Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üniversite harçları kaldırıldı

Umuruk

Öne çıkan mesajlar

Zikko said:

ikinci ogretimler daha az puanla girip o derse giren ogretmenlere ek yük oluyolar da ondan

ona bakarsan özel okullarınkileri de kaldırsınlar..

ya da sabit tutsunlar parayı, heryıl 1k $ zam mı olur ?

oha mantığa gel, bizim sayemizde de daha fazla maaş alıyo hocalar zaten?aynı hoca, aynı sıra, aynı eğitim.bir tek elektrik parasını arttırıyoruz galiba onunda bedeli 1000 liralık fark herhalde öğrenci başına...
Sosyal ağlarda paylaş

bana kalsa devlet üniversitelerini de deli gibi pahalı yapsınlar

durumu olan gitsin okusun, ya da burs almak için ogrenciler rekabete girsin

bu ne böle heryer ortaokul mezunu gibi üniversiteli dolcak

zaten demek istedigimi kısa dönem askere gidip acemilik döneminizde anlayacaksınız, nasıl patatesler üni. okumuş bitirmiş diye..
Sosyal ağlarda paylaş

Devlet üniversitelerinin çok pahalı olmasına gerek yok, önemli olan barajların yükselmesi ve öğrenci kontenjanlarının azaltılması. Parası olmayan başarılı öğrenci her daim desteklenmeli tabii ki. Daha kaliteli eğitim bu şekilde verilir ancak. Sanki her üniversite mezununun işi hazır gibi herkesi üniversite mezunu yapıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet 2.öğretimde hocalar daha fazla ücret alıyor.

Zaten mesai saatine göre fazla ücret alıyorlar akşamları.

Ama akşam durmak istemeyen hocalarında (prof. hariç) ben bu dersi akşam vermem demek gibi bir lüksü olmuyor. Sen bu adamları kısıtladığın için, akşamları biraz daha para vermek zorunda kalıyorsun.

Taksi, gece gündüz tarifesi muhabbeti.

Ve evet, indirim yapılması uygun olur bu durumda. Fakat kesinlikle i.ö belli bir miktar ücrete tabii olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi bari harçtan kurtuldum, bi ton masraftan birkaç yüz lira eksilmiş oldu.

ikinci öğretimlerde kalkması söz konusu olamaz, anca ücret düşürülür çünkü bildiğim kadarıyla onların ödediği paranın devletle ilgisinden ziyade ek olarak derse giren hocalarla ilgisi var. yanlış biliyor olabilirim
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Evet 2.öğretimde hocalar daha fazla ücret alıyor.

Zaten mesai saatine göre fazla ücret alıyorlar akşamları.

Ama akşam durmak istemeyen hocalarında (prof. hariç) ben bu dersi akşam vermem demek gibi bir lüksü olmuyor. Sen bu adamları kısıtladığın için, akşamları biraz daha para vermek zorunda kalıyorsun.

Taksi, gece gündüz tarifesi muhabbeti.

Ve evet, indirim yapılması uygun olur bu durumda. Fakat kesinlikle i.ö belli bir miktar ücrete tabii olacaktır.

mantıklı olanı bu zaten.ama bir hesap kitap yapılsa atıyorum öğretmen başına 2. öğretimler yüzünden 1 lira fazla para veriliyor desek kaba taslak, aradaki milyonlarca liralık fark ne oluyor acaba :/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...