Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cloud Atlas (2012)

Norak

Öne çıkan mesajlar

Sir.Enis said:

filmi izledim şimdi bu 7 sayfayıda gözden geçirdimde ben mi filmi yanlış anladım yoksa ?

film şahsen benim ufkumu genişletti harika bir kurgusu vardı
anladığım şey reankarne iyilik yap doğruyu takip et bir sonraki hayatında devam edicek...
kimse reankarne dememiş bile bişiler mi kaçırdım ben anlamadım

Valla ben 5 gecede bitirdim filmi uykum geldiğinde. O kafayla olayı çözememiş olabilir. Aslında hiçbişe anlamadım. Olay sırasını takip edemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı anda 5 ayrı zamanda geçen 5 ayrı konu işleniyor. fakat başlangıçta bu doğal olarak <> gelse de izleyene(en azından bana) bir süre sonra yönetmenin-senaristin olsa olsa kafa karıştırmayı becerdiğini fark ediyorsunuz. filmin sonunda da mutlu sonlar ve mutsuz sonlar ve belirsiz sonlar iç içe geçmiş. görsel açıdan çok güzel sahneler var ve ninja haklı, kesinlikle sinemada izlenmesi lazım. ancak ben çok güzel bir film olduğunu düşünmüyorum. sadece <> diyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

yorumları gördükçe merak ediyorum acaba bi yerlerde benim ulaşamadığım sadece özel insanların izlediği dünya üstü filmler mi var acaba diye :S gördüğüm en güzel filmlerden biri benim yani 10 üzerinden 7nin altında veremem ama çerezlik denmesi garip bence
Sosyal ağlarda paylaş

BramStoker said:

yönetmen han'fendi ve beyefendi kendi dinlerinin propagandasını yapıyor, senin bilmen gerektiği kadarını sana anlatıyor, üstüne para alıyor senden, hayran hayran izlettiriyor, film bittikten sonra üzerinde düşündürüyor ve sen de buna alkış tutuyorsun

keşke filmin öncesinde bir kitap olduğunun farkına varıp wachowskilere giydirmeye çalışmasaydın. matrix'de aynı bağlamda bu filmde anlatılan "senin deyiminle din"lerin propagandasıydı zaten.

ama bu filmin anlatmaya çalıştığı şeyin bir din olmadığı ve gerçeklikle ilgili soruları olan her bireyin kafasında ciddi anlamda etkiler bırakabileceğini çözememek senin suçun değil. dünyayı plastik ve demirden yaratılmış olarak düşündüğünüz için aşırı materyalist kafanızla, böyle filmlerin sizlerde bir etki bırakması zaten beklenemez.

sana tek diyeceğim, bu ve bundan sonraki bir sürü yaşamında içerisinde bulunduğun ilüzyonun farkına varmanı umut ederim. elbet olacak ama daha ne kadar git gel yaparsın bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

BramStoker said:

madem aydınlanana kadar gidip gidip geliyoruz, bir dahaki sefere seks kültü lideri olarak gelebilmek için bu hayatımda ne gibi ayarlamalar yapmam gerektiğini belirtirsen sevinirim.

bu kadar çok istiyorsan olursun zaten merak etme. bu yazdığının komik olduğunu düşündüysen espri anlayışını gözden geçirmeni temenni ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

mascio said:

bu kadar çok istiyorsan olursun zaten merak etme. bu yazdığının komik olduğunu düşündüysen espri anlayışını gözden geçirmeni temenni ediyorum.

Anlaşıldı. Sen böyle sağa sola akıl dağıtmaktan halen ascended master olamamışsın. Aklının birazını da kendine saklarsan ascended masterlara katılabilirsin belki. İyi bir çocuk olursan şirinleri görebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...