algılamasamıydım :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun yaninda Atatürk havalimanini THY işletmiyor absolut TAV işletiyor. Havaalaninin işlemesinin durması için TAV elemanların yani uçağının yanaştırılmasına yardımcı olan saha görevlileririn kule görevlilerin grev yapması lazım THY nin grevi bir tek THY ye patlıyor. Ayrıca senin ya da onun 60 milyon dolar kaybetmesi grevi yapanların sorunu değil. O grevi yapan insanlar daha çok para istedikleri için grev yapmıyor daha sağlıklı koşullarda insan gibi yaşamak için grev yapıyor. Bu kişiler uzun saatler boyunca ağır hastayken bile ağır ilaçlar kullanarak çalıştırılıyor ve böyle bir durumda alinin ya da mehmetin 60 milyonu çok da fifi.

Grev hakkında anlamadığınız konu şu suçlu THY, ona tepki gösteren görevliler. Siz böyle yaparak mağduru suçluyorsunuz. Bu yaptığınız tecavüze uğrayan kadına mini etek giymeseydin demekle aynı kafa. THY en başından adam gibi iş yapsaydı bu kişiler de grev yapmazdı Ali de Ahmet de 60 milyon dolarını kazanırdı Sezerciğe kalp ameliyatı yaptırırdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Grev yapanı suçlamak nası bi mantık ya? Bir yerde grev varsa o işyerinin yönetiminin hatasıdır bu, bu kadar basit. Grev birşeyi aksatıyosa da sorumlu yönetimdir.

Ayrıca imza toplamak falan masum güzel şeyler ama kimse sallamaz onu. Adamlara direk zararın olacak ki bi yaptırım olsun, bi dahaki sefer iki kere düşünsnler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca imza toplamak falan masum güzel şeyler ama kimse sallamaz onu. Adamlara direk zararın olacak ki bi yaptırım olsun, bi dahaki sefer iki kere düşünsnler.

Haklısın THY'nin abisi tayyip sağolsun 2 günde adamların yasal hakkı olan grevi yasa geçirip kaldırdı. Böyle bir ortamda ne imzası. Keşke her konuda konuşarak anlaşabilsek ama maalesef durum böyle
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

O zaman doktorlarda grev yapsın ölürse ölsün 3 mehmet nasılsa o gün senin tanıdıgın acilde degildi mi diyeceksin.
Grev yapıyorsan da grev gereklerini yerine getirmen lazım. Ha diger yanda THYnin mesajla isten çıkarması zaten ayrı bir fiyasko.

Doktorlar gayet te grev yaptılar. Acil vakalarla da gayet ilgilendi adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grev günü acil tanı ve tedavi endikasyonu olan hastaların bakımı aksatılmayacak, acil servisler, eylem süresince polikliniklerde görevli hekimler tarafından takviye edilecek. Çocukların, hamilelerin, diyaliz hastalarının, yoğun bakım hastalarının ve kanser hastalarının acil olmasa bile her türlü tıbbi tedavisi aksatılmadan sürdürülecek. Servislerde yatarak tedavi görmekte olan hastaların her türlü tıbbi işleminin aksatılmadan yürütülmesini sağlayacak sayıda sağlık personeli servislerde hazır bulunacak. Hekimler, eylem boyunca hastalar ve yakınlarını eylemin amacı konusunda bilgilendirecekler.

http://www.sonsayfa.com/Haberler/Saglik/Saglik-calisanlari-bugun-greve-gitti-212469.html
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut bu konuda sana hak veriyorum işin ucunda hayatı şeylerin olduğu konularda grev için özel kanunlar var. Örneğin doktorlar greve gideceği vakit hastahanede yeteri kadar görevli birakiyor A B greve gidiyor C onlar adına hastahanede kalıp temel hizmeti vermeye devam ediyor fakat havacılıkda bu durum söz konusu değil hele de altarnatiflerin çok olduğu bir durumda.

Eğer o gün gerçekten A kişisi tedavi için bir yere gidecek olsaydı ve o uçağın görevlileri de grev yapacak olsaydı, o görevliler grev yerine işini yapardı.

Bu grev sırasında hiç böyle mağdur olan bir insan oldu mu lütfen söyler misin?

Alıntı
Absolut
Grev konusuna gelince kimse çalıştıgı koşullardan memnun degildir yani herkes hergün grev yapsın o zaman.

Yapmasın abi kimse grev yapmasın. Her sene şerefsiz para düşkünü patronların almadığı 2 gram önlem yüzünden madenlerde ölen işciler ölmeye devam etsin. Tersane işcileri köpek gibi çalışıp ölmeye devam etsin. Biz de kafamızı başka tarafa çevirip insanız diye yaşayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

avrupa'da, grev çalışanların gayet HAKKI ve grev yüzünden işler aksadığında kimse 'bu ne rezalet kardeşhim yoluma gidemiyorum yahu'' demiyor, herkes karşılıklı anlayış çerçevesinde işine devam ediyor. demiryolları grevi yüzünden bir gün işe gidemediğimi çok net hatırlıyorum, 5 saat mi ne geç kalmıştım. gayet normal bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

acilde çalışanın hakkını o gün grev yapan diğerleri savunuyor işte. grevin amacı kişisel çıkar değil sonuçta. Ayrıca vardiyalı olarak greve katılınıyor tabi.

Lütfen grevin anlamını öğrenin. Grev olduğu zaman normal vatandaşın da görevleri bellidir. Herşeyin yazılı olmasına gerek yok. Eğer haklı nedenlerle grev yapılıyorsa çıkıp vatandaş olarak işverene tepkini koyacaksın ve o işveren bilecek karşısında kimlerin olduğunu. Tabi bizim gibi üretmeyi bilmeyen dolayısıyla emeğe değer vermeyen toplumlarda grev yapana çemkirmek doğaldır.

Her işyerinde grev anayasal bir hak olarak korunmalıdır hangi sektör olursa olsun. Ayrıca THY dışında başka havayolu firmaları var bu 1. kalp nakil gibi ciddi konularda eğer havayolu kullanıyorsanız bunun prosedürü bellidir zaten kafanıza göre gitmezsiniz. Kalp nakli olarak veya herhangi acil bir organ nakli olacak hasta kafasına göre seyehat edemez, yanında doktoru olmak zorunda ayrıca havayolunu bilgilendirmek zorundadır. Yanında doktoru olur zaten bu hastaların önceliği olur merak etmeyin grev yüzünden acil nakil hastası kalmaz ortalıkta kalırsa da hesabı sorulur. Sorulmazsa sen vatandaş olarak çıkıp soracaksın, hani nerde bu insanın hakkı diye. Ama bizim memlekette kişinin kendi başına birşey gelmeden akıllanması zor işte o yüzden bugün grev yapıp hakkını arayana çemkiren yarın kendi hakkını savunduğu zaman yanında başkalarını bulamayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Çok bilmiş arkadaşlar thy grevi oldugunda ataturkten kac ucak kalkabilir sanıyorsunuz biraz mantıklı savunun. İlla kalp diye düşünmeyin bobrek olur adam bulgaristana kacak bobrek icin ucacaktır yani sonu yok acil ucus yaratmaya. Ayrıca benim onemli bir isim vardı ve grev yuzunden ucamadım toplantıyı kacırdım ve atıyorum 60 milyon dolarlık işi kacırdım bunu o grev yapanlar mı ödeyecek? Sonucta savunacaksanız bir konuyu adam gibi savunun saçma sapan cocuklar gibi atısmaya gerek yok.

Toplantıyı kaçırman senden başkasını alakadar etmez. Uçuş bir hizmettir, bir zorunluluk değil. Sağlık hizmetlerinde olabilecek bir aksama hertürlü giderilebilir, yığınla helikopter ve özel uçak var, hertürlü o derece acil bir durum çözülür. İngiltere'de uçuş görevlileri aynı şekilde greve gidiyor yetkililer çıkıp böyle açıklama yapamıyor türkiyede yok efendim toplantı varmış da 60 Mlik iş kaçarmış. Çocukça konuşan kim acaba
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...