Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yazılım,kariyer,kafa karışıklığı konusunda yardım lazım

Trans

Öne çıkan mesajlar

selamlar,şimdi şöyle bir olay var başımda.yazılım mühendisliğinden mezun oldum bu sene.üniversite yaşamım boyunca mühendislik namına zerre iş yapmadım,mal gibi gittim geldim(pişmanım ne yalan söyleyeyim).derslere bile çok girmedim ama bir şekilde mezun oldum.aslında aklım başıma son 1.5 sene de geldi.ortalamamı falan düzelttim sayılır ama hala leş bir ortalamaya sahibim.bildiğim dillerin hepsi temel seviyede, .net,java,c++,c,php falan filan yani.benim ise ilgilendiğim alan java ve php. şimdi ikiside birbirinden apayrı olaylar. hal böyle olunca iş iyice saçmaladı çünkü javada frameworkten bol başka bişey yok.neye bakacağımı şaşırdım. spring bakayım dedim çok karışık geldi, bir kaç yerde springden önce hibernate daha mantıklı geldi ona bakayım dedim bir şey anlamadım. bu işte tecrübeli birisinin bana yol haritası çıkarması gerekiyor.

bu işler işe girince öğrenilir diyen olursa da,iş ilanlarına baktım fakat istedikleri özellikleri pek karşılamıyorum.

çok uzun okumam diyene, gelecek planlamasında java mı, php mi?
java ise hangi frameworklere hangi sıra ile nasıl bakmam gerek.
php ise bir ömür php ile geçer mi?
Sosyal ağlarda paylaş

c# in vs yuksek olmasinin sebebi gelismekte olan ulkeler yuzunden.

bizim gibi ulkelerde, hindistan turkiye dahil, diger ulkelerde MS cok guclu. Yani her yerde ihaleyi onlar alir vs, cunku prof. linux firmasi cok yok, bi de bilgisayar kulturu yok zaten.

Hindistanda c# vs cok poupler dil o yuzden, ms in gucunden dolayi.

hintlilerde hafif tembeldir bi de, yani arastirma yapmadan soru sormayi severler genelde. stackoverflow da da cok gorursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

google'in is ilanlarindada baya .net developer ariyolar..

illaki c# bilen adam microsoft icin calisacak bisi yok, trend o yonde, tabi ilgisini cekiyosa gidip adam istedigi dili ogrenir, ama belli populer olup community destegi en fazla alabilecegi bir dil ve platform ariyor benim cevabim ona.

hangisi daha iyi dil degil, hangisi daha populer dil'e hitaben bir cevap.
Sosyal ağlarda paylaş

Günün en az 10 saat bilg başında ufacık ufacık kodları okuyup yazmakla geçecek. başkalarının yazdığı saçma sapan kodlardaki hataları arayacaksın. sana timeline vercekler ve yetiştiremediğin için eve gidip geceleri yazmaya devam edeceksin. ve bunları gerçekten kodlama yetisine sahip olduğunu varsayarak söylüyorum. eğer o yeti yoksa en iyi ihtimalle müşteri temsilcisi tarzında bi iş ara yada kurumsal bi firmada kalabalığa karış senin bi işe yaramadığını anlamaları 1 yıl filan sürüyor.

Dil olarak ise maden yeni başlıosun Objective C yada Java şu sıralar çok revaçta. C# öğrenmesi kolay bir dil. Eğer geek yada nerd değilsen koşarak uzaklaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Trans said:

selamlar,şimdi şöyle bir olay var başımda.yazılım mühendisliğinden mezun oldum bu sene.üniversite yaşamım boyunca mühendislik namına zerre iş yapmadım,mal gibi gittim geldim(pişmanım ne yalan söyleyeyim).derslere bile çok girmedim ama bir şekilde mezun oldum.aslında aklım başıma son 1.5 sene de geldi.ortalamamı falan düzelttim sayılır ama hala leş bir ortalamaya sahibim.bildiğim dillerin hepsi temel seviyede, .net,java,c++,c,php falan filan yani.benim ise ilgilendiğim alan java ve php. şimdi ikiside birbirinden apayrı olaylar. hal böyle olunca iş iyice saçmaladı çünkü javada frameworkten bol başka bişey yok.neye bakacağımı şaşırdım. spring bakayım dedim çok karışık geldi, bir kaç yerde springden önce hibernate daha mantıklı geldi ona bakayım dedim bir şey anlamadım. bu işte tecrübeli birisinin bana yol haritası çıkarması gerekiyor.

bu işler işe girince öğrenilir diyen olursa da,iş ilanlarına baktım fakat istedikleri özellikleri pek karşılamıyorum.

çok uzun okumam diyene, gelecek planlamasında java mı, php mi?
java ise hangi frameworklere hangi sıra ile nasıl bakmam gerek.
php ise bir ömür php ile geçer mi?

piyasada çalışanlar senden farkı yok. Çalışmaya başladığında zaten anlayacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...