Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma - 2

cavanagh

Öne çıkan mesajlar

şampiyonlar liginde bragaya kaybettikten sonra oyun felsefemizde değişikliğe gidildi. artık pas yaparak oyunu yıkmak yerine uzun toplarla boş koşu yollarına toplar deneyerek gol atmaya çalışıyoruz, ya da duran topları fırsat olarak değerlendirmeye çalışıyoruz.

vel hasıl kelam artık kimsenin önümüze otobüs çekmesine gerek kalmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

uc asagi bes yukari ayni seyleri soyluyorum ben de. 4-4-2 yi kanatlara yigmadan da oynarsin, ortadan hizli top deneyerek de. kanatlarin defensive winger olur mesela caner - mehmet topuz gibi, ya da gayet gidip de donmeyen adam olurlar stoch ile dia gibi. ortadaki ikili selcuk inan ile emre belozoglu olabilir; ya da selcuk sahin ile mustafa sarp olabilir.

sen selcuk sahine 100 bin kez oyun kurucu oynayacaksin dese de olmaz. galatasarayin sorunu da bu. oyuncunun uzerinde MR yazdigi zaman ayni ozellikleri tasimiyor. galatasaray tek forvete donmek zorunda degil, ama oyuncularina gore taktik yapmak bir zorundaydi. son zamanlarda biraz daha uygun bir sekilde oynuyor iste.
Sosyal ağlarda paylaş

Fizban'a %100 katılıyorum. İlla ki resimdeki gibi durup AYNİ oyunu oynamaz ki takımlar.

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41705000/gif/_41705404_4_4_2_416.gif

Ki Fatih Hoca çok güzel değiştiriyo rakibe göre oyunu. Evet zaman zaman da 4-5-1'e dönüyo zaman zaman elmander'i Free Roaming AM L/R/C gibi yapıp defansın dengesini bozuyo.

Ama olsun değiştirsin o gene de.
Neden?
Ben öyle istiyom. Kazanıyo ama ben böyle kazansın istemiyom.
Ya değiştirince artık kazanamazsa maçları
O zaman hemen gitsin Teknik Direktör.
Sosyal ağlarda paylaş

tabiki 4 4 2 i oyle boyle de oynarsın ama takım oynayamıyo 4 4 2 i. gecen sene elmander emre ve engin iyi is yapıyolardı bu sene hic yoklar eh onların yoklugunda iste iceri dogru oynanana 44 2 oynayacak adamımız kalmıyo e kalmıyosa neyi zorluyoruz. hic 4 4 2 ile rahat oynadık kazandık dedigimiz mac yok. demekki oyuncularımız 4 4 2 ile rahat degil olmuyo. 4 5 1 de daha rahatız en azından daha az pozisyon veriyoruz. mal mal geri dusup sonra kazanmaya calısmayız
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Ben de bunu anlamıyorum arkadaş yaa.

Oturmuş başarılı olmuş bir sistem var. 4-4-2 ile YILLARDIR gelmemiş bi başarı geldi. Geçen sene şampiyonluk bu sene Ş.L. başarısı ve ligde liderlik devam ediyo.

Pati issssrarla çalışan sistem değiştirilsin başka bişey denensin istiyo. Abim noolur bi takım 4-5 sene ayni sistemle oynasa, oturtsa takımını taktiğini. Luçe'nin gönderildiği dönem geldi bak aklıma, takım tarihte görülmemiş bi başarı yakalamış süper kupa falan almış herkes "bu gitsin bu, başarılı ama korkak olmayan futbol isteriz" dedi dedi gönderttiydi adamı. Kaç sene geri döndü takım.

Bi durun arkadaş ya. Ne istiyorsunuz çalışan sistemden?

Başarı devam etsin ama 5 orta saha ile olsun. Gol atan Burak da diil başkası olsun. Aydın, Hamit sakın ha başarılı olmasın ama takım çok başarılı olsun. Bööyle gider bu.

+1

borok gozel gol atamoyor
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

Hala futboldaki rakamlarin takimin nasil oynadigini tek basina belirledigini dusunenler var. gecen seneki 442 nizle bu seneki arasinda alaka yok. Oyuncularin ozellikleri ve performanslari bas etken.

oyle.

gecen sene merkez takımıydık. ayağı iyi top yapan ujfa, orta sahayı 5'leyen johan, merkez oyuncusundan bozma kanat engin, emre derken takım merkezde müthiş kalite farkı koyduğu için lige göre her maç eze eze oynamıştık.

bu sene johan sakatlıklardan dolayı formsuz, orta sahaya top çıkaran ujfa sakat, kanatlarda merkezle alakası olmayan amrabat, sezon öncesi bol bol tatil yapan melo falan olunca sistem patlamış gözüktü.

ya devre arası johan ve melo deli bi şekilde geri dönecek ya da 1-2 transfer ile takım 4-3-3 kombinasyonlarından birine evrilmek zorunda kalacak.

kısmet.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...