Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık Ayfon4S

katliamci

Öne çıkan mesajlar

DareJedi said:

Turkcell ile çakma bir kontrat yapıp telefonu satarak cebine para indirecek arkadaş. Büyük firmaların deyimi ile fraud işlem yapıyor arkadaş bir nevi turkcelle parasını ödemeden sen alıp tüyüyor kimlik hat fln kimin üstüne allah bilir.

öyle ha deyince veriyolar mı ya. ben vodafone luyum 8 ay düzenli fatura ödeyince verdiler telefonu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahaha arkadaş atarlanmış sakin ol şampiyon beğenmiyorsan gidersin :) Edit: Ayrıca Freud başka Fraud başka.

@Theridone çalıntı bir kart ile kredikartlı olaraka en saçma sapan müşteri bile gidip alabilir. Bazıları da laf kalabalığı yapıp gelicem ben deyip tüyüyor fln çok farklı örneklerde mevcut. Neyse arkadaş satmış zaten her ne kadar söyledikleri birbirini tutmasa da bazıları böyle oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi benim kafamdaki senaryo şu:

adam paraya sıkışmış, kredi alacak kredibilitesi de yok. gitmiş turkcell'den taksitle ayfon almış ve kelepirden satıyor. ben böyle düşündüm şahsen, yapılmayan bişi değil. ama sonradan yok ben çok zenginim de aslında, ödemem geliyor da. sonra işte 2 hafta sonra ödemem gelince ayfon 5 beklerim 4s'in mantığı yok da fln filan kıllandırdı tabi. delikanlı gibi olayı söyleseydi alınırdı belki...
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

abi benim kafamdaki senaryo şu:

adam paraya sıkışmış, kredi alacak kredibilitesi de yok. gitmiş turkcell'den taksitle ayfon almış ve kelepirden satıyor. ben böyle düşündüm şahsen, yapılmayan bişi değil. ama sonradan yok ben çok zenginim de aslında, ödemem geliyor da. sonra işte 2 hafta sonra ödemem gelince ayfon 5 beklerim 4s'in mantığı yok da fln filan kıllandırdı tabi. delikanlı gibi olayı söyleseydi alınırdı belki...

Adam öyle yapmıs olabilir ama adamın dediği şu:

örneğin bir iş yapmıs ve 180 gün vadeli cek almıs bu hafta tahsilah haftası 1 önceki hafta da ayfon almıs nasıl olsa cek tahsil edicek borc sorun deil ama ceki dönüyo bankadan iş hayatında olan şeyler bunlar hatta son zamanlarda cok sık oluyor kimse vaktinde alamıyor alacaklarını. adamın cekten alacagı parayla ödemesi gereken borcu var ve ödeyemiyor haliyle elindeki değeri yuksek malı acilen elden cıkarma niyetinde olay bundan ibaret olabilir. (çek olayı farazidir alacak denmiş orda)

ama adamı resmen dolandırıcıkla suclamıs bazı arkadaşlar tanımadan etmeden ayıp olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahah.Ya abi telefon turkcellden alınma fakat oyle taksittir kredi kartıdır işim olmaz.Nakit almıştım.Faturası adıma düzenlenmiş.Hani nasıl bi sahtecilik olacak merak ettim.Kvk dan imei sorgulatabiliyoduk onda da sorun yok.Hayır oyle ekstrem bi alet de degil.Şimdi bayramdan sonraki hafta 2bin liraya yakın para verip tekrar ip4s almak mantıksız cunku ip5 muhtemelen cıkacak bu sonbahar.Taş çatlasa 2500 liraya falan da alınabilecek bi telefon olacak.Niye bu kadar sorguladınız cidden anlamadım.Ayfon aldım sattım.Tekrar almayı da 5 e kadar erteledim.Bu kadar basit.Lan sanki ferrari aldık ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...