Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaziantep'te polis merkezine saldırı

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

KullofAtlantis said:

Viktor said:

oysa bizim genlerimize islemis bir totaliterlik var, ikilik hosumuza kesinlikle gitmiyor, tek adamlar ulkesiyiz bu yuzden, koalisyonlari bu yuzden sevmiyoruz, halka acik sirketleri, ademimerkezi yerelyonetimleri, ozerkligi filan sevmememizin baslica nedeni bu

birisi demişti belki sen demiş bile olabilirsin.

"Ortadoğu halkıyla demokrasi olmaz." diye. 15 sene güneydoğuda yaşamış sonra istanbulda yaşamaya başlamış biri olarak son 10 senede bu kadar güzel bi cümle okumamıştım.

Bu söylediklerinle birebir de örtüşüyür.

Bize, bizim başımızda duracak bir ağa lazım, o ne derse onu yapacağız. Bireysellik bizim beyinlerimizde yok. Her şeyde öbek öbek olmamız, birinin de bizi yönetmesi gerekiyor.

bunun adı ümmetçilik işte
Sosyal ağlarda paylaş

nutella, ya evet öyle de ümmetçilik diyince onu bir fikir, bir anlayış olarak ayırmış oluyoruz.

bir halk ümmetçiliği benimseyebilir ya da başka bi şeyi.

benim demek istediğim, bizim halkımızın şalter kutusunu açtığın zaman "bireysellik" kolu eksik. açıp kapatamıyorsun... zaman zaman ümmetçi zaman zaman bireyselliğe değer vermiş olamıyoruz.

sürekli, toplan, başında biri olsun, mutlaka bir hiyerarşi olsun...

burda bireysel diyince demek istediğim bencillik kendini düşünme değil yanlış anlaşılmasın. birey olma fikrinin, hak anlayışının, özgürlükler anlayışının birarada olduğu bi paketten bahsediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

@nedanko savaş çığırtkanlığı yapması normal. valla dağdakilerin temizlenmesini istemek savaş çığırtkanlığıysa ben de öyleyim. adam dağdan inecek, sağı solu tarayacak patlatacak ben de demoğrasiii mi diyeceğim?

bahçeliyle değişen mhp'nin durumu ortada. biraz daha ortaya kaymaya başladılar. ha islamcı yönü neden oluyordur ona, gerçek demokrasiyi anladıklarından falan değil.

onun dışında doğru diyorsun terör olmasa adamlar meclise giremez de, türkiye de muhafazakar olmasa akp şimdiki kadar güçlü olmazdı. türkiyede ulusalcılar olmasaydı chp daha fazla oy kaybeder 5.ci bir parti görürdük mecliste. olsa olmasa diye yorumlamak pek doğru değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

dagdakilerin temizlenmesi degil ki olay, adamlar demokratik acilima bile daha ilk dakkadan tepkiyle yaklastilar. mhp icin silahsiz cozum yok. tabii ki sana saldirana sende saldiracaksin konu o degil, adamlar diger cozum yollarina bastan kapali. o olmaz bu olmaz diyo, e ne kaliyo silah, o da mhp ye dolayli yoldan hizmet ediyor.

ayrica olsa olmasa degil bi gercek bu, pkk nin olmadigi ulkede mhp marjinal bi partiyi oynar. (halen marjinal de, daha cok kisi marjinal tanimlar)

mhp nin ortaya gecmeye calistigini bende goruyorum heralde, ama halen eski kafada davraniyorlar bu konuda, impulsive hareketleri var
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler 30 yıldır bir savaşın içindeyiz değil mi? Tamam şu ana kadar izlenen politikalar bir sonuca varmadı orası kesin, belki yanlış oldukları belki doğru uygulanamadıkları için orasına ben kendi başıma nihai bir karar veremem. Tek bildiğim insanlık tarihinde her savaşta karşı tarafla empati kuran değil karşı tarafı öldürenin ya da teslim olmaya zorlayanın kazandığı. Sizce biz bu duruma göre hangi tarafız?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya baştan okumaya başladım ama ne yalan söyleyeyim sanki yıllar önce bir terör saldırısından sonra yazılan bir başlığı okusam aynı şeyleri görecekmişim gibi geldi, eğer arada kaçırdığım birşey varsa özür dilerim.

Yine IRA, ETA örnekleri verilmiş sanırım, farklı durumlardan kastın onlar mı? O adamlar ile müzakerelerin başlama şartı onların silah bırakmaları ve suçluların cezaevinde girmeleri değil miydi?

edit: Bir de diyalog kurulmasına bir itirazım yok, bu işin sonu tabi ki diyaloğa dayanıyor. Benim derdim her terör olayı sonrası "ühühüh kürtler çok acı çekti ühühüh anadillerinde eğitim göremediler kendini onların yerine koy da düşün" diyen liboş kaypak tiplerle. Empati kurulacak durum var kurulmayacak durum var yahu.
Sosyal ağlarda paylaş

e abi demokratik açılım fail olacağı en baştan belliydi. allah için bu dağdakiler orta bir yol bulalım kafasında olsalardı dağa çıkarlar mıydı? hadi o dönem kötüydü şartlar tamam falan filan, son 10 yılda yaşanılan gevşemeden dolayı biraz yavaşlamazlar mıydı? türkiyede taviz verecek en iyi parti akp'dir. chp öyle bi parti değil. chp'nin daha 1 aydır "demokrasi istiyoruz, dağdaki cocuklar ölmesin, barış istiyoruz" diyor. bu mottosu son dönemde ağızlarda dolanmaya başladı. onun dışında chp'nin de kesin çizgileri vardı "memleketde sadece tek bir güç olacak o da merkezi güç". yani diyorum ki mhp'den akp gibi bir partinin açılımına güvenmesini mi bekliyorsunuz? yapmayın yahu.

pkk olmasa mhp'de olmazdı demene hala katılmıyorum. insanlar gibi partilerde zamana ayak uyduruyor. pkk olmasa mhp türkiyenin daha başarısız yönlerine değinirdi ama yine mhp mecliste olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...