Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TRT'den John Lennon Sansürü

S-H

Öne çıkan mesajlar

şimdilerde gerek olmadığı sürece malzeme dağıtımı yapılmıyor.
onun yerine tarla açma, su kanalı getirme gibi çalışmalar üzerinde uğraşılıyor.

süreklilik arz eden ve ülkelerin kendilerini idame etmesini sağlayan yatırımlar var hep.

john lennon bunu bilirdi!!!!!! alllah rahmet eylesin john.

diye konuya bi bağlama yapmaya kasayım bari. yoksa konu ile hiç alakası yok lan bunların.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

O mantıkla İngiltere'den çıkan hiç bir insanın hayatta birşeyleri değiştirmek için çabalaması, elinden geleni yapması mantıksız. Ben mantığı anlamadım. İngiltere muhtemelen sömürmese de John Lennon olurdu, o olmasa X kişisi olurdu, önemli olan o kişi olduğun zaman onları söyleyebilmek zaten. Bu dünyada birileri birilerinden daha iyi müzik yapacak, daha ünlü olacak, kendini insanlara daha çok duyurabilecek. O insanlar ellerindeki kısıtlı güçle birşeyler anlatmaya çalışırlarsa bir anlamı olur zaten. Biz ülkemizdeki sanatçıların boş olmasını eleştirmiyor muyuz?
E o zaman diyebiliriz ki Türkiye olmasaydı Barış Manço olmazdı. Maksat o değil ki. Maksat o kişinin, Barış Manço'nun, o kişi olduktan sonraki yaptıkları bilmem anlatabildim mi. O olmasa, başkası olacaktı, o zaman o kişiler ünlü oldular diye senin ülken olmasaydı böyle olamazdın, o yüzden ne yapsan yetersiz demek saçma.

Cebinde milyonları olmasa zaten muhtemelen sen o adamın o şarkısını bilmiyor olacaktın, o gücü olduğu için (daha doğrusu iyi şarkıcı olup, o güce erişip, o şarkıyı sana duyurabildiği için) bunu yapabiliyor olması, onun para sahibi olmasını kötü yapmaz. Dünya'da daha çok kişiye erişebilen insanların belli bir farkındalıkla o gücü iyi şeyler için kullanmaya çalışmasında hiç bir sıkıntı yok. Kimse mükemmel değil. Bir de hayatta şunu unutmayın: Kendine verecek birşeyi olmayan adam başkasına birşey veremez. Sen birine para, yemek vereceksen, önce ona kendin sahip olmalısın. Bu karşı bile çıksanız, hayatın kuralı. Ben burada bir terslik göremedim. İngiltere'nin yaptıkları ne John Lennon'un ne de sonrakilerin suçu değil. Hayatta herkes gibi o insanlarda yaşamlarını daha kaliteli yapmaya çalışıyor ki, bu dünyadaki herkesin en doğal hakkıdır. O açsa ben de aç kalayımdan çok, ben toksam o da tok olmalı buradaki mantık...

Ya İngiltere'den çıkan insanlara falan denen bişey yok. Olay şu, İngiltere'nin böyle bi organizasyonda, Lennon'ı kullanarak sanki dünyada savaşlara sömürülere yol açan bi ülke değil de barış dostluk çiçek böcek saçan bi ülkeymiş imajına bürünmeye çalışması. Buradaki çelişkiyi eleştiriyordum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...