Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wow'da Kim, Ne Karakteri Oynatacak?

StRencher

Öne çıkan mesajlar

selam hoşgeldim hoşbuldum wallahi bi warcraft hastası olarak(konusu yeter be)orc olucam.yaşasın horde nede olsa türk ve kızılderili kültürünün birleşimi :D kızılderililerlede genetik yapımız uyuştuğu ve büyük ihtimal aynı soydan geldiimiz için ORC RULAZ!!! bu arada daha class ı seçmedim warrior da yemek ve heal sıkıntısı olcak hiç çekemem shaman ise daha çok bi healer neyse bu arada dünyadaki ilk şamanların türk olduğunu biliyormuydunuz kızılderililer bizden kapmış (aynı soy)çin mitolojisine göre türk şamanlar havayı ve lementleri kontrol edebiliyormuş (bkz strom earth and fire)yani bence blizzard orc senaryosunu yaparken bi tarihciye başvurdu :)[signature][hline]''I will lead them to their destiny''
Thrall son of Durotan
Sosyal ağlarda paylaş

said:
StRencher, 23 Ağustos 2004 16:29 tarihinde demiş ki:
Arkadaşlar bu topiğin Oyuncu Listesinin en güncel haline rahatlıkla ulaşılabilmesi için açılması kararlaştırılmıştı.

Karakterinizin ne olduğunu söylemek ve konuyu tartışmak için bu konuyu kullanınız.

hmm öö buraya da yazayım.

human - paladin.[signature][hline]Proxa, 23 Ağustos 2004 17:49 tarihinde demiş ki:
kısırlaştırcam ben kendimi
Sosyal ağlarda paylaş

Warcraft evrenindeki Orc'ların Türk'lere benzediği çoooooooooook eski bir geyiktir. Gerek Kurtlarla olan ilişkileri gerek şerefli olmalarına rağmen düşmanları tarafından barbar olarak görülmeleri, şamanizm vs vs vs...

Ama; Orc'lar, Kızılderililer ve Türklerin karışımı değildir. Kızılderili kültürü daha çok Taurenlerde görülür.

Ayrıca ilk Shamanistler Türkler değil Paganistlerdir.[signature][hline]
Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel
Sosyal ağlarda paylaş

orclar bence moğollar. çünkü istilacı ve birden ortaya çıkmış bi ırk. Tauren ler ise adı üstünde Turan yani türkler demek. zaten moğollar türk topraklarına gelip dost oluyorlardı hatırlarsanız. Thrall bu durumda bi nevi Cengiz Han... Warcraft ta ki hikaye Türk ve Moğol hikayeleri ile çok paralel. Kızılderili durumu ise bence elflere uygun...[signature][hline]Size vaad ettiğim tek şey gerçek. Fazlası değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Orclar hakkında pek bi fikrim yok, hatta bence bizim tarihimizdeki herhangi bir toplumla özdeşleştirilemezler. Ama Tauren lerin kızılderili oldukları blizzard tarafından belirtilen bişey. Batıdaki yeni keşfedilen kıtanın shamanistik inançlı yerlileri olmanın yanında tıpkı kızılderililer gibi hemen tüfek kullanmaya başlıyorlar (tauren hunterlar bow değil gun profeciency ile başlıyor) Blizz bu gun olayını tauren i amerikan yerlilerine benzettikleri için koyduğunu söylemişti ama bence işin aslı hem allience da hem de horde da gun kullanan hunterlar olması.[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

Koca tauren'e tüfek de çok yakışırdı ya :P Eğer taurenler kızılderililer oluyosa o zaman orclar türk olamazlar çünkü bu hikayenin akışına uymaz, belki avrupalılar diyebilirsiniz ama o da saçma kaçar moğollar daha mantıklı. Bi anda çıkıp bütün dünyayı ele geçiriyolar çünkü.[signature][hline] Experience is the worst teacher; it always gives the test first and the instruction afterwards.
Sosyal ağlarda paylaş

abi dinleseniz.bakın ben size türkler orc demedim bu benim görüşüm ilk orc u oynadıımdan beri içinde kendi ırk ımdan bişeyler buldum(orc lar güreşten hoş lanır zırt pırt davul çalar kurt a biner akın akın akın eder :D onurlu ve düşmanlarına göre barbar olarak nitelendirilir ler kadınlar savaşta doğrudan rol almasalarda saygı eski türklerde beylik kabile şeklinde yaşamaları drenor un kızıl derililerin mekanı america nın kanyonlarına benzemesi vb)bunlar benim görüşüm ama sizede tanıdık bişeyler gelmiyormu mesela bana oyundaki ırkların cağarıştırdıklarını söliim

human hristiyan dünyası undead bi salgın olduundan pek bişey düşünemiyorum night elfler uzak doğu ülkeleri troll africa bakınız voodo büyüleri ince uzun vb cüceler iskandinav ülk. vs vs vs ben böyle demiyorum ama orc bana bişeyler cağırıştırıyor türk olmasa bile bi hun bi moğol olabilir ama moğol akınları içinde yine türkler vardı hunlar zati biziz ben pek bişey diemicem bu benim görüşüm[signature]

bu arada eski türkler ve moğollar (moğollar hala)çekik gözlüydü war3 kitaplarını okuduysanız orclar da öle thrall da bence adını bilmiyomda hani şu asena tarafından kurtarılan türk çocuk varya hani kalan türklerin ondan ve kurttan olduu sölenir he o (lan amma güzel bağdaştırdım wuhaha)şaman işide doğru internette bi gezinin bakem çin mitolojisinde ne deniyor

[Bu mesaj Frozen_Death tarafından 24 Ağustos 2004 21:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

taurenler kızıl derililer olabilir ama blizzard sapıtmış o zaman lem kızılderililrer iri güç manyağı bi ırk deildi ama taurenler iri ve durdurulamaz güçte bişey ama ewt totem ler falan aynı ewt biraz karışma var ama kızıl derililer avrupalılar tarafından istila edilirken burda komşu at adamlar tarafından saldırıya uğruyo yani tarihin tıpatıp olduu veya tauren eşittir kızılderili demek yanlış ancak büyük ölçüde benzer diyebiliriz[signature][hline]''I will lead them to their destiny''
Thrall son of Durotan
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni patch'teki bugları düzeltmek için de bir mini patch çıkarttılar. Eğer güncel problemlerin büyük bir kısmı halledilirse Avrupa Betası da başlayacak işallah. 2 3 ay sonra da oyun tamamı ile çıkar. Sonra ver elini Paticik Guild :)[signature][hline]
Reality Is What You Feel
Sosyal ağlarda paylaş

Horde guildi yeter bize hem ortak hem horde guildi kurmuş oluruz herkes mutlu olur, ha arada başka ırkı seçicek ve alliance guild'i kuracak arkadaş varsa hemen çaresine bakalım oyun çıkmadan :P

* Orc baltasını bilemeye başlar *[signature][hline] Experience is the worst teacher; it always gives the test first and the instruction afterwards.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar Orc Rp si yaparken Chaos Orc uymuşcasına davranıyorsunuz. Yani öküz gibi :) . Şu Orc'lar barbar dır düşüncesinden kurtulun d&d de değiliz... Biraz da mantıklı ve onurlu hareket edin. Thrall görse sizi kafa göz girişir valla :)[signature][hline]
Reality Is What You Feel
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildigim orc zaten öküzdür. Tamam onurludur, mantiklidir, bazende gay dir (bknz: Thrall) ama genelde çözüme ulasmak için kaba kuvvete basvurur. Bu orclardan melekmis gibi bahsedilmesi beni orcluktan soguttu valla :p[signature][hline]Even a Jedi could LD.

[Bu mesaj Enginar tarafından 25 Ağustos 2004 22:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...