Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sezer Karaca - Maling Melanom

Suark

Öne çıkan mesajlar

Ajitasyona girme, kaybedersin.

Sokaktaki her dilenciye para veriyor musunuz? Bazılarında doktor raporları ya da direkt ufak çocuklar falan da oluyor.

Sanki şu ana kadar her yardım dileyene koştunuz, her zorda olanın imdadına yetiştiniz de bu adamdan şüphelenince hemen empati eksikliği teşhisi konuldu bana.

Oktar Babuna'da zamanında çok hastaydı, herkes ağlamıştı o televizyonlara çıkınca hatırlayın.
Sosyal ağlarda paylaş

ya hep ya hic olayiylami hareket ediyosun sen herseye?

sen yere dusen bi adami gozunun onunde ise tutup kaldirmazmisin,
yada sen motorsikletten dusunce etraftakiler gelip sana yardim etsinler istemezmisin? birakin lan veledi tanimiyoz diyip yanindan gecsinlermi?

bu demek degilki ankarada biri motosikletten dusunce izmirden kalk git kaldir diye..

adam yardim istiyo, imkani, zamani olan gider eder, olamayan etmez..

ama nie yardim edeyimki demek, yarin biri seni ara sokakta bicaklarsa insanlardan yardim isteme hakkini elinden alir,
kendi kendine can cekiserek olursen ve yardim eden olmazsa,
kardesin, karin, abin babanin isyan etme hakki olmaz ok?
benim oglum oldu kimse gotunu kipirdatmadi diyemez yani.

bu ikisini ayirt edemiyosan zaten, empati denen seyin ne olduunu bilmiyosundur oke?
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

ginaly said:

abi neden yardımcı olalım onu anlamadım.

"insan" olduklari icin olmasin?

+1

Hatta zor durumda olan ''hayvan'' da olsa, biz ''insan'' olduğumuz için yardım etmeye çalışmak durumunda değil miyiz? Elbette her zor durumdaki ya da her yardım isteyen canlıya yardımcı olamayız, ama duygu sömürüsü, kandırmaca v.s olmadığı ve yardım etmemiz karşı tarafın zararına olmadığı sürece ve de gücümüz yetiyorsa ya da gücümüz yettiğince, zor durumdaki canlılara yardım etmenin insanlık görevi olduğunu düşünüyorum ben de...Bu yardım stk lar, devlet v.s. yoluyla olamıyorsa, bireysel olarak çaba göstermenin neresi kötü?
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Yine ajitasyon yine alakasız örnekler.

Sokakta gözünün önünde düşen adamı kaldırmak ile sadece resmini gördüğün adama para yardımı yapmayı bir tutuyorsan sana satacak bir Boğaz Köprüm var.

belgeler falan var sitesinde, yani eğer inanılmamak isteniyorsa didik didik araştırılabilir, adamın yanına gidilip raporu aldığı doktorla konuşulabilir.
Ha hepsi komplo olabilir evet, ama o zaman sana sorarım bu aldığının hava olduğunu mu sanıyorsun? =)

neyse yardım yapılmaya niyet yoksa, bi sebep aramaya da gerek yok. Yapanları da yargılamanın bir anlamı yok ego tatmininden veya kendi vicdanını rahatlatmaya çalışmaktan başka. Başkasına aptal diyip dalga geçince level atlamıyorsan tabiki

İşin kötüsü ne bilio musun, bu rantı kullanan insanlar yüzünden gerçekten ihtiyacı olabilecek insanların şanslarının azalması.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...