Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gaming laptop tavsiyesi vol.84

TheRiverBelow

Öne çıkan mesajlar

LathspeLL said:

GTX serisi bir ekran kartının ucuza bulunması demek artık GPU'nun iyice küçüldüğünü, normal laptoplara konabilir hale gelmeye başladığını gösterir. Bu da demektir ki yakın zaman içinde mobile performansı oldukça güçlü hale gelecek.

nm küçülüyor ama transistör vs sayılarını o kadar katlıyorlarki her nesil daha da büyüyor kartlar. 3 slotluk kartlar çıkıyor artık. konsol gibi bunu küçültüp 3-5 sene takılalım deseler keske ama yapmıyorlar işte. oyunları da optimizasyon özürlü yapıp sattırıyorlar bi şekilde.

belki seneye şimdiki 680 performanslı kart gelecek ama bu sefer o yetmeyecek. yolmaya niyetliler bizi =)
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

gaming laptop diye niye kasıldığını anlamıyorum. ev ortamında zeten gereksiz mobil takılacaksanda , benim 2 yaşında bir laptop um var, ofiste kullanmak için 1200 TL ye aldım üzerinde 5470 ekran kartı var, mw3 den gw2 ye kadar oynuyorum süper grafikle mi hayır ama şehir dışındayken oluşan ihtiyacımı görüyor.

4-5k paranın böyle harcanması bana garip geliyor.

valla dostum, ben gemi kaptanıyım. haliyle masaüstü taşıyamam doğal olarak oyunda oynadığım için gaming laptop farz oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada lenovo isinde anlamadigim bi hibnelik soz konusu. Bugun vatan bilgisayardaydim. Sadece y560 modeli vardi i5 islemci ve hd6570m vardi alet 2100 lira filandi kdv dahil. Daha sonra evde y580e baktim hani elinde olan satan filan goremedim ama yukardaki link haric i7 islemci 1tb harddisk filan diyen model gormedim. Buldugum bu model ve yakinlari oldu. O linkteki modelin ozelliklerinde veya fiyatinda bir yanlislik varmis gibi geldi. Cunku vatanda gordugum kadarila benzer asus modelleri kampyanli haliyle 3000 civarlarindaydi.
Sosyal ağlarda paylaş

LonelyWolf said:

Bende onu diyorum zaten. Ozellikleri biraz kisip oynuyorum diyorsun. Seneye gta v cikinca ya mediumda golgeleri kapatip filan oynuyorum diyeceksin. Yanlis miyim?

yok yaw emin ol bir senede üzmez o kadar. ha gta zaten öküz gibi olacak bence yanlış bir örnek :)

lenovo önerdiysem fiyat oranı için önerdim. ben bir de tanıdıktan aldım ondan iyice ucuza geldi. 3kya alacaksan monster falan al işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

dostum bir o sitede var işte. hibnelik olabilir mi dememin sebebi o. ayrıca o sitede yazan paraya piyasa y560lar filan satılıyor. anlamadım o işi

edit:anladım. serisi tükenen laptoplarda kategorisi. varmış güya da bitmiş gibi.başka yerde de o özelliklerde y580 yok zaten. aslında orda da yokmuş :D:D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...