Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wow'da Kim, Ne Karakteri Oynatacak?

StRencher

Öne çıkan mesajlar

hiç pvp de sorun yaşamadım ama son 2-3 gün çok lagli oldu ama sadece bende değil herkezde vardı o lag..

bu arada ne karakter oynayacağınıza karar vermişsinizbide hangi serverda oynayacağınızada karar verinde pvp or nonpvp gibi..[signature][hline]Why do the bad so ruin the GOOD? is there a man who takes me upon the stars?.. or am i alone till the end? life is bitch .. time to DIE..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ucunbiri, 15 Eylül 2004 16:53 tarihinde demiş ki:
said:
Bogachan, 15 Eylül 2004 16:46 tarihinde demiş ki:
Ben pvp de oynarım ama peki pvp yapmamın avantajları yada dezavantajları varmı yanı pvp de ölürsek xp penaltı yada drop tarzı şeyler

1)Priestin teki seni canlandırır büyüsünün levelına göre can ve manan vb. miktarı değişir
2)Cesede doru graveyarddan koşarsın ama bu öldüğün yere göre yarım saatini bile alabilir
3)Warlock lardan biri seni summonlar fakat canlanabilmen icin 2 dk beklersin
4)Graveyardda para ve xp ödeyip canlanırsın ama bunun içinde beklemen gerekiyo sanirim suresini bimiyorum

drop tarzı bişey yok xp cezası da sen istediğin sürece yani
yanlız bliz. in aciklamasina gore dier tarafin bolgesinde öldüğün zaman 5 dk içinde oraya tekrar dönemiyosun yoksa herkes canlandırıp canlandırıp devam ederdi savas sonucsuz kalirdi herseyi iyi ayarlamislar yani
Sosyal ağlarda paylaş

sen normal öldüğün zamanki olayı anlatmışın ucubiri, o değil. death penalty zaten sakat pvp olayında :) biri seni res ederse paladin yada priest, 600hp yerine 150hp gibi bir oranla geliyorsun ki tek vuruşta geri gidersin o şekilde :P

pvp için gelecek olan bir sistem var ama bilinmiyor ayrıntılıları, ödül ve ceza sistemi gelecek diyorlar kısaca. reputation sistemi ile bağlantılı bişiler geleceğini düşünüyorum.

Ayrıca 2. şıktaki olay yanlış, en fazla 5-6 dk da öldüğün yerdesin tekrar. bölge haritasının öbür ucu bile olsa, burdaki tek engel yer şekilleri biraz bu süreyi uzatabilir eğer yolu bulamazsanız.

öldüğün bölgenin mezarlığında hayaletin çıkıyor. her bölgede bi mezarlık var. hayaletken daha hızlı koşuyorsun. ama 2dk dan önce canlanamazsın. mezardaki hayaletle konuşup geri gelirsen sadece xp ödersin ki lvl 20 de 800 xp gidiyor, yüksek lvllarda dahada artıyor. para istenmiyor ama xp kaybetmek giriyor yani.

[Bu mesaj Norak tarafından 15 Eylül 2004 17:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

pk diye bişi olamaz bu oyunda :) npclere zaten saldıramıyorsun, guardlara saldırınca 2 guard daha summon oluyor yiyorlar seni.

mesela orc olarak human bölgesinde isen, sen bi humana dalamazsın o sana saldırmadan, kimin bölgesi ise öncelik onda. istersen takla at :) gene saldıramazsın. önce o saldırdığı için avantaj onda olur çok büyük oranda.
Sosyal ağlarda paylaş

e diyelim sen adamın bölgesine girmişin dolanıyorsun, bela arıyorsun demekki :) karşına illa senin lvlında biri çıkacak değil ya, ben benden 15 lvl düşük bi karşı factionla karşılaşsaydım stress test oynarken direk saldırırdım ben, tek vuruşta ölürdü zaten :).
sonuçta karşı factionun bölgesine girerek bu riski zaten almış oluyorsun. o pk lık bile değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bu anlattiginda pk degil ben pk tanımımı açıyım.

Mesela kendi bölgemde dolaşıyorum bamb bi ses duydum ana bide baktım mezarlıktayım. Eger bunu yapan karşı bolgedense gene pk olmasın bence ama bunu yapan benim bölgemden biriyse bunun adı pk :)

En azından bi reputation olayı olursa iyi olur yani insanlar masum çoluk çocugu öldürenleri bilsin.
Sosyal ağlarda paylaş

öhm şimdi yukardada dediğim gibi, karşı factiondan biri senin bölgende sana saldıramaz, senin saldırman lazım önce. olmaz yani öle bişi. oyunun sisteminde imkansız. pvp serverda olmayabilir belki ama ben ilgilenmiyorum pvpserver falan :)

ayrıca sanırım kendi factionundan birine duel açmadan saldıramıyorun.
Sosyal ağlarda paylaş

karşı faction dan biri nasıl kendi bölgende sana dalamaz onu anlamış değilim?

eğer pvp mode on durumdaysan öyle bir dalıyorki şaşar kalırsın onunda pvp mode u on değilse ve senin bölgende dolaşsa bile dalamıuyorsun ismi mavi gözüküyor.

ama bu dedkiklerim nonpvp serverda, pvp serverda herkez bir birine dalıyordu. (zıt faction da olmak şartıyla)[signature][hline]Why do the bad so ruin the GOOD? is there a man who takes me upon the stars?.. or am i alone till the end? life is bitch .. time to DIE..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cuce, 15 Eylül 2004 18:55 tarihinde demiş ki:
Pvp de ılk saldıran ve kazanan pk dır zaten pk lıkla pvp ayrılmaz

hmm sanırım benim terimleri kullanışımda bi hata var ben Lineage2 deki gibi bir sistemi anlatmaya çalışıyordum. Peki ordaki sistemi bilip ayrımı anlatabilecek biri varmı ben bittim burda nası anlatcam bilemiyom artık :)
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bogachan :) dediğim gibi eğer sen pvp yapmak istemiyor isen kimse sana zorla küt diye dalamaz normal serverda lineagedeki gibi, mesela bi questin ortasında yada bi item ı ararken falan. ayrıca non-pvp serverda pvp yok değil var ama istemediğin sürece sana dokunamazlar, olay burda.

hatta öyleki kişisel zindanlar var siz grupça giriyorsunuz, o esnada içerde başka gruplarda var ama birbirinizi görmüyorsunuz paralel boyut şeklinde aynı zindanda bir sürü oluyor. özel questler falan için geçerli yerler bunlar.

pvp mode açık dolaşmaz isen vede karşı faction un bölgesine geçmemiş isen, guild war falan içinde değilsen, güvendesin tamamen.

zaten pvp mode u guild yada faction raid dışında açarsan birinin dalması normal olur, zaten saldırın bana diyorsundur :) ki bunu yapıp dolaşan olacağını sanmıyorum :p zaten böyle biri tüm vaktini mezardan geri koşarak harcayacağı için level olarak geri kalır.

bilzzardın dediği şey pvp yapmak istemeyen zorla yapmayacak tır. zaten sadece %8 lik bir oran var hep söylenir blizz.forumlarda böle full pvp vb isteyen, bunların topiclerinin çoğu siliniyordu zaten adam gibi msg atmadıkları için zamanında.

ayrıca şöyle bir bilgi sızdı:
pvp ödül sistemi olarak puanlar olacak bu puanlarla özel yerlerden alışveriş yapılabilecek falan. hatta çok azgın millete dalanlar olursa bu puanları negatif yaparsa herkes ama herkes saldırabilecek bu insanlara, kırmızı olacaklar herkese yani. yok öyle azmak. pk falan olmaz yani, ezerler :).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...