Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ramazan ayını protesto etmek için domuz eti pişirip bira içen gencin videosu

antiban

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Domuz eti tavuktan iyi danadan kötü halli bence iyi olunca ama jambon gibi şeylerde türünün en iyisi. Hatta canım çekti, markete gittim, domuz bulamayıp dana jambon ve yumurta aldım, güzelce yedim pişirip şimdi =)

Yukarda yanlış yazmışım bu arada, yumarta+jambon ilişkisine yağ koymaya gerek yok, ısıtılmış tavaya jambonu atınca içindeki yağlar fışkırıyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

neden yenmiyor bu domuz oldum olası anlamadım ben

Domuz eti bakteriye ota boka açık bi et. Buzdolabıda olmadığı dönemde sıkıntılı diye bi yorum okumuştum bi yerde.

Ama İslamcılar abakarsan eşini kıskanmıyor, kendi bokunu yiyor(ki tavukta yiyo bunu) felan diye açıklamalar var. Ki hiç biri bunnarın at eti neden yemediğimizi açıklamıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

Yüzyıllar önce buzdolabı, soğutucu vs. olmadığından ve domuz eti çok çabuk bozuluyormuş. Asıl olayı bu. Sonra delinin biri çıkmış "bunu yemek günah bu gençler yimeyin, hem kendi bokunu yiyor bu pis hayvan" diye. Öyle günah/haram olarak kalmış işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

abi o dönemdeki bir salgından kaynaklanıyor bu.Tektoynaklı hayvanlarda baş gösteren bir hastalık gelişiyor..insanların hayvanları atları filan ölüyor.bakıyorlar hastalık genel olarak büyük domuz mezbahalarının olduğu yerlerde.direk yasaklıyorlar.
idari bir karar.kudüsteki gayrimüslim günlüklerinde yazıyor bunlar.

domuz etinde olan parazit başka etlerde de var.ayrıca domuz yiyen toplumların ölmesi lazım ozman.en çok domuz etini avusturya ve baltıklar yiyor adamlar sağlık yönünden dünya ortalamasının üstünde.

ayrıca türkler atlarını yiyorlardı 19.yy kadar.ama kuranda tektoynaklı hiçbir hayvanı yiyemezsin diyor.
çok ciddi bilgiler bunlar ve ciddi bir insan yaptı beni.
Sosyal ağlarda paylaş

Vendy said:

Llama said:

Yüzyıllar önce buzdolabı, soğutucu vs. olmadığından ve domuz eti çok çabuk bozuluyormuş. Asıl olayı bu. Sonra delinin biri çıkmış "bunu yemek günah bu gençler yimeyin, hem kendi bokunu yiyor bu pis hayvan" diye. Öyle günah/haram olarak kalmış işte.

paticikte olmanın verdiği rahatlık :)
yoksa büyük taunt atmışsın :)
Sosyal ağlarda paylaş

Patice said:

BonePART said:

Abi öğrenci olursunda bu kadar kötü olmassın ya. Sucuk pişirir gibi pişirdi eti. Meh. O lafları yazana kadar yemek yapmayı örenseydi.

Abi öğrenci evinde 2 ocak 1 mikrodalga fırının işi neee.

Berbat menü oldu bu arada.

Öğrenci evi mutfagı orası. Yatakhane mutfagı yane. Ortak mutfaktır o sebeble 2 tane ocak var. 8 10 kişi bi mutfagı paykasıyo cunku.
Sosyal ağlarda paylaş

photographer said:

Yok abi taunt falan atmadım.
Kitapta domuz eti yemeyin diye yazmıyor bildiğim kadarıyla. Hz.Muhammedin de böyle bir şey dediğini sanmıyorum.
Delinin birinden kastım Hz.muhammed değil. Böyle çıkıp ota boka şu günah bu haram diyen tipler.
Sosyal ağlarda paylaş

Vendy said:

photographer said:

Yok abi taunt falan atmadım.
Kitapta domuz eti yemeyin diye yazmıyor bildiğim kadarıyla. Hz.Muhammedin de böyle bir şey dediğini sanmıyorum.
Delinin birinden kastım Hz.muhammed değil. Böyle çıkıp ota boka şu günah bu haram diyen tipler.

Bakara(*) Sûresinin 173 . Ayetinde
Allah, size ancak leş, kan, domuz eti ve Allah’tan başkası adına kesileni haram kıldı. Ama kim mecbur olur da, istismar etmeksizin ve zaruret ölçüsünü aşmaksızın yemek zorunda kalırsa, ona günah yoktur. Şüphesiz, Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.39

Mâide(*) Sûresinin 3 . Ayetinde
Ölmüş hayvan, kan, domuz eti, Allah’tan başkası adına boğazlanan, (henüz canı çıkmamış iken) kestikleriniz hariç; boğulmuş, darbe sonucu ölmüş, yüksekten düşerek ölmüş, boynuzlanarak ölmüş ve yırtıcı hayvan tarafından parçalanmış hayvanlar ile dikili taşlar6 üzerinde boğazlanan hayvanlar, bir de fal oklarıyla kısmet aramanız7 size haram kılındı. İşte bütün bunlar fısk (Allah’a itaatten kopmak)tır. Bugün kafirler dininizden (onu yok etmekten) ümitlerini kestiler. Artık onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün sizin için dininizi kemale erdirdim. Size nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslâm’ı seçtim.8 Kim şiddetli açlık durumunda zorda kalır, günaha meyletmeksizin (haram etlerden) yerse şüphesiz ki Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

En’âm Sûresinin 145 . Ayetinde
De ki: “Bana vahyolunan Kur’an’da bir kimsenin yiyecekleri arasında leş, akıtılmış kan, domuz eti -ki o şüphesiz necistir- ya da Allah’tan başkası adına kesilmiş bir (murdar) hayvandan başka, haram kılınmış bir şey bulamıyorum. Fakat istismar etmeksizin ve zaruret ölçüsünü aşmaksızın kim bunlardan yeme zorunda kalırsa yiyebilir.” Şüphesiz Rabbin çok bağışlayandır, çok merhametlidir.33

Nahl Sûresinin 115 . Ayetinde
Allah size ancak leş, kan, domuz eti ve Allah’tan başkası adına kesileni haram kıldı. Ama kim mecbur olur da istismar etmeksizin ve zaruret ölçüsünü aşmaksızın yemek zorunda kalırsa şüphesiz ki Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.6
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...