Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avustralya ADSL tarifeleri.. Inceleyiniz, karsilastiriniz..

Afterdeep

Öne çıkan mesajlar

Fikir edinmeniz icin Avustralyadaki ADSL fiyatlarini vereyim,
256/64 200mb download siniri olan tarife:29.95AU
512/128 400mb download siniri olan tarife:39.95
256/64 500mb down siniri olan tarife:49.95
1500/256 500 mb down siniri olan tarife:69.95
512/128 2gb down sinir olan:79.95
1500/256 2gb down siniri olan:109.95
256/64 12gb down siniri olan:59.95
512/128 12gb down siniri olan:89.95
1500/256 12gb down siniri olan:119.95
1500/256 20gb download siniri olan:149.95

Kotanizi gectiginiz her MB icin 0.15AU dolari sarj ediyorlar.
Bu sirkete rakip olan sirketi kullanirken kotayi gecerseniz hizinizi 28.800 dial-up hizina dusuruyorlar.
1AU(avustralya dolari) 2 ay once 1 milyon 47 bin TL ye esitti. simdi ne kadar bilemiyorum ama muhtemelen yukselmistir.
Benim oturdugum bolgede ADSL icin slot kalmamis o nedenle wireless aldim. Aylik 10gb download siniri ile 89.95.

Turkiye'de download sinirlamasi yok kiymetini bilin millet :)[signature][hline]Sungur - Scout - 7L2 - ML6 - LGM Fletcher
Necrocks - Necromancer - 1L8
Olcayto - Infiltrator - 3L4
Alaattin -Sorcerer - 2L3
Olcayto - Nightshade - 3L0 - ML4 - Assistant Tailor

Now in Sydney, Australia...
Sosyal ağlarda paylaş

neden bir somurge ve dunyanin en uzak kosesini ornek veriyosun bende sana isvec ...norvec finlandiay ornegini veririrm vah vah dersin arkadasim internet kosullara gore degisen bir olay avustralya bir kiat ve dunyanin heryerine uzak dunaynin obur ucu ve ADA ......kangurulardan baska kimse nete baglanamaz :D duz degil dag tas cakil cöl bu tip kosullarda dsl mumkun degil zati o fiyatlar o ulke icin dogal ..... yanniz tr ole bir ulke degil kosullari uygun dunyanin uzak ucu dadegil ...yanni kıssadan hisse ben halime sevinmiyorum kimseyede duaci degilim !!!!![signature][hline][email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

hnnn ilginç baya :)
tahminim bu kadar pahalı olmasının sebebi avustralyadan amerikaya giden bi kabloyu sadece avustralyalıların kullanıyor olması, avrupa da aynı kablonun maliyetini bir kaç ülke paylaşıyor. ve az önce baktım avustralyanın nüfusu 20 milyon dan biraz az, bu da yüklü yatırımları yapmalarına baya büyük bi engel.

[signature][hline]h u m a n i t y - i s - t h e - o n l y - s u p e r p o w e r !

[Bu mesaj Rahan tarafından 23 Ekim 2004 17:53 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Rahan tarafından 23 Ekim 2004 17:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

turkiyedede var kotali sistem adsl de secimine gore

mesela 512 soyle
29mlyon 5gbydi galiba yada 39 milyon neyse daha sonra her mb basina 10,000 tl miydi neydi iste sitede yaziyo ya amaan :)[signature][hline]Bazıları Yesil Ejderha'ya saldirirken canından oldu... kemikleri şimdi mağranın girişinde, tıpkı önceden gelenlerin kemikleri gibi yatıyor.
sende şansını deneyebilirsin...

Günbatımı Diyarı

ben bugünde yaşıyorum, yarına mechulum...
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
said:
streamin, 23 Ekim 2004 17:20 tarihinde demiş ki:
neden bir somurge ve dunyanin en uzak kosesini ornek veriyosun

İmzaya bakarsan?

Now in Sydney, Australia

anladın sen anladın[signature][hline]regrubmah retsamdnarG
fizban, 23 Ekim 2004 20:59 tarihinde demiş ki:
plus ben de buranın ağasıyım, yeter mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

imzaya bakması önemli değil ki, neticede avustralya internet yönünden, diğer avrupa ülkelerine göre yeterince gelişmiş olmayabilir, ya da en azından bulunduğu konum nedeniyle o kıtada böyle bi hizmet verilmesi (hatta şimdi düşününce sebebi de aklıma geldi, avustralya nın büyük bölümünde insanlar en yakın komşularıyla kilometrelerce uzak mesafelerde yaşamak zorunda kalabiliyorlar yerleşimin o şekilde olması ve tarımcılık yüzünden, eh bunu düşününce orada bir adsl altyapısının kurulmasının, ki adsl mesafeye bu kadar hassas iken, ne kadar pahalı ve zor olduğunu bilmek lazım).

yani bizim kıyasımız internet konusunda avrupa devletleri ya da en azından şartlar olarak bize daha yakın ülkeler olmalı
o arkadaş da "neden avustralya?" derken bunu kastetmiştir herhalde.[signature][hline]sanerixx, vitalizes body and mind
Sosyal ağlarda paylaş

bir de şu var tabi.
herhangi bir ülkenin herhangi bir hizmetini/malı'nın fiyatını yazarken ordaki insanların gelir düzeyini de düşünmek lazım.
örneğin orda yazan fiyatlar, avustralya insanı için ne kadar uygundur ne kadar değildir burdan fikir edinmek zor.
bize göre pahalı tabi.

not: olay nerede çıktı bu arada?[signature][hline]sanerixx, vitalizes body and mind
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
said:
SilphatosIce_, 23 Ekim 2004 21:21 tarihinde demiş ki:
Ya eleman yaşadığı yerle memleketinin kıyaslamasını yapmış siz de olay çıkarmışsınız. Ayıp.

bende bunu soyluyorum işte
adam gitmiş oraya bilmedigimiz bir konuda bilgi vermiş oraya göre pekde kötü durumda sayılmayız demiş
eyvallah dedik bizde yani illa azarlar gibi saçmalamışsın modunda cevaplanmaz bu topic
bilgilendirme topici ve buna göre yorum yapmak gerek.

sanerix dedigimde bu zaten adam orda yaşadıgı için yazmış kıyaslamış basit .[signature][hline]regrubmah retsamdnarG
fizban, 23 Ekim 2004 20:59 tarihinde demiş ki:
plus ben de buranın ağasıyım, yeter mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Sizi bilgilendirmek amaci ile birseyler paylasmak istedim. Bazi arkadaslar cok ofensif bu forumlarda. Can sikiyorlar bazen.. Ben biliyorum hangi ulkede internet konsullari nasil neredeyse her avrupa ulkesinde ve amerikada yasayan arkadaslarim var. Ukalalik yapmaya gelince bazilarimiz #1. Helal olsun.[signature][hline]Sungur - Scout - 7L2 - ML6 - LGM Fletcher
Necrocks - Necromancer - 1L8
Olcayto - Infiltrator - 3L4
Alaattin -Sorcerer - 2L3
Olcayto - Nightshade - 3L0 - ML4 - Assistant Tailor

Now in Sydney, Australia...
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Afterdeep saolasın bilgi için.
Başka ülkede yaşayan arkadaşlarınız varsa veya siz yaşıyorsanız bu topic altına yazında net fiyatlarını bilgilenmiş olalım.Bu sırada en iyisi almanya değil kore[signature][hline]Didn't you hear...
...the voices of the *wind*?
Virus,SatanixVirus,Satanix,Virus-sensei
Sosyal ağlarda paylaş

Allah razı olsun TurkTelekomdan. Allah ne muradı varsa versin, bize bu fiyatları sağladı. Allah dostuna bacısına zeval vermesin. Allah tuttuğunu altın etsin, hatlarına kuş pislemesin. Allah allah..[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
@ui ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
ek$i | DevianArt | Eve-Online
Sosyal ağlarda paylaş

Belçikada süper...
ADSL ler sabit, hepsi 4.0mbps....
Fiyatlarıda aylık 45 euro...
Ki bu paketi alınca yanında adsl modem bedava...
Ahh Belçika ahh... Gittin elimizden, şimdi 256kbps a talim..[signature][hline]Mail|SKYBlog|Icq|Hadi, söyle sence ben neyim?
Hayatta ne olursa olsun kazanan hep iyiler ve RP olsun...
Saygılarımla...

Rotweiler Quietsoul
Master Paladin of Clearness
Sosyal ağlarda paylaş

said:
streamin, 23 Ekim 2004 17:20 tarihinde demiş ki:
neden bir somurge ve dunyanin en uzak kosesini ornek veriyosun bende sana isvec ...norvec finlandiay ornegini veririrm vah vah dersin arkadasim internet kosullara gore degisen bir olay avustralya bir kiat ve dunyanin heryerine uzak dunaynin obur ucu ve ADA ......kangurulardan baska kimse nete baglanamaz :D duz degil dag tas cakil cöl bu tip kosullarda dsl mumkun degil zati o fiyatlar o ulke icin dogal ..... yanniz tr ole bir ulke degil kosullari uygun dunyanin uzak ucu dadegil ...yanni kıssadan hisse ben halime sevinmiyorum kimseyede duaci degilim !!!!!

Dağ, taş, çakıl, çöl ve dünya'nın uzak ucu dediğin ülke DÜnya daki en medeniyetli, en uygar ve en geniş kültüre sahip ülkelerden biridir. Uzak olmasını neye göre değerlendiriyorsun?? Göreceli birşey bu Amerikalılara göre Türkiye çok uzak ama Avustralya değil? Japonlara görede çok yakın ee o zaman ne yapacaz? Çöl möl demeden önce biraz araştır git bakalım oraya bi daha gelmek isteyecek misin?[signature][hline]D&C Online Forum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...