Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PKK vekil kacirdi

fizban

Öne çıkan mesajlar

Sufi said:

toplumun çoğunluğu kürtlerden nefret ediyorsa (ki yanlış bilgi) o zaman toplumun çoğunluğuna söylüyorum o dangalak lafını.

ben tam olarak toplumun çoğu kürtlerden nefret ediyo demedim, kürtlerden nefret ettiğini dile getiren çok insan yok ama tam da teodor gibi düşünen insanlar toplumun çoğunluğunu oluşturuyor, pkkya olan nefretle kürtlere olan nefretin özdeşleştirilmesinden kastım bu.

teodor da şunu dedi sayfa başı madem onu da alayım şuraya
Teodor said:

kürt ile pkk nın bir farkı yok zaten pkk yı desteklemeyen kürt diye bir şey yok belki desteklediğini saklayan vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

bu olayların sorumlusu artan terör eylemlerine gıkını çıkarmayan halk, basiretsiz politikalar yürüten ve en çok ben bilirim diyen AKP, varlığını kan üzerinden yaptığı siyasetle sürdüren ve AKP'e zırt pırt koltuk çıkan MHP, artan terör saldırıları, PKK'nın bölgede daha fazla güç elde etmesi ve daha cüretkar hareketlerde bulunması üzerine meclisin toplanmasını isteyen CHP'e karşı hükümet propagandası yürüten basındır.

Yok efendim PKK'da meclisin toplanmasını istiyormuş CHP PKK'lı olmuş. Yok yaw ciddi misiniz ? Eminim PKK'da çarpım tablosunun doğru olduğunu kabul eden binlerce insan vardır. Ne oldu çarpım tablosunu mu sorgulamaya başlıcaz yoksa ? Gerçekler ve doğrular kişilerden bağımsızdır kimin söylediğinin önemi yoktur. Sen PKK'nın doğruları ve gerçekleri söylemesinden rahatsızsan ozaman o doğruları sen daha yüksek sesle söyleyeceksin. Burada doğru olan ise PKK'nın eylemlerini arttırdığı farklı bir yöntem izlemeye başladığı ve meclisin bu konuya kayıtsız kalmaması gerektiğidir. Tabi meclis toplanacak ve hesap verecek bu ülkeyi yönetenler bu ülke halkını temsil edenlere. Tabi sorulanları meclis kürsüsünde cevaplayacaklar. Bunu ilk önce sizin talep etmeniz tepki göstermeniz gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

PZero said:

benim görüşümdür bu olay akp nin ekmeğine yağ sürmüştür gene chp her zamanki gibi akp ye + puan kazandırmıştır .

CHP'nin görevi o zaten

rockefeller bursuyla abd'de eğitim gören deniz baykal hapisten çıkarıp başbakan yapmadı mı bu adamı? kürt açılımı, türban açılımı vs hepsine destek vermedi mi? ha CHP başa gelmiş, ha AKP. hiçbir fark yok.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Aygün'ün PKK'lı teröristlerle yörede konuşulan Zazaca dili ile konuşmak istediği, ancak PKK'lıların "Biz bilmiyoruz" demesi üzerine Türkçe konuştuğu belirtildi.

yok lan zazaca başka dildi. okumamış sayın yukarıyı

zazaca dersim bölgesinde (ilçe değil) konuşulan bir lehçe
kaçırılan aygün de dersim'li
kürt'lerin büyük çoğunlu ise kırmançi konuşuyor
http://en.wikipedia.org/wiki/Kurmanci
http://en.wikipedia.org/wiki/Kirmanjki
ve diğerleri: http://en.wikipedia.org/wiki/Kurdish_language

adamlar karda yürüme işini abartmış biraz anlaşılan dfsg
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21234263.asp

said:
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, kaçırılmasıyla ilgili olarak bazı iddialarda bulunan AK Partili Şamil Tayyar'a ''Kendisini Ulu Divan'a havale ediyorum. Ulu Divan, Pir Sultan'ın kullandığı bir kavramdır. Başka bir şey söylemeyeceğim. Ağzımı mı bozayım yani'' tepkisini gösterdi. Tayyar da Aygün'ün bu sözlerine Twitter'dan yanıt verdi. Tayyar savcıları göreve çağırdı.

said:
AK PARTİLİ ŞAMİL TAYYAR'A CEVAP
Hüseyin Aygün kaçırılmasıyla ilgili olarak bazı iddialarda bulunan AK Partili Şamil Tayyar'a da ''Kendisini Ulu Divan'a havale ediyorum. Ulu Divan, Pir Sultan'ın kullandığı bir kavramdır. Başka bir şey söylemeyeceğim. Ağzımı mı bozayım yani'' diyerek tepkisini gösterdi.

TAYYAR, AYGÜN'E TWITTER'DAN CEVAP VERDİ

AK Partili Tayyar, Aygün'ün ''Onu Ulu Divan'a havale ediyorum'' açıklamasına Twitter'dan yanıt verdi. Savcıları göreve çağıran Tayyar, ''Hüseyin Aygün'ün şahsıma ilişkin "Ulu Divana havale ediyorum" açıklaması, öç almaya yönelik açık tehdittir, savcıları göreve çağırıyorum'' dedi.

said:
ULU DİVAN NE DEMEK?

Ulu Divan Alevi geleneğinde sıkça kullanılan bir deyim.... Daha çok haksızlığa uğrayanların kullandığı bir cümle olan 'Ulu Divan' Alevi inancında erenler makamı olarak kabul edilir.

Ulu Divan, öbür dünyada hesaplaşmak, haklı ile haksızın öbür dünyada yerini bulması anlamında kullanılıyor.

Bu Şamil Tayyar harbiden akıl hastası
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

haklı çıktı.

http://www.amerikaninsesi.com/content/chp-milletvekili-huseyin-aygun-serbest-birakildi/1486233.html

“İki günlük dağ maceram akşam 17.00'de sona erdi. Örgüt bu eylemi siyasi propaganda olarak yaptığını ifade etti. Bu eylemi yapan genç arkadaşlar, bu ülkenin çocukları ve bu eylem aracılığıyla Türk kamuoyuna barış ve ateşkes mesajı vermek istediklerini söylediler.”
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...