Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Troy - Truva

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

said:
Lykastos, 15 Mayıs 2004 12:08 tarihinde demiş ki:
kan yokmu?Abi truva meydan savaşı sahnesi ne dikkat etmedinmi?Adamların mızrağı soktuğu yerden kan patlıyodu resmen ve bence yeterince kanlıydı hatta aynı savaş sahnesinde kameraya kan sıçrıyo ama iyi dikkat etmek lazım görmek için:)Kill Bill gibi bişimi bekliyodun?

savaş sahnelerinde tıkandım kaldım resmen daha kötü çekilemezdi. aynı zamanda evet kan yoktu filmde er ryan nı hatırlatırım oradaki savaş sahneleri harikaydı ve bir savaşta olması gereken kan vardı. o kadar yapmacık o kadar basit geldiki yalnış anlamayın kan görmeye merakli sadist bir adam değilim ama filmlerde gerçekçilik yada gerçeğe yakınlık açısından bunların olması gerektiğini düşünüyorum. kill bill demişsin evet güzel dövüş sahneleri vardı ve orada adamların dövüştüklerini görmek bir yana hissediyordun kan sayesinde burada ne öle bi elinde mızrak hödö hödö saplıo sonra... sonra boş hiç ama tutmadım o yüzden savaş sahnelerini......[signature][hline]...bekliyorum kaderin elini sıkmak için.
Kararmayı bekleyen aLaCaKaRaNLıK gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

filmin en güzel sahnelerine kötü diyorsunuz ya ne diyim ... filmi beğenmemenizin nedenlerinin biraz daha iyi yorumlarla açıklancağını sanıyordum.

kan seviyesi bence iyi tutturulmuş.. o kadar büyük bütçeli bir filmin geliri olması için yaş sınırıda iyi ayarlanmış olması önemli... türkiye'de takan yok ama başka ülkerlerde filmin gişe sayısını çok etkileyen bir şey o.

bence tek kusuru filmin savaşın süresinden bahsetmemesi...Tabi filmde 10 yıl sonrasını gösterdiğinde aynı kişilerin aynı suratla dolaşması filimin bu eksik dediğim yerini fazlasıyla doldurup rezalete çevirebilirdi.bence burdada yine doğru tercih yapılmış 10 sene üzerinde durulmayarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Kurallara uymayan mesajlar silinmiştir.

Şu an filmi seyretmediğim için çok üstünkörü bir temizlik oldu ama sizin yüzünüzden filmde ne oluyor ne bitiyor öğrendik. Filmin bütün zevkini kaçırdınız. Ama akşama filmi seyrettikten sonra kurallara uymayan gördüğüm bir kelime bile spoiler olsa direk mesajın tamamını sileceğim haberiniz olsun.

[Bu mesaj ghaldszar tarafından 15 Mayıs 2004 17:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

SPOILER

1e 1 dovusler mukemmeldi fakat kan cok azdi bende sadist degilim :) ama azdi hakkaten. en azindan 2 adamin boynu kesildi sadece kesildigiyle kaldi bi iki damla kan akti sadece .
brad pitt cok iyi oynamis tebrik ediyorum kendisini :-p diyaloglar cok guzeldi. ozellikle gemide hectorun kardesiyle konusmasi. ("ölüm ve sevgi hakkinda hicbirsey bilmiyorsun ama sevgi icin olurum diyorsun. bunun destansi, siirsel bi tarafi yoktur")[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

crepuscolo dediklerin bir yerde doğru şöle demek istediğime biraz daha dokunayım eğer savaş sahneleri karambola alınmasaydı ve daha ayrıntılı olsaydı o zaman çok kana gerek duyulmazdı.Bkz. lotrda o kadar kan olduğunu hatırlamıyorum ama savaş sahneleri mükemmel değilmiydi?(tabi filmi lotrla kıyaslayacak değilim)[signature][hline]İki tarafta saldırıyorsa bu taaruzdur;biri saldırıyor öteki savunuyorsa bu kuşatmadır;ama biri saldırıyor öteki birşey yapamıyorsa,işte o zaman katliam olur

A.K.A Xanros
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle filmi çok begendigimi soylemek istiyorum...

İnanılmaz bir ortam yaratılmış, atmosfer muthiş, tüm karakterler yerine oturmuş ben hayatımda paramın tam karşılıgını aldıgım sanırım 2. film troy...

Brad Pitt gerçekten çok çok başarılı bir achilles yaratmış karşımıza. Özellikle achilles in vurdumduymazlıgını, bencilligini, şan hırsını çok iyi yansıtmış. Sahnede Brad Pitt olarak degil Achilles olarak gördüm onu ve hakikaten izleyişimden keyif aldım.

Filmde begendigim diger nokta da LoTR da oldugu gibi kitaptan kopmamış aksine kitaba baglı kalmış,sagdıklıgından birşey kaybetmemiş. Bu bana ayrı bir izlenim keyfi verdi bunu da belirmek isterim...

Yardımcı karakterler uyum içerisinde, Başrol oyuncuları çok iyi seçilmiş, daha başka birşey söylenebilecegini pek zannetmiyorum.

Sonunda Hollywood bu tip kitap-film çevirmelerinde başarılı düzeye ulaştı. Troy mutlaka gidinip görünesi, hatta doymayıp tekrar gidinesi bir film...

Ps: Filmi sahne sahne tartışmanın saçmalık oldugunu düşünüyorum. Saygılar...[signature][hline]Eye of twilight, give us sight...
Take our offer, give us might...
Make our power, tears of night...
Sosyal ağlarda paylaş

SPOILER

yaw ben anlamadığım bi iki noktayı soracam. şimdi öncelikle brad pitt iyimiydi kötümüydü çözemedim.sanırım yönetmende öyle istemiş.böyle içi iyi ama işte hafifte kötü,kötülüğün karizması olsun biraz demiş(Darth Vader hesabı) ama şimdi şöyle bi durum var.
bunlar arcilis(adını tam hatırlıyamıyorum) hector'u öldürdükten sonra neden üzerine ok yağdırıp gebertmediler.ayrıca arcibilmemne neden hector'ûn cesedi başında ağladı.bide madem sevdiği kadını kurtarmak istiyodu,ayrıca öteki kral'ı sevmiyodu neden truvalılara haber vermedi.

falan diye listem uzuyo...[signature][hline]Cennet Annelerin Ayakları Altındadır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ermynorac, 15 Mayıs 2004 14:26 tarihinde demiş ki:

Not: 10/10 benim için sw ep5,ep6 gibi düşünürsek.9'da ep2 aotc olsun :)

Abi sw eps 5 hakkaten sw serisinin en iyi filmlerinden (eps2 le beraber bence) ama episode6 gibi bir rezaletle bir tutmasaydın ya, peluş ayıcıkların evrenin en iyi eğitilmiş askerlerinden oluşan bir orduyu ve onun mekanik zırhlılarını taş ve sopalarla dövdüğü bir filmden bahsediyoruz ;)[signature][hline]Quidquid latine dictum sit, altum viditur.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ra_d, 15 Mayıs 2004 23:23 tarihinde demiş ki:
SPOILER

yaw ben anlamadığım bi iki noktayı soracam. şimdi öncelikle brad pitt iyimiydi kötümüydü çözemedim.sanırım yönetmende öyle istemiş.böyle içi iyi ama işte hafifte kötü,kötülüğün karizması olsun biraz demiş(Darth Vader hesabı) ama şimdi şöyle bi durum var.
bunlar arcilis(adını tam hatırlıyamıyorum) hector'u öldürdükten sonra neden üzerine ok yağdırıp gebertmediler.ayrıca arcibilmemne neden hector'ûn cesedi başında ağladı.bide madem sevdiği kadını kurtarmak istiyodu,ayrıca öteki kral'ı sevmiyodu neden truvalılara haber vermedi.

falan diye listem uzuyo...

İlyadada Achilles iyi yada kötü diye yönlendirilmez.O su tanrısının hırslı ogludur.Filmde kötü diye birşey yoktu zaten hepsi hırs meselesi.Helen için basılmadı truva.Achilles filmdede defalarca tekrarladıgı gibi isminin binlerce yıl sonra bile hatırlanmasını istiyen bir savaşcı (başardı adam hll) kendinin efendisi sadece.

Hector konusuna gelince orda Hector en başta okçuları dutduruyor.Ve düello yapıyorlar.Düellodan sonra orda ok sallayıp ordu saldırtmak mertlige sıgmaz :) zaten ok ta işlemez adama.

diger sorunada kendi yorumumla cevap veriyim.
Achilles in bi sevdigi yoktu aslında okudugum kadarı ile öyle hatırlıyorum.Truvada cokta umrunda degildi kendisinin.Yine truvanın yakılıp yıkılması Achillesin o ölümsüzlük ugruna yaptıgı şeyler için artı dır.

(ilyada kitabım seneler önce taşınırken kayboldu pekçok kitabım gibi şu busilles i seviyormuydu sevmiyormuydu bilen biri yazabilirmi ?)[signature][hline]"All those moments will be lost in time, like tears in rain..."
Bish'in akıllara durgunlık vericek görüntüsü !
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Quivalen-soth, 15 Mayıs 2004 23:09 tarihinde demiş ki:
Filmde begendigim diger nokta da LoTR da oldugu gibi kitaptan kopmamış aksine kitaba baglı kalmış,sagdıklıgından birşey kaybetmemiş. Bu bana ayrı bir izlenim keyfi verdi bunu da belirmek isterim...

...?

O zaman ben ilyeda destanı değil manas destanını falan okudum? Zira benim okuduğumda 10 yıl sürüyor savaş. Ve esas karakterler arasında bu ikisi dışında Odiseus var ki burada sadece yardımcı karakter. Yine benimkinde Rüzgardan hızlı koşan, İnsan boyundan yükseğe atlayan ve kargısıyla bronz kalkanı delen Achilleus var, şovalye ruhlu değil ondan kaçan ve Achilleustan korkan Hector var, savaşın bitmesini engelleyen, sürekli iki tarafa da yardım eden tanrılar ve savaşı yöneten Zeus var, ve tabii birçok doğaüstü olay ve tanrısallık var.

Yanlış anlama filmi kötülemiyorum ben de çok beğendim ama kitaba bağlı kalmadığını belirtmek istedim.[signature][hline]Quidquid latine dictum sit, altum viditur.
Sosyal ağlarda paylaş

hastir :]
okuycam,spoiler görür görmez okuyamıyorum...
Bilet bulamadım bugünde,içime fecii oturdu okuyamamakta :)

neyse...

*!"yarına kadar bu topiğe girmemem gerek" diyerek uzaklaşır..*[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

UYARI!:Evcil yaşayanlar için uygun değildir!
[29.04.2002-29.04.2004]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dralnu, 14 Mayıs 2004 22:23 tarihinde demiş ki:
bana beklediğimi veremedi film

filmin en güçlü yanı olmasını beklediğim savaş sahnelerini beğenmedim, belki de "knighthood" olmadan beni pek etkilemiyolar ondandır .. onun dışında gayet sıradandı, bilet parasına acıdım diyebilirim; van helsing i mesela küfür ederek izlememe rağmen sıkılmamıştım, bunda sıkıldım ..

bana para verdigine acimadigin filmleri listelemeni istesem?...
hepsini listeleyebilirsin istersen zaten 10 taneyi gecmez herhalde?[signature][hline]Meshcharakou -ElitE-
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...