Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şırnak'ta 9 asker 1 korucu şehit.

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Abi rahatsızlık oluşturuyorsa başka bi kelime bulunsun yani sonuçta evet islamiyet ile bağdaşmış bi kelimeyi sıfat olarak taşımak istemeyebilir, islama karşı nefreti vardır belki.

Ama bu sefer de bu forumda bile bi sürü insan AKEPE ŞEHİTLİĞİ KALDIRIYOR!! diye yırtınır yani işin bide bu kısmı var.

Düşünsenize ertesi gün sözcünün ilk sayfasını,

Atatürkün etrafında ps ile yerleştirilmiş gençler. Konuşma balonları;

-ATAM ŞEHİTLİĞİ KALDIRIYORLAR, MİLLETİN VİCDANINI YARALIYORLAR!
-Ülkenize sahip çıkın, şehitlik çocuk oyuncağı değildir.

Düşünmesi bile kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

Devletin kendisi icin olenleri onore etmesi gerekir.

Fakat sehitlik konusunun bazi insanlarda compute edememesi islami anlayistan geliyor. Ben turkiye ile ilgili yabanci belgeleselleri izlemeyi cok seviyorum, tv de orada burada EPG den aratip 15 gunluk programi ne varsa kaydediyorum.

Olaylarin icindeyken kendine objektif bakmak zor, o yuzden yurtdisina cikinca gundemi takip edince cok daha farkli bi hal aliyor, aptalca gelmeyen bi cok sey aptalca gelmeye basliyor.

Bu adamlar tamamen ayri kulturde olduklari icin, oyle ayrintilara takiliyolar ki bazen, cidden diyosun, hic farketmedim.

Tabii gelecegim konu farkettiklerimden, turkiye toplumunu sizofrenik (hakaret anlamnda degil) tanimlayanlara az rastlamadim, daha bi kac gun once izledigim seyde bile ayni tarz bi tanimlama yapildi.

Cunku gay komsu istemeyen bir toplum olarak, gay muzisyenleri bas taci yapiyoruz (aynen bu tanimlama vardi birinde). En buyuk musluman biziz diyoruz, insanlarin basortulu universiteye girisini engelliyoruz vs (bu tanimda vardi baska birinde)

Iki kulturu sentezlemeye calisan bir ulke oldugumuz icin cok komik goruntuler cikiyor. Sehitlik konusuda oyle. Islamiyetle miliyetcilik zit iki yapidir. Islamiyet milliyetciligi rededer, ummetciligi one cikarir. Simdi biz hem islami hem milliyetci takilmaya calisinca, sehit kelimeside komik kaliyor bu durumda.

Sehit kelimesi bizde tamamen baska bir anlami olan kelime. Islamiyetle alakasi yok yani. Devletin onore etmek icin kullandigi bir kelime.
Sosyal ağlarda paylaş

SekerPembe said:

Sufi said:

milli şehitlik için görevdeyse şehit, kanunu var. eskiden gayrimüslimler falan şehit sayılmıyordu veya başka saçmalıklar vardı neyse ki düzeltildi. dini şehitlik ise inançsal bişey, onun da kendine göre şartı şurtu var. öyle ne kafasındasın falan diye zavıklayarak bi yere varılmaz.

gayri müslime şehit demek kadar başka saçmalık var mı acaba

alın bu arkadaşı
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

SekerPembe said:

Sufi said:

milli şehitlik için görevdeyse şehit, kanunu var. eskiden gayrimüslimler falan şehit sayılmıyordu veya başka saçmalıklar vardı neyse ki düzeltildi. dini şehitlik ise inançsal bişey, onun da kendine göre şartı şurtu var. öyle ne kafasındasın falan diye zavıklayarak bi yere varılmaz.

gayri müslime şehit demek kadar başka saçmalık var mı acaba

alın bu arkadaşı

seninle de...
Sosyal ağlarda paylaş

SekerPembe said:

Sufi said:

sekerpembe, niye saçmalık oluyormuş? bu ülkenin vatandaşı ermeninin oğlu diğer herkes gibi zorunlu olarak gittiği askerden tabut içinde dönünce neden devlet tarafından başka bir uygulamaya tabi tutulsun? neden diğer şehitlerin ailelerinin statüsüne konmasin ailesi,? saçmalayan sensin.

evet saçmalık. adam müslüman değilken şehitlik ünvanının verilmesi saçmadan öte komik. sırf şehitlik nimetlerinden ailesini yararlandırmak için böyle yüce manevi bir mertebeyi kullandırtmak kadar bayağı bir uygulama da olmasın artık

şehitlik bu ülke için canını veren herkes için geçerli bir kavramdır. bir insanın canını feda etmesi senin hayali yüksek islam mertebelerinden 100 kere daha önemli ve gerçek.

deal with it.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

SekerPembe said:

Sufi said:

sekerpembe, niye saçmalık oluyormuş? bu ülkenin vatandaşı ermeninin oğlu diğer herkes gibi zorunlu olarak gittiği askerden tabut içinde dönünce neden devlet tarafından başka bir uygulamaya tabi tutulsun? neden diğer şehitlerin ailelerinin statüsüne konmasin ailesi,? saçmalayan sensin.

evet saçmalık. adam müslüman değilken şehitlik ünvanının verilmesi saçmadan öte komik. sırf şehitlik nimetlerinden ailesini yararlandırmak için böyle yüce manevi bir mertebeyi kullandırtmak kadar bayağı bir uygulama da olmasın artık

şehitlik bu ülke için canını veren herkes için geçerli bir kavramdır. bir insanın canını feda etmesi senin hayali yüksek islam mertebelerinden 100 kere daha önemli ve gerçek.

deal with it.

oldu canım
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle kendi düşüncesinden başka düşünceye sahip olanlara tahammülü olmayanlar, cevap veremeyip hakaret eden küçük beyinler cevap yazmasın rica ediyorum.
Bunun dışında, bir askerin müslüman olsun gayri müslim olsun, bu vatan için canını feda etmesi sonucu mevcut her ne uygulama ve gereklilik varsa elbette ayrım gözetmeksizin her askerimize eşit bir şekilde yapılması şart.
Ama benim konum bu değil, ben şehitlik ünvanından ve mertebesinden bahsediyorum.Bu manevi ünvan müslüman olmayana verilemez.Tekrar söylüyorum komik ve SAÇMAAAA
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...