Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Why? Because God did it...

vaperon

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Nasıl yani azanlar? Tanrı var, herşeye kadir ve azanları cezalandırıyor. Burada bir sorun var.

Eğer tanrı varsa ve herşeye kadirse mantık derki özgür irade yok. Öyleyse azamam ve bu nedenle cezalandırılamam. Eğer cezalandırılacaksam bu tanrının mükemmel olmadığını gösterir çünkü gereksiz kibir bir ahlaksızlıktır ve ahlaksız bir tanrı herşeye kadir ve özellikle mükemmel bir varlık olamaz ve tapılmayı hak etmez. Ama tanrının varlığının temel anlamı tapınma, güç, ve bilgelikse; ve gördüğümüz üzere bilgelik ve güç kendi aralarında çatışarak özgür irade dahil evrene ve ilahi yargılamaya bağlı ilahi herşeyi yok ettiği için, tek tanrılı dinlerin sadece koca birer yalanlardan ibaret olduğunu anlayabiliriz.

Cezalandrıma eyleminin kendisi tek tanrı olmadığını kanıtlar. Eğer birden fazla tanrı var dersen sorun büyük oranda çözülür ama. Bu nedenle ben Inanna'ya tapıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bir üstteki mesajı alıntılamıyoruz. onu editliyorum

ayrıca inanana troll diyoruz gibi bir denklem de yok. sadece senin troll olduğunu düşünüyorum. bu kadar basit.

ha troll olmadığını düşünürsek durum daha da garipleşiyor. şunu diyen birisini
oncekendimi said:

hey yarabbi azanlari nelerle helak ediyorsun

dini tartışacak birisi olarak da görmüyorum.

burada bir hakaret olacaksa da sana değil, seninle tartışana olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ay yarılma mucizesine inanan birinin olabileceğini aklımız almıyor, ondan. O kadar aptal bir şeye kanıt göstereceğini söylüyorsun ki, trollüyorsun diyoruz. Yani, bir insanın öyle bir şeye inanabileceğini aklımız almadığından.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaa.dini neden inanmayanlarla tartisayim? ayrica bu forumda akp:islam oda esittir feto kafasinda olmaniz bence sizi troll yapiyor.benim rahatsizlik duydugum nokta hakaret etmelerine ragmen peygambere ve bu dine , kimseye bir sey yapilmamasi ,ama mustafa kemali konusalim derken citiritti gibi adamlarin salyalar sacarak saldirmasi ve seni gorsem doverim tarzi liseli muhabbetleri olmasi ,ozelden mesajlar geliyor,bunlarin cogu boyle ugrasmaya degmez vs diye neden karsinizdakini saygisizlikla cehaletle itham ederken en buyuk cahilligi siz gosteriyorsunuz?

edit:madem her gun islama ve muslumanlara hakaret iceren konu basliklari aciliyor,bende selefi goruse gore islami anlatacak bir dizi mesaj atacagim bundan sonra ,birinizde karsi cikin hadi "cohol moslomon goldo yino"
Sosyal ağlarda paylaş

ay yarılma mucizesini de sizin burada gereksiz birşekilde paylaşmanız da ayrı bir komik.
bakın dine inanan birinin şunu kabul etmesi gerekir.
dinde mucize ve keramet adı altında iki farklı şey var.
mucize doğa üstü ve insanların hiçbirşekilde mantıklı yanıt bulamayacağı Allah tarafından bazen peygamberleri zor durumda bırakmamak için verilen bir nevi buff'dır.
keramet ise yine Allah tarafından evliyalara veya ermiş insanlara daha lesser yardımlarda bulunması şeklinde açıklanır.

ha en baştan zaten ben dine inanmıyorum mottosuyla yola çıkıyorsanız zaten benim bunları söylemem de boşuna. bir kulp takıp çürütmeye çalışılır yine.
zaten sorun şu ki din'in inanç meselesi olduğunu unutup bilimle açıklamaya, açıklayamayınca saçma olduğuna kanaat getirmeniz yanlış.Eğer öyle olsaydı Allah insanlara insanların galaksi rehberi diye formül kitabı yollardı. bu seferde Allah çok nobran, çok düz, işin içinde biraz fantazi olur kardeşim diye başlardık isyana.

biz insanoğlu olarak mitlere her zaman ihtiyac duyarız.
dinlere inananların fantazisini dinin kendisi karşılarken, ateistin deistin meistin çoğunlu ise öte yandaki fantastik kurgu kitaplarına ilgi duyuyor. gerçek olmadığını biliyor belki ama ilgi duyuyor. çünkü içinde o eksiklik mevcut insanın.
diğer taraftan başkaları bu geeklerle napıyo lan bunlar diye dalga geçince de kendilerini nasıl savunuyorlar hepimiz biliyoruz.
eyyorlamam bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

defalarca kere sözde son mesajını attın sonra yine geldin geri. eyv gel tabiki kimsenin karışmaya hakkı yok buna. sonra budist rahip ık bık diye foto koydun alayı yalan çıktı cevap veremedin kayboldun topicten. ayın üzerinde yarık var diye attın tuttun anlatıldı işin aslı yine lafı değiştirdin. mantıklı ettiğin laf yok ki, kanıt diye kuranı sunuyorsun. neyi tartışalım seninle. sonra troll deyince hakaret oluyor he mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Çünkü ne Muhammed ne de allah özel kişilikler değil. Biri ya şizofren, ya da yalancı; öteki de ya hayal ya da yalan.

Her ne kadar pek milliyetçi olayları umursamadam da Atatürk'ün kim olduğu belli, ideolojisi belli, her şeyi belli. Ortada palavra yok.

Ayrıca: circular reasoning, hepimiz eğitimli adamlarız.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

kemal muhammedin antitezi mi lan, ne içiyonuz olm siz.

hayir onu kastetmiyorum ben mustafa kemal Allahin yarattigi,yasattigi ve canini aldigi aciz bir kuldur.tipki rahmet peygamberi gibi ,benim bahsettigim nokta ,hakaret etmeyin diye bir konuda tartisirken,diger konu da mustafa kemal hakkinda mesaj atarken citiritti v.b turevlerinin gelip o olmasaydi ninene ingilizler tecavuz ederdi kafasinda olmalari
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

defalarca kere sözde son mesajını attın sonra yine geldin geri. eyv gel tabiki kimsenin karışmaya hakkı yok buna. sonra budist rahip ık bık diye foto koydun alayı yalan çıktı cevap veremedin kayboldun topicten. ayın üzerinde yarık var diye attın tuttun anlatıldı işin aslı yine lafı değiştirdin. mantıklı ettiğin laf yok ki, kanıt diye kuranı sunuyorsun. neyi tartışalım seninle. sonra troll deyince hakaret oluyor he mi?

benim size yazilarini bulup kaynak gostererek sundugum gercekleri,birisi gelip yok oyle birsey ben baktim diyince inanmaniz daha buyuk trolluk degilmi sence?
Sosyal ağlarda paylaş

gereksiz yazı

said:
dini neden inanmayanlarla tartisayim?

ben de tartışılacak bi konusu yok diyorum zaten.

abi ayın yarıldığına inanmaktan daha büyük cahillik görmedim falan diyeceğim ama iradesini ve geleceğini kömür karşılığı kiraya verenlerle de karşılaştığım için çok feci bir yalan olacak.

dine hakaret ile kişiye doğrudan hakaret farklı noktalar. misal ayın yarılması benim için güzel bi saçmalıktır. ejderhalar falan ile aynı kafada bi olay. sen tutup da buna dine hakarettir dersen "evet bu daha da güzel bi saçmalık oldu" der geçerim.

öm olayında hakaret tehdit geliyorsa öm'yi de ekleyip bana yolluyorsun çözüyoruz.

ama şu da var kuralları uygulamak ile yazılana gerçekten saygı duymak farklı bişi. yazma hakkına saygı duyuyorum ama "küs-boz ben gidiyorum!" diyip sonra gitmeyene çok saygı duymuyorum. müslüman adam sözünün arkasında durmaz mı yoksa? yok geri adım atıyorsan da "hata yapmışım" der özür dilersin. ayrıca ayın yarılması gibi bişiye karşı uzun uzun "yok öle bişi" yazana da çok saygı duymuyorum.
çünkü tartışılacak bi konu bile değil. sokakta olsa kart satan adama verdiğim ilgiyi gösteririm bunu diyene 0,2saniye falan yani.

"o kadar gereksiz ki şunları yazmak, ekranda açık durması dahi can sıkardı." diye el deymeden spoilerlanmıştır
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

ginaly said:

kemal muhammedin antitezi mi lan, ne içiyonuz olm siz.

hayir onu kastetmiyorum ben mustafa kemal Allahin yarattigi,yasattigi ve canini aldigi aciz bir kuldur.tipki rahmet peygamberi gibi ,benim bahsettigim nokta ,hakaret etmeyin diye bir konuda tartisirken,diger konu da mustafa kemal hakkinda mesaj atarken citiritti v.b turevlerinin gelip o olmasaydi ninene ingilizler tecavuz ederdi kafasinda olmalari

nineye tecavüz olayını çıkaran sensin asıl
http://forum.paticik.com/read.php?13,6369885,6386760#msg-6386760
said:
nutella sel basmasiyla onu rabbin korumasi arasinda nasil bir bag kurdun anlamadim.
sel geldi butun mekkeyimi goturdu?

aluriel mobildeyim kardes ac bak ninelerine halalarina tecavuz eden ermeni cetelerinin fake fotolarini gorebilirsin.yada yunanlilarin doldurup camiye yaktigi dedelerinin,

yada b.unu yemeye aliskin oldugunuz ingilizlerin fransizlarin fake isgal resimlerini kmo bonloron hopso sohto ovropo cok modono
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

Aluriel said:

benim size yazilarini bulup kaynak gostererek sundugum gercekleri,birisi gelip yok oyle birsey ben baktim diyince inanmaniz daha buyuk trolluk degilmi sence?

gösterdiğin fotoların gerçekte nereden olduklarını koydular ona niye cevap yazmadın?

ay konusundaki kaynağını da gördük, çok inandırıcı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...