Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dedemin sarayında evlenmek istiyorum

reyou

Öne çıkan mesajlar

ya kendi estetiklerini triplerini korusalar güzel kültürel bi mevzu olabilirdide, yandan yemiş viktorian donemi hanedenlığı idi osmanlı hanedanlığı artık.

padisahlar BENDE NISAN VERMEK ISTIYORUM!!! diye sirlük verme gazıyla orasından burasından nısan uydurup veriyodu falan. komikleşmişti iyice.
Sosyal ağlarda paylaş

diğer krallı lordlu sistemlerde iyi bir halt değil ki. ingiliz kraliyet ailesinin harcamaları millete giriyor. 40 yılda bir torun evlendiriyorlarda düğün turizmi adına para kazandırıyorlar anca
ispanya da keza öyle

muhafazakar aptallık yüzünden kendilerine giriyor işte, türkiyede de olsaydı çok bir fark olmucaktı artık 3. 4. dolmabahceyi dikerlerdi
Sosyal ağlarda paylaş

Japonyada kimse biz imparator soyuyuz diye naralar atarak
muze basmiyor yada din icerikli tapinaklar halki galeyana
getirmiyor. Olcusunde ve hersey sinirinda bir sekilde
hallediliyor. Ama TR de bu tip isler heleki su donemde
evlenmeyi birak orda benim hakkim var deyip gelse bu halk
onada acir geri verir yani o sebeble. Ataturk en dogru
olani yapti ama halk hala kolelik pesinde.
Sosyal ağlarda paylaş

japonyadaki imparatorun olayi ile asalak osmanoglu ailesinin olayi bir diilki

heriflerin mitolojisine dayaniyor imparatorluk, ulus develt zaten kendi aralarinda savassalarda hep bi tanri olarak imparator kosede durmus, meiji-showa donemi haric siyasetin uzerinde olmuslar hep, bozulmamis bi hanedan

osmanli ise ucube direk, turk haric her milletten kiz almislar aman tahta rakip cikmasin diye, sadakat desen oda yok hep satafat hep luks, hurremin kurdugu yeni duzen yuzunden zaten akil sagligi yerinde sehzade yok, sehzade anneleri birbiri uzerine entrika cevirirken kukla yapmislar hep cocuklarini, 200 sene devleti cariyeler yonetmis el altindan

meh ki ne meh yani, ataturk gene yumusak davranmis yaptigi buyuk hatalardan biri direk

fransizlar gibi kokunden cozucekti meseleyi

http://www.cmarshallfab.com/wp-content/uploads/2011/02/guillotine191.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

napolyonu gec ya allahin boduru ne olcak, fransizlarda bodur fetisi oldugunu cumle alem biliyor zaten

ha bide avrupadaki hanedanlar cok karmasiktir, CK oyniyanlar bilir zatende hani neredeyse tek ulke kokenli hanedan cok az, simdiki windsor hanedani aslen alman kokenli mesela ama adamlar ingiltereyi yonetiyor, aristokrasi oldugu icin zaten bugun bu hanedanlar hala yasiyor ve enteresan olmaya devam ediyorlar

bizde aristokrasi filanda yok

osmanin ailesi var iste, istanbula tikmislar koskoca ulkeyi, parsellemisler ve guclerini hickimse ile paylasmamislar, tek abslarina yemisler milletin servetini

gerci yigidi oldur hakkini yeme, misal selatin camiileri yapilirken koskoca padisah sadece kisisel servetinden odemis, devletin kasasindan bes kurus para almamislar

bizim bugunki padisah senin benim vergimle camlicaya gereksiz buyuk camii yapip bes kurus vermeden ismini tarihe kazimak pesinde
Sosyal ağlarda paylaş

benim dedem, bunun dedesinin kuluymuş be. vay anasını. ne günlere kalmış zamanında türk milleti. beş on senede bir genç oğlanları toparlayıp anadolu ve rumeli sipahisi adı altında gavurun üstüne sürerlermiş ki daha çok yiyip semirebilsinler. mustafa kemal'in gözü açıkmış da bunları defetmiş milletin başından. geri mi gelmeye çalışıyorlar yavaştan nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

bizim bugunki padisah senin benim vergimle camlicaya gereksiz buyuk camii yapip bes kurus vermeden ismini tarihe kazimak pesinde

oraya gömecekler bi de öldüğünde, büyük proje de o, sırf herkesten yukarıda yatma egosuyla bürünmüş bir adam.

insan boyle bir egoyla nasıl yaşar zaten o da ayrı da.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
“Ben, Sultan 2. Abdülhamid Han’ın 5’inci kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu. Af Yasası’ndan yararlanıp Türkiye’ye yerleşmiş ilk Hanedan ailesiyiz ve dünya genelinde yaşayan 17 sultandan biri olma şerefine nailim.

muhtesem yuzyil izlemekten beyni sulanmis su salaga birileri hanedan gucten dustukten sonra dogan mensuplarin unvan kullanamiyacagini soylesin

hanedan mensuplari bile lumpen ve cahil lan, zor bulunur bole ulke
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...